BLAUW GERUITE KIEL agenda t VOORLOPIG ONTWERP FIETSSTRAAT BOULEVARDS VLISSINGEN AANPASSING RONDOM STANDBEELD DE RUIJTER MAATREGELEN 24 UUR VAN DE BOULEVARD INLOOPBIJEENKOMST HERINRICHTING SINT JACOBSSTRAAT, KLEINE MARKT EN WALSTRAAT MIDDEN VAN UW BURGEMEESTER BEKENDMAKINGEN KALENDER WOENSDAG 16 JUNI 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oree! NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN In november 2009 heeft het college van B&W het voorne men in de inspraak gebracht om een proef te doen met het omdraaien van de rijrich ting op de Boulevard de Ruij- ter. Een belangrijke aanlei ding hiervoor werd gevormd door overlast van het gemo toriseerde verkeer (auto's, motoren en brommers). Het college heeft er nu voor gekozen om voorlopig niet over te gaan tot het nemen van een proef. Het wel of niet omdraaien van de rijrichting zal nader in overweging wor den genomen in het kader van een verkeerscirculatieplan. De voorbereiding van dit plan start komend najaar. De gemeente informeert u hierover via deze informatiepagina. Uit oogpunt van openbare orde en veiligheid heeft het college nu wel besloten het gebied rond het standbeeld van De Ruijter aan te passen. Om de overlast terug te drin gen zullen de parkeermoge- lijkheden worden ingeperkt en zal het niet langer moge lijk zijn om rond het stand beeld van De Ruijter te rijden. De verwachting is dat deze maatregelen nog deze maand kunnen worden getroffen. Op vrijdag 18 en zaterdag 19 juni 2010 vindt de 24 UUR VAN DE BOULEVARD plaats op Boulevard de Ruijter, rond het standbeeld van Michiel de Ruijter. Vanaf 19.00 uur wordt er gefietst op 100 spinfietsen onder leiding van een instruc teur. Om het evenement in goede banen te leiden, is Bou levard de Ruijter afgesloten vanaf het Belgisch loodswe zen tot aan de Noordzeestraat. Deze afsiuitng geldt voor al het verkeer vanaf vrijdag 18 juni 12.00 uur tot en met zater dag 19 juni 24.00 uur. www.24uurvandeboiilevard.nl urn De boulevards van Vlissingen maken deel uit van het hoofdflets- routenetwerk van Vlissingen. De bestaande inrichting van de boulevards is echter niet in overeenstemming met het geldende^ verkeersregime. Daarom heeft het college van B&W besloten de boulevards opnieuw in te richten, waarbij met name het lang zame verkeer (o.a. fietsers) prioriteit verdient. Woensdag 23 juni 2010 staat er een informatiestand in de Sint jacobsstraat in Vlissingen waar u het voorlopig ontwerp van de Sint jacobsstraat, de Kleine Markt en Walstraat Midden kunt inzien. U bent welkom van 16.30 tot 20.00 uur. Bij de informatiestand kunt u het voorlopig ontwerp bekijken en uw reactie daarop geven. In het voorlopig ontwerp zijn aan grenzende straten, die nog niet zijn heringericht, ook meegeno men, zoals de Vrouwestraat en de Wagenaarstraat. Uw vragen en reacties worden meegewogen bij het opstellen van het definitieve ontwerp. Het definitieve ontwerp wordt door het college van bur gemeester en wethouders vastge steld (medio juli 2010) en ter ken nisneming op de website van de gemeente geplaatst (www.vlissin- gen.nl). Eind oktober 2010 star ten de werkzaamheden. www.vlissingen.nl/projecten Op dinsdag 25 mei 2010 vond in het stadhuis een inloopmarkt plaats over de herprofilering van de Vlissingse boulevards. Daar is het voorlopig ontwerp van de fiets- straat voor de boulevards gepresen teerd. Dit ontwerp en het voorstel voor de wijziging van de huidige zondagssluiting liggen nog t/m 6 juli 2010 ter inzage in het stadhuis en op www.vlissingen.nl/inspraak. Fietsstraat De inrichting van de boulevards als fietsstraat versterkt het karakter van de boulevards als verblijfsge- bied. Fietsers en voetgangers krij gen er prioriteit. Met name in de zomerperiode maken veel fietsers gebruik van de route over de boule vards, ook omdat die aansluit bij de kustfietsroute. In de praktijk werkt het fietsverkeer als verkeers remmer voor het overige verkeer. De positie van de auto is daarmee ondergeschikt aan de fiets. www.vlissingen.nl/boulevards Samen Het is een magisch woord, dat samen. Toch is het woord de sleutel tot succes. Daarom hebben wij, in de campagne om Vlissingen, Sou burg en Ritthem schoon, heel en veilig te maken en te houden, geko zen voor de slogan: samen werken in de wijk. In 5 wijken, samen 13 buurten en 2 dorpen, hebben wij een wijkcoördinator aangesteld. Een ambtenaar met gezag en door zettingsmacht om vlug en goed de dingen te doen die nodig zijn. Samen met politie, woningcorpora ties e.a., maar vooral ook samen met de bewoners. Deze wijkcoördi nator is ook verantwoordelijk voor een soepel proces in het stadhuis. Enkele belangrijke aspecten van de fietsstraat op de bou levards: Oplettendheid en langzaam rijden worden bevorderd. Fietsers hebben prioriteit boven de auto. Fietsers hebben meer ruimte. Auto's en fietsers gebruiken hetzelfde wegvak. De middenberm ontmoedigt de automobilist om in te halen. De rabatstroken aan de zij kanten zorgen ervoor dat de fietser in het midden van de weg rijdt. Voor de auto wordt het duidelijk dat de fiets in dit gebied de priori teit heeft. Witn Dijkstra Burgemeester van Vlissingen Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwver gunning: 1. plaatsen terrasoverkapping Iersezeestraat 12 2. plaatsen dakkapel Dintelstraat 11 3. plaatsen overkapping Oudewa- terlaan 2 4. wijzigen voorgevel Glacisstraat 130 B) Aanvraag reguliere bouw vergunning: 1. bouwen bedrijfspand+kantoor Oostsouburgseweg 20 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksver gunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. gebruiken bouwwerk als bij eenkomstfunctie Walstraat 106 (04-06-2010) 2. gebruiken bouwwerk als bij eenkomstfunctie Westerzicht 388 (04-06-2010) 3. gebruiken bouwwerk als bij eenkomstfunctie' Irislaan 239 (04-06-2010) 4. gebruiken bouwwerk als bij eenkomstfunctie Oranjeplein 1 (04-06-2010) 5. plaatsen overkapping Door nenburg 107 (08-06-2010) 6. plaatsen serre Verdilaan 9 (08- 06-2010) 7. wijzigen entree en gevel Bad huisstraat 104-106 (08-06- 2010) 8. verbouwen magazijnruimte Verlorenlandstraat 9 (08-06- 2010) 9. renoveren bedrijfspand Wal straat 31(monumentenvergun- ning) (08-06-2010) 10. plaatsen dakkapel Singel 38 (09-06-2010) 11. plaatsen reclameobjecten Wal straat 189 (09-06-2010) 12. slopen carport en bouwen schuur Westerzicht 598 (10-06- 2010) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stad huis, Paul Krugerstraat 1. De ver leende vergunningen met bij behorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publieksza- ken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlis singen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de recht bank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te tref fen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. Ontwerp-ontheffingen met bouwaanvragen (Wet ruimte lijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing van het bestemmings plan in combinatie met de inge diende bouwaanvragen: 1. Het uitbreiden van een garage en het bouwen van een portaal Rosenburglaan 300; Artikel 3.23 en 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bieden daartoe de moge lijkheid. Op de besluitvorming is Afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuurs recht van toepassing. Voordat wij een beslissing nemen op voor noemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerp-besGhikking ingaande 17 juni 2010 gedurende zes weken, (dus t/m 28 juli 2010) ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp besluit zijn tevens digitaal raad pleegbaar via de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publi- caties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethou ders (t.a.v. Afd. SBP), Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met Dhr. W. Huige van de Afd. Publieks- zaken (tel. 0118 - 487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 24 juni en 8 juli 2010. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in'het kader van Dus alles bij elkaar: niet meer ein deloos de bal rondspelen, maar zo snel mogelijk schot op doel en liefst raak. Vergelijk onze wijkteams maar met het Nederlands elftal en maak zelf de vergelijking af. We willen maar één ding: winnen. Omdat wij van Vlissingen een fijne gemeente om te wonen en te werken willen maken. We zijn al een eind op weg. Vrijdag 18 juni 2010 14.00 uur Overleven in een Tibetaans vluchtelingenkamp Lezing Bibliotheek 't Spui Zaterdag 19 juni 2010 21.00 uur Revamp La Ventura Muziekoptreden De Piek www.vlissingen.nl/uit

de Faam | 2010 | | pagina 10