f Winnaar fotowedstrijd Giro Agenda herdenking 17 mei 1940 Zeeuwse Veteranendag Herdenkingsconcert op begraafplaats Informatieavond woningbouw Rijnstraat - IJsselstraat KraWSKMTfliTI De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL f Woensdag 9 juni 2010 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar infö@midde!burg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middeiburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Op zaterdag 12 juni vindt de Zeeuwse Veteranendag plaats in Mid delburg. Veteranen uit Zeeland, maar ook veteranen van buiten de provincie die een relatie hebben met Zeeland, bezoeken deze jaar lijkse bijeenkomst. Voorlopig programma 10.30 uur: Ontvangst veteranen door de Commissaris van de Koningin in Zeeland mevrouw Karla Peijs in het Statencomplex. 14.00 uur: Herdenking met kranslegging op het Abdijplein. 15.00 uur: Vertrek parade vanaf de Balans via de Sint Pieterstraat, het Damplein, Korte Delft en Lange Delft naar de Markt. 15.30 uur: Diverse activiteiten op de Markt met een défilé en fly-over van oude oorlogsvliegtuigen. Na het défilé verzorgt de Deltaband en Inter Scaldis Pipes en Drums een taptoe. Daarna is er een ontvangst op het stadhuis waar de afsluiting plaats vindt. Aan deze dag werken mee: Inter Scaldis Pipes and Drums, de muziekver eniging Arnemuiden, de Deltaband uit Vlissingen, Bevrijdingsmuseum Zee land uit Nieuwdorp met een groot aantal oude legervoertuigen en Wings to Victory met een aantal oude vliegtuigen uit de Tweede Wereldoorlog. Veteranen die zich willen aanmelden voor deze dag kunnen contact opne men met de secretaris van de Stichting Zeeuwse Veteranendag de heer Thijs Koops (0118) 46 08 07 of 06 50 87 20 45. Vlaggen Overheidsinstellingen en inwoners van de Middelburgse binnenstad worden ter gelegenheid van deze veteranendag verzocht om op 12 juni te vlaggen met de Nederlandse driekleur. Fototentoonstelling Vanwege het eerste lustrum van de Zeeuwse Veteranendag exposeert de Middelburgse Ada Vos portretten van oud strijders. De serie foto's is te zien in de loggia op het Abdijplein van vrijdag 11 tot en met maandag 14 Juni. Alweer voor de negende keer wordt er door begraafplaats/cremato rium Middelburg een 'Concerto in Memoriam' georganiseerd. Het openluchtconcert, wat dit jaar plaatsvindt op vrijdagavond 18 juni, geeft nabestaanden de gelegenheid hun overleden dierbaren te her denken door middel van muziek. Het concert begint om 19.30 uur en is vrij toegankelijk. Net zoals voorgaande jaren wordt er medewerking verleend door het Middel burgs Muziekkorps en pianist Wouter Izeboud. Tevens wordt geprobeerd op de wensen van belangstellenden in te spelen door elke keer een andere toe voeging aan het concert te geven. Dit jaar werken naast het Middelburgs Muziekkorps en pianist Wouter Izeboud, José Dorleijn en Peter Adriaanse mee aan het concert. Het repertoire bestaat uit muziekstukken die regelmatig bij plechtigheden te horen zijn, zoals het klassieke Panis Angelicus van César Franck. Naast klas sieke muziek wordt er ook hedendaagse muziek ten gehore gebracht, onder andere Candle in the wind van Elton John. Burgemeester Koos Schouwènaar houdt de openingstoespraak en Lieke Bosveld spreekt enkele passende woorden met als thema 'De doden blijven ons nabij'. Na het concert kunnen belangstellenden hun dierbaren herdenken door het leggen van een bloem of het aansteken van een waxinelichtje. Een roos en waxinelichtje zijn na het concert vrij te verkrijgen. Aansluitend kan er in de koffiekamer van de begraafplaats worden nagepraat. Een programma van het herdenkingsconcert is verkrijgbaar bij de informatiebalie van de begraaf plaats. Het concert vindt onder alle weersomstandigheden plaats, dus het is raadzaam een paraplu mee te nemen. De gemeente Middelburg houdt in samenwerking met Woongoed Middel burg en architectenbureau Fierloos een informatieavond over de woning bouw in de Rijnstraat - IJsselstraat. De planvorming gaat uit van de bouw van 22 seniorënappartementen die in de huursfeer worden gebouwd.Op deze avond worden de resultaten van de klankbordgroep besproken en wordt de verdere procedure uitgelegd. De informatieavond, die voor iedereen toegankelijk is, wordt gehouden op dinsdag 15 juni in de Brede School aan de Oosterscheldestraat en begint om 19.30 uur. Neem een foto van de Giro d'ltalia in Middelburg waarop zoveel mogelijk elementen van het evenement te zien zijn. Dat was de opdracht die we meegaven voor de Giro-fotowedstrijd. Griet van Beneden is hierin het meest geslaagd. Op deze foto zie je niet alleen de voorbijsnellende renners, maar ook het publiek en de kenmer kende gevels aan de Kinderdijk. Gefeliciteerd! Het Vergeten Bombardement, ofwel de beschieting van Middelburg, wordt ook komende maanden nog onder de aandacht gebracht via uiteenlopende activiteiten: Kunstwerk Vleeshal Datum: tot 13 juni, dinsdag - zondag 13.00 tot 17.00 uur Thema: kunstwerk Cratere (krater) van Italiaans kunste naar Francesco Arena Expositie Documentatiecentrum Datum: tot en met 19 juni Tijden: dinsdag - vrijdag 10.00 - 21.00 uur zaterdag zaterdagen september - mei10.00 uur -16.00 uur zaterdagen juni - augustus: 10.00 uur -13.00 uur Thema: expositie ingericht met foto's, krantenberichten en ander documentatiemateriaal over het bombarde ment op Middelburg van 17 mei 1940. Locatie: Zeeuws Documentatiecentrum, tweede verdie ping van de Zeeuwse Bibliotheek Stadswandeling 2,50) Boekje met stadswandeling langs historisch belangrijke plekken tijdens het bombardement van 17 mei 1940. Groepen.kunnen via de Tourist Shop (0118) 67 43 00 de Stadswandeling onder begeleiding van een stadsgids lopen. Expositie Zeeuws Archief Datum: tot eind december 2010, maandag - vrijdag en le zaterdag van de maand Tijden: maandag - vrijdag en de le zaterdag van de maand van 9.00 - 17.00 uur Thema: Middelburg in WOII, van verwoesting tot we deropbouw PZC-Boek 'Herinneringen aan de verdwenen Stad Middelburg 1940' Verhalen van Middelburgers over het leven in de stad in de jaren voor de oorlog. Verkrijgbaar: bij de boekhandels (in Zeeland) Prijs: 15 Expositie voorhal Stadhuis Datum: 1 augustus 2010 Tijden: maandag - donderdag van 10.30 tot 16.30 uur, zaterdag en le zondag van de maand van 10.30 tot 16.30 uur. Vrijdags gesloten i.v.m. trouwerijen. Thema: expositie Middelburg voor de oorlog, het bombardement en de gevolgen Boek 'Middelburg 17 mei 1940, het vergeten bombardement' Verkrijgbaar: bij boekhandels (in Zeeland) en archief winkel Zeeuws Archief Prijs: 29,50 Multimediale tentoonstelling De Bunker, Plein 1940 Datum: tot en met 4 juli 2010, dagelijks Tijden: maandag - vrijdag, 12.30-17.00 uur, zaterdag 10.00 tot 17.00, zondag 6 juni en 4 juli 12.00-17.00 uur Scholen 's ochtends op afspraak 09.00 - 10.30 en 11.00- 12.30 uur. Aanmelden kan nog! Thema: tentoonstelling in nagebouwde bunker over di lemma's van gewone mensen tijdens de Tweede Wereldoorlog, www.debunker.nu Theaterstuk Zeelandia: Vlammenstad Datum: Zeeland Nazomer Festival Thema: theaterstuk bestaand uit twee monologen op lo catie in de binnenstad Zomeratelier Zeeland Datum: 19 juli - 5 september 2010 Thema: stuk 'Vlammenstad' dient als uitgangspunt/in spiratie voor het werk dat bij CBK Zeeland gemaakt gaat worden. Locatie: CBK Zeeland (centrum voor beeldende kunst, vormgeving, architectuur in Zeeland), Balans 17, 4331 BL Middelburg, telefoon (0118) 61 14 43, www.cbk- zeeland.nl Openingstijden: maandag - vrijdag, 09.00-17.00 uur en iedere 1ste zondag van de maand van 13.00-17.00 uur Alle activiteiten zijn gratis, tenzij anders is aange geven. Kijk voor meer informatie op de website: www.vergetenbombardementmiddelburg.nl Multimediale tentoonstelling De Bunker

de Faam | 2010 | | pagina 9