Nieuws uit Middelburg Breien op Wereld Brei Hag Dolfijnenburch zwemt op het schoolkampioenschap AANGEENBRUG Miele 100 Of 50 Euro retour* ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Middelburgse SP-raadsleden stappen op Brede School activiteiten in de wijken Blauwe zone is uitgebreid Zangavond Gasthuiskerk ELECTRO Hu tijdelijk bij aankoop van een Miele Print avera was- of droogautomaat er is qêen betere Wasautomaat Primavera E Wasautomaat Droogautomaat Droogautomaat Primavera Primavera C Stofzuigers TElvHJWWIfeiiii De Faam Woensdag 9 juni 2010 - Pagina 7 MIDDELBURG - Gaat de bunrt- of wijkvereniging iets leuks or ganiseren, is er een bijzonder ju bileum, zijn er problemen in de wijk die u bekend wilt maken of is er iets bijzonders aan de hand? Stuur uw e-mail naar red.faam@wdun.wegener.nl en zet als omschrijving Middelburg pagina. MIDDELBURG - De gemeenteraadsleden Jeannette de Vis- Berrelkamp en Henriëtte Minekus zijn niet langer gebon den aan een partij, maar gaan verder als Duurzaam Rood. Aanleiding voor hun besluit ligt in het feit dat ze het democratisch recht van een volksvertegenwoordiger hoger achten dan het partij belang. De Vis is lid van de gemeenteraad voor de Socialistische Partij vanaf 2006 en Minekus vanaf 2010. De breuk is niet ontstaan door politiek inhoudelijke verschillen met zowel de afdeling als het landelijk partijbestuur, maar over de zogenoemde afdrachtrege ling. De Vis en Minekus bestrijden de regeling niet, maar de uit werking van deze regeling. Voor De Vis betekende dit de afgelopen jaren een aanzienlijk financieel nadeel. De nieuwe naam is Duur zaam Rood. Duurzaam en sociaal op Middelburgse maat. MIDDELBURG - Kinderen van de basisscholen in het centrum, Klarenbeek, Nieuw-Middelburg en de Veersepoort kunnen dins dag 15 juni en donderdag 17 juni kennismaken met wat de Brede School te bieden heeft. Het Brede Schoolnetwerk, dat bestaat uit scholen, kinderopvang en welzijnswerk houdt workshops voor alle leeftijden. De workshops zijn op verschillende school- en kinder- opvanglocaties in de eerdergenoemde wijken. Het activiteitenaan bod bestaat onder andere uit djembé, combatdans, graffiti (op het schoolplein) en koud koken. De kinderen kunnen zich via hun school of de kinderopvang inschrijven voor de workshops. Het is de eerste actie van dit brede schooi-netwerk, dat in 2009 werd opgericht. Op basis van het resultaat en deze ervaring zal het activiteitenaanbod voor het komende schooljaar worden samen gesteld. MIDDELBURG - Samen met je breiwerk naar het centrum van Middelburg kan tijdens de Wereld Brei-dag op zaterdag 12 juni. De Aftrap is om 10.00 uur in de Drvkkery, daar gaan spelers en aanhang van voet balvereniging Moed en Trai ning Overwinnen uit Hooger- heide met 36 mensen breien. Bij het Museumcafé op het Abdijplein is er een verfde- monstratie met meekrap tus sen 12.00 en 16.00 uur. In La- Vaca Kreatief in Mddelburg is vanaf 10.00 uur een demon stratie Zpagetti -haken/breien te volgen. De medewerkers van Naai- en breicafé Stikgoed geven een brei- en haakworks- hop voor Kids, ook vanaf 10.00 uur. Breien is niet alleen iets voor oudere dames. Iedereen kan het leren. foto: jasper karman door maaike blom. MIDDELBURG - Vrijdag vertrokken zes kinderen van basisschool de Dolfij nenburch in Middelburg als Zeeuws zwemkampioen naar Amersfoort In de bus met nog twee Zeeuwse zwemteams van de scholen in Kapelle en Temeuzen. In Amersfoort deden 22 teams mee aan de Nationale Schoolzwemkampioen- schappen. Als eerste doken Marloes v.d. Vlies en Jens Ingelse het Sport- fondsenbad in om heel vlot heen en terug te zwemmen. In de middenbouw kwamen Do minique Vogel en Anna Bosch- ker uit voor de school en met een heel snelle start deden zij dat prima. Veerle Meijaard en Koen Pleijte waren vertegen woordigers van de jongste Dol- fijnenburchers, met lange sla gen snelden zij naar de over kant. Een plek op het erepodi um was er niet bij voor de Dolfij nenburch. Wel voor Temeuzen, zij werden tweede. De Middel burgers werden tweede bij de ludieke estafette, waarbij het team de coach op een luchtbed door het zwembad moest ver voeren. Moe maar voldaan, en met een tasje vol souvenirs van de zwembond, kwamen de zwemmers terug in Middelburg. MIDDELBURG - De parkeer- schijfzone in Middelburg is uitgebreid met de Vlissingse Molenstraat, Willem Barentsz- straat en de oneven huisnum mers van het Karei Doorman plein in de wijk 't Zand. De in gangsdatum stond op voor 1 april, maar door drukke werk zaamheden van de evene menten zijn deze naar achte ren geschoven. De verkeers maatregel geldt van maandag tot en met zaterdag van 9.00 uur tot 18.00 uur. Auto's mo gen maximaal twee uur met een parkeerschijf staan. Eind vorige week zijn de borden ge plaatst en blauwe strepen aan gebracht. Bewoners kunnen ontheffing krijgen voor de re geling. Dat geldt voor maxi maal twee kentekens per adres, zodat ze onbeperkt kunnen parkeren. Ze kunnen de qntheffing aanvragen bij gemeente Middelburg. Dat kost 12,70 euro per ontheffing. De blauwe zone geldt vooral voor gebieden net buiten de binnenstad. Meer informatie van maandag tot en met vrij dag tussen 8.30 en 16.30 uur bij de gemeente Middelburg. Telefoon: 0118-675000, of www.middelburg.nl MIDDELBURG - In de Gast huiskerk in Middelburg is vrij dag 11 juni vanaf 19.30 uur een zangavond. Medewerking wordt verleend door het ge mengd koor Soli Deo Gloria onder leiding van Peter Marijs en kinderkoor Klein Gloria on der leiding van Mirjam Wisse. Organist is Simon van Keulen. De toegang is gratis. Wie al ruim 700jaar een autoriteit op het gebied van kledingverzorging is, mag best eens iets weggeven... Energielabel A/A/B Laadvermogen 1-6 kg Speciale wasprogramma's waaronder Jeans, overhemden en donker wasgoed Watercontrol-systeem Luchtafvoersysteem SoftCare-trommel PerfectDry-systeem Laadvermogen 1-6 kg Energielabel B Speciale droogprogramma's waaronder automatic, strijken en wol Extra grote vulopening Luchtcondensatiesysteem SoftCare-trommel PerfectDry-systeem Laadvermogen 1-6 kg Energielabel B Speciale droogprogramma's waaronder automatic, strijken en wol Extra grote vulopening "Vraag naar de actievóorwaarden Prijzen zijn na refund Oude Zandweg 24A 4361 SK Westkapelle 0118-57 24 27 www.aahgeenbr ugélectro,nI w'vvyAdatrep'areeriir.zGifvVétVil in van 13.00 tot 17.00 ut

de Faam | 2010 | | pagina 7