LAUW GERUITE KIEL E&Tiïssr** VLISSINGEN AFTRAP WIJKGERICHT WERKEN VERGADERINGEN WERK IN UITVOERING SLUITING GEMEENTELIJKE KANTOREN BEGROTING 2011 WIE SCHRIJFT HET MOOISTE GEDICHT OVER VLISSINGEN? DELTA DIKKE BAN DEN RACE 2010 OPENING PAVILJOEN SCHELDEKWARTIER WOENSDAG 16 JUNI 2010 BI ik ik III TT" MS I I™" I Redactie: afdeling Communicatie communicat ie@vl i ssingen ,nl www.vlissinqen.nl/gemeenle NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN j Fotografie Ruben Oreel ~'r' Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 24 juni 2010 Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsle den 5. Vaststelling notulen 6A. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 RvO 6B. Afhandeling moties (mondeling) 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten: 8.1 Nota Integrale Sociale Veiligheid. 8.2 Beleidsvisie mantelzorg en vrijwilligersonder- steuning. 8.3 jaarrekening 2009 van de gemeente Vlissingen. 8.4 Cofinanciering crisisbe- strijding verduurzaming Zeeuwse woningvoor raad. 8.5 Voorbereidingsbesluit 'Structuurplan Edisonge- bied'. 8.6 Verkoop, restauratie en herontwikkeling Kerk straat 10/Achter de Kerk 15. 8.7 Vaststelling van de 'Bouwverordening gemeente Vlissingen 2010' 13de serie wijzigin gen. 8.8 Vaststelling van de 'Monumentenverorde ning 2010'. 8.9 Aanpassing APV 2009 aan de Wet algemene bepalingen omgevings- recht. 8.10 Toevoeging lid aan Sta tuten Delta NV. 8.11 Veiligheidsregio Zeeland: ontwerpbegroting 2011 en ontwerp Ie begro tingswijziging 2011. 9. Moties 10. Sluiting www.gemeenteraad.nl Sint Jacobsstraat Op maandag 21 en 28 juni 2010 wordt er, buiten de winkeltij den, aan de straat gewerkt, In de periode van 29 juni tot en met 2 juli 2010 wordt er, buiten de winkeltijden, gewerkt aan de overkapping. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Het stadhuis en andere kan toren van de gemeente Vlis singen zijn op vrijdag 18 juni 2010 vanaf 13.00 uur geslo ten in verband met een per- soneelsactiviteit. De mede werkers zijn u weer graag van dienst op maandag 21 juni 2010 vanaf 08.30 uur. Twee weken geleden heeft de raad de zogenaamde Kadernota vastgesteld. Daarin wordt beschreven hoeveel inkomsten de gemeente voor het volgend jaar verwacht en hoe dat geld besteed kan wor den. De raad werd gevraagd om aan te geven of hij met de gedachten in de nota in kon stemmen of dat hij het anders wilde. Na de uitspraak van de raad is het college aan de slag om een begroting voor 2011 te maken. Bezuinigingsnota De Kadernota was dit jaar een bezuinigingsnota. Het Rijk gaat kor ten op de uitkering aan de gemeenten. Hoe groot de korting voor de gemeente Vlissingen wordt, kan niemand met zekerheid zeg gen. Het volgende kabinet moet daar een voorstel voor doen. Ik ver wacht niet dat er snel een nieuw kabinet is. Onzekerheid over wat de gemeente in moet leveren, blijft troef. Het college gaat er inschat tend vanuit dat er 5 miljoen bezuinigd moet worden en zegt 1 mil joen nodig te hebben voor zaken die nu niet of te weinig gedaan wórden. Dat houdt in dat er 6 miljoen gevonden moet worden, deels te halen uit bezuinigingen en deels te halen uit verhoging van de inkomsten. Dualistische hapering De raad was unaniem tegen de voorgestelde extra lastenverzwaring voor de inwoners. Over andere voorstellen van het college liepen de meningen uiteen. Zowel tussen de fracties als tussen fracties en college. Met name de coalitiepartijen speelden hoog spel en zetten de verhouding met "haar" college op scherp waar het ging om de bezuinigingen op het personeel van de gemeente. Ik wil niet zeggen dat er sprake was van een dreigende crisis, maar de prille coalitie haperde dualistisch. Uiteindelijk is de nota verder toch zonder al te schokkende wijzigingen geaccepteerd. Daarmee lijkt de weg vrijge maakt voor een soepele behandeling van de begroting in het najaar. Maar schijn bedriegt, vrees ik! Raadslid Henk de Haas, Progressief Ondernemend Vlissingen e-mail: henk@stempov.nl De organisatie van de 'Foto van het Jaarwedstrijd' van de website Vllssingen.nl organiseert een gedichtenwedstrijd. Het thema van deze wedstrijd draagt hetzelfde onderwerp als de fotowedstrijd: 'Typisch Vlissingen'. De stijl mag u zelf bepalen. Een gedicht telt maximaal dertig regels, inclusief witregels en exclusief titel. Er is geen minimale lengte. De inzendtermijn sluit op 15 augustus 2010. www.vUssingen.nl/gedichtenwedstrijd Donderdag 17 juni 2010 geeft Marin de Zwarte om 16.00 uur het startsein van de Delta Dikke Banden Race. Leerlingen van de basisscholen uit de gemeente Vlissingen kunnen zich deze dag tussen 15.00 en 16.00 uur inschrij ven bij de organisatie. Locatie Leeuwentrap in Vlissingen. Vanaf woensdag 16 juni 2010 is het Paviljoen Scheldekwartier offi cieel open. Het nieuwe paviljoen biedt onderdak aan de kiosk 'Alles Stroomt', aan een informatiecontai ner over de ontwikkelingen op het Scheldekwartier en aan een expo- container met wisselende exposities over verleden en toekomst van het Scheldeterrein. De bovenste con tainer biedt een fraai uitzicht over het Scheldekwartier en de binnen stad