BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen BRANDWATERKELDER BELLAMYPARK VOOR EEN DEEL GESLOOPT VERGADERINGEN D66 GAAT UIT VAN DE EIGEN KRACHT VAN DE MENS TRAP ALS DE WERELD UIT! GEMEENTE ZET STERKER IN OP SOCIALE VEILIGHEID GEMEENTE WOENSDAG 9 JUNI 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Economie en beheer Maandag 14 juni 2010 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Jaarrekening 2009 van de gemeente Vlissingen 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Financiën en algemene zaken Dinsdag 15 juni 2010 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Nota Integrale Sociale Veiligheid 3.2 Veiligheidsregio Zeeland: ontwerpbegroting 2011 en ontwerp Ie begro tingswijziging 2011 3.3 Aanpassing APV 2009 aan de Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht 3.4 Toevoeging lid aan Statuten Delta NV 3.5 Jaarstukken 2009 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Ter voorbereiding op de herinrichting van het Bellamypark is de brandwaterkelder op het Bellamypark voor een deel gesloopt. Het plafond van de kelder en ongeveer een meter vanaf de bovenkant van de muren is verwijderd. De kelder is in 1941 aangelegd als extra opslag voor bluswater. Zo zijn vele, door de bombardementen ont stane, branden in de Vlissingse binnenstad geblust. Na de oorlog verloor de brandwaterkelder zijn functie. Eén van de taken van de gemeente is om te zor gen voor een mooie en veilige leefomgeving. Als inwoner kunt u ook zelf een steentje bijdragen aan een betere leefomgeving en een mooie en veilige stad. Door bijvoorbeeld de rolluiken pas laat op de avond te laten zakken, helpt u al mee "aan de veiligheid op straat. U fietst 's avonds toch zelf ook liever door een gezellige straat dan één waar alle rolluiken hermetisch gesloten zijn? Help mee om Vlissingen veiliger te maken. Door zelf acties in de buurt te organiseren, wordt de saamhorigheid in de buurt verhoogd en krijgt men meer begrip voor elkaar. Zo organiseert het Oranje fonds op 25 september 2010 de Nationale Burendag (www.buren- dag.nl). Maar ook alleen een glimlach is soms al genoeg! Door ideeën en initiatieven voor te leggen aan de gemeente, wethou ders of raadsleden. Door graffiti, leegstand, zwerfvuil, achterstallig onderhoud en vernielingen te melden op meldingen@vlissingen.nl. Door regelmatig terugkerende verkeersoverlast van auto's en scooters te melden op overlast@vlissingen.nl. Hierdoor krijgt de gemeente een goed overzicht en kan er effectief beleid worden gevoerd. Naast meer burgerparticipatie staat D66 voor een eerlijke kans op een baan. Veiligheid en economie gaan hand in hand. Werken betekent meedoen en onafhankelijkheid. Zonder werkgelegenheid is er geen perspectief. Verpaupering geeft sociale onrust en onveiligheid. Werkge legenheid is dus ook van groot belang voor de veiligheid. D66 ziet de economische crisis niet als een probleem, maar als een kans om verantwoord te hervormen, om schoon schip te maken en ballast overboord te gooien. Wij schuiven problemen niet door naar de vol gende generaties, maar nemen onze verantwoordelijkheