Remwegtest op de Markt Lieveheersbeestjes uitgezet E35SS3H31 De Faam Stemmen op 9 juni Informatiemarkten op 16 en 23 juni Activiteiten bij de Brede School Klimaatstraatfeest in Gervinsland Kijk voor meer informatie op onze website: www.mi Het woord aan raadslid Mare Overbeeke ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 9 juni 2010 - Pagina 8 Woensdag 9 juni zijn de verkiezingen van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. U heeft een stempas ontvangen waarmee u kunt gaan stemmen. Met deze stempas mag u stemmen in elk stembureau van de gemeente Middelburg. Óp de stempas staat nog wel het adres van een stembureau in de buurt, maar niemand is verplicht om daar te stemmen. Zonder stempas kunt u die dag geen stem uitbrengen. Ook bent u verplicht om een geldig identiteitsbewijs te overleggen voordat u gaat stemmen. Moet u voor iemand anders stemmen dan bent u ook ver plicht om een identiteitsbewijs (of een kopie) van de volmachtgever te laten zien. Het stembureau is open van 7.30 uur tot 21.00 uur. Kijk voor meer infor matie over de verkiezingen op www.middelburg.nl Op woensdag 16 juni staat er een informatiemarkt gepland waar de Ar-' chipelscholen uitleg geven over het gevoerde beleid en komt de actuali satie van de welstandsnota aan de orde. Op woensdag 23 juni gaat de informatiemarkt over mobiliteit. Gedacht moet dan worden aan parkeren, fietsplan, gevolgen N57. De commissie Informatiemarkt heeft tot doel de raad te ondersteunen bij zijn onderzoeks- en ontwikkelingswerk voor het politieke debat en besluit vorming. De informatiemarkten beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Op dinsdag 15 juni en donderdag 17 juni kunnen kinderen van de basisscho len uit het centrum, Klarenbeek, Nieuw-Middelburg en de Veersepoort kenni smaken met wat de Brede School te bieden heeft. Het Brede School-netwerk, dat bestaat uit scholen, kinderopvang en welzijnswerk, or ganiseert workshops voor alle leeftijden. De workshops vinden plaatsjDp verschillende school- en kinderopvanglocaties in de eerdergenoemde wij ken. Het activiteitenaanbod bestaat onder meer uit djembé, combatdans, graffiti (op het schoolplein) en koud koken. De kinderen kunnen zich via hun school of de kinderopvang inschrijven voor de workshops. Het is de eerste actie van dit Brede School-netwerk, dat in 2009 werd opge richt. Op basis van het resultaat en deze ervaring zal het activiteitenaanbod voor het komende schooljaar worden samengesteld. Ter afsluiting van de energiebesparingcampagne klimaatstraat feest is er in Gervinsland volop feest gevierd voor een beter kli maat. Na maanden van samen energie besparen, was het op 29 mei tijd voor een welverdiend feest. Immers Gervinsland was met 25 deelnemers de Zeeuwse winnaar. 's-Middags hebben de bewoners van Gervinsland genoten van een kli- maatneutrale koffietafel met klimaatneutrale koffie. Koffie die biologisch, fairtrade en klimaatneutraal is. Want ook na de campagne blijft energie besparing en C02 reductie een item. Daarom kozen de 70 bewoners 's-avonds ook voor een koud buffet, niet koken bespaart immers ook energie. Wethouder Ed de Graaf sneed de klimaatstraatfeesttaart aan. De wethou der beloonde de inzet van de bewoners met een klimaatkanjer medaille. De Zeeuwse Milieufederatie riep Melanie Verwei uit tot klimaatambassa deur van Middelburg, vanwege haar energieke inzet voor klimaatstraat feest, haar wervingskracht, maar ook voor de energie die zij thuis heeft bespaard. Bovendien roemde de ZMf de saamhorigheid in de straat: de vanzelfsprekendheid waarmee ieder elkaar tips doorspeelt en elkaar helpt met het nemen van energiebesparingsmaatregelen. Want niet ie dereen is nog even lenig om isolatiefolie achter de verwarming te plak ken. Om hier verder handen en voeten te geven heeft de straat een energieteam opgericht. Op vrijdag 18 juni houdt de ge meente Middelburg in samen werking met Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ); Politie Zeeland; Veilig Verkeer Nederland; de basis scholen Regenboogschool, de Beverburch en de Petrus Im- mensschool en rijschool Rinie Vaane een zogeheten remweg test. Op de Middelburgse Markt wordt gedemonstreerd wat het effect is van de rijsnelheid op de remweg die een auto nodig heeft bij een noodstop. Het doel is weggebruikers en (toekomstige) automobilisten bewust te maken van de risico's van te hard rijden in 30-kilometerzones. Verdeeld in drie groepen kunnen de leerlingen van groep 8 van de basis scholen zien hoe lang een auto nodig heeft om tot stilstand te komen bij. een snelheid van 30 km/uur en 50 km/uur. Aanleiding is de uitkomst van een onderzoek van Stichting We tenschappelijk Onderzoek Verkeers veiligheid (SWOV). Hieruit bleek dat het aantal verkeersslachtoffers met 70% is gedaald op plaatsen waar een 30 kilometerzone is ingevoerd. Al vijf jaar worden in samenwerking met Politie Zeeland; Veilig Verkeer Nederland en basisscholen staan- dehoudacties georganiseerd in Mid delburg. Naast handhaving van de politie is de staandehoudactie een communicatiecampagne om be stuurders er op attent te maken dat het veel veiliger is om 30 km/uur te rijden in woonwijken. De belangrijkste reden waarom 30 km/ uur rijden veiliger is, heeft te maken met de remweg. De rem weg is bij 30 km/ uur gemiddeld 13 meter en bij 50 km/ uur gemid deld 28 meter. Een medewerker van Groenbeheer zet lieveheersbeestjes uit in bomen langs de Veersesingel. De beestjes helpen om luizen op natuurvriendelijke wijze te bestrijden. Foto: Aart van Belzen Daad bij het Woord. De SGP staat ervoor! Mijn naam is Mare Overbeeke, sinds eind april raadslid voor de SGP in Middelburg. De activiteiten voor de SGP en^onze gemeente zie ik als één van mijn hobby's net als mijn gezin wat naast mijzelf bestaat uit mijn vrouw Laura en drie kinderen in de leeftijd 15 -20 jaar. Andere hobby's als schaken, lekker in de tuin zitten en wandelen in de bergen staan door het raadswerk onder (tijds)druk. Na een kleine vijf jaar als coalitie partij te hebben gefunctioneerd, zit de SGP weer in de oppositie. Dat is wel weer even wennen. We zullen in deze rol een positieve, kritische en constructieve bijdrage proberen te gaan leveren. Dit vanuit onze princi piële christelijke levensovertuiging. We willen ons in die bijdrage laten leiden door de Bijbelse waarden en normen. Dat doen we plaatselijk, en ook lan delijk. Plaatselijk was in maart ons motto "Herkenbaar en Betrokken". Landelijk is dat vandaag: "Daad bij erg veel tijd en geld opgeslokt heb ben, die gelukkig zonder nare inci denten verlopen zijn, waarmee we als Middelburg op een positieve ma nier in het nieuws kwamen. Met name reacties van onze Koninklijke familie als "u heeft ons Koninginne dag teruggegeven" doen goed. We hopen u ook weer te ontmoeten op de-verschillende wijktafels. Als u hier nog niet kwam, willen we u op roepen deze avonden eens te be zoeken, het gaat daar over uw wijk. Het is één van de mogelijkheden om de ideeën en wensen die u heeft in uw directe woonomgeving naar voren te brengen en wellicht te realiseren. Een andere mogelijkheid om u te ontmoeten is tijdens commissiever gaderingen, raadsvergaderingen of andere gelegenheden, op de pu blieke tribune; U bent van harte wel kom. We hopen u binnenkort te treffen! Mare Overbeeke Raadslid SGP m.overbeeke@filternet.nl het Woord. De SGP staat ervoor!" We hopen dat ook u gaat voor een sterker christelijk geluid, ook lande lijk: stem daarom SGP! De maand mei die inmiddels achter ons ligt, was een drukke maand met voor Middelbug grote evene menten: Koninginnedag, de Giro en de herdenking van het Vergeten Bombardement. Evenementen, die Foto: Jan Koole

de Faam | 2010 | | pagina 8