van Vlissingen. De ruimte ver andert, door een bijdrage van kun stenaars, verschillende keren in een nieuwe 'belevingsruimte'. De Kiosk 'Alles Stroomt' is geopend van woensdag t/m zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Het paviljoen is ontwor pen door Urban Synergy en mede tot stand gekomen door een bij drage van Zeeland Seaports. www.scheldekwartier.nl het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet mili eubeheer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer: van Cordeel Nederland BV voor het veranderen van een inrich ting. De inrichting is gelegen op het perceel Andorraweg 1 te Ritthem. Ontwerp inrichtingsplan plein Open Wijkschool Middengebied Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de uitgangspunten van het ontwerp- inrichtingsplan, met bijbehorende tekening, voor het aan te leggen plein bij de Open Wijkschool Mid dengebied "de Combinatie", voor een ieder ter inzage liggen. Het plangebied omvat het gebied rondom de in aanbouw zijnde school aan het Picassoplein, met inbegrip van het bestaande speel terrein aan de overzijde van de gracht (Rembrandtlaan). De positie van de kiss ride zones, de open bare parkeerplaatsen en de ver- keerscirculatie rondom het plein zijn vastgesteld. Het plein is ver deeld in drie themapléinen. Over de inrichtingselementen van de verschillende themapleinen, als mede over de materiaalkeuze wordt de mening gevraagd van de omwo nenden en andere doelgroepen. Het. ontwerp met bijbehorende tekening' ligt ingaande 17 juni 2010 tot en met 28 juli 2010 ter inzage in de publiekshal van het stadhuis, gedurende de openings tijden. Schriftelijke reacties over de inrichtingselementen en de mate riaalkeuze van het plein kunnen gedurende de hiervoor genoemde termijn van 6 weken worden inge diend bij het college van burge meester en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV te Vlissingen, onder vermelding van "inrichting plein". De ge noemde documenten zijn even eens op de gemeentelijke website www.vlissingen.nl te bekijken. Ontwerp-wijzigingsplan Indu strieterrein Vlissingen-Oost 1994, eerste wijziging, vervan- gang windturbines Europaweg- Zuid Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat in het kader van artikel 3.9a lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening en afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht met ingang van 17 juni 2010 voor een ieder gedu rende zes weken (t/m 28 juli 2010) in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, 4382 MA Vlissin gen, ter inzage ligt het ontwerp van het wijzigingsplan 'Industrie terrein Vlissingen-Oost 1994, eer ste wijziging, vervanging wind turbines Europaweg-Zuid'. Het ontwerpwijzigingsplan met de daarbij behorende stukken is gedu rende de genoemde periode ook digitaal in te zien op de gemeente lijke website www.gemeentevlis- singen.nl. Het wijzigingsplan voorziet in een regeling voor het vervangen van een drietal windtur bines langs de Europaweg-Zuid, ter hoogte van de Kaloothaven, in het Sloegebied. Ter inzage liggen: 1het ontwerp van het wijzigings plan (toelichting en verbeel ding), inclusief de bij het plan behorende bijlagen; 2. het ontwerp-collegebesluit tot het vaststellen van dit wijzi gingsplan. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder zijn zienswijze over dit wijzigingsplan schriftelijk of mondeling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kan een afspraak gemaakt worden met mevrouw S. den Haan of de heer W. Vael, tel. 0118-487316. Ontwerp-wijzigingsplan Indu strieterrein Vlissingen-Oost 1994, tweede wijziging, wind turbinepark Kloosterboer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat in het kader van artikel 3.9a lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening en afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht met ingang van 17 juni 2010 voor een ieder gedu rende zes weken (t/m 28 juli 2010) in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, 4382 MA Vlissin gen, ter inzage ligt het ontwerp van het wijzigingsplan 'Industrie terrein Vlissingen-Oost 1994, twe ede wijziging, windturbinepark Kloosterboer'. Het ontwerpwijzi gingsplan met de daarbij beho rende stukken is gedurende de genoemde periode ook digitaal in te zien op de gemeentelijke website www.gemeentevlissingen. nl. Het wijzigingsplan voorziet in een regeling voor het realiseren van een windturbine op het ter rein van Kloosterboer, Denemar- kenweg 22 in het Sloegebied. Ter inzage liggen: 1. het ontwerp van het wijzigings plan (toelichting en verbeel ding), inclusief de bij het plan behorende bijlagen; 2. het ontwerp-collegebesluit tot het vaststellen van dit wijzi gingsplan. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder zijn zienswijze over dit wijzigingsplan schriftelijk of mondeling kenbaar maken bij het •college van burgemeester en wet houders. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kan een afspraak gemaakt worden met mevrouw S. den Haan of de heer W. Vael, tel. 0118-487316. Vlissingen, 16 juni 2010 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2010 | | pagina 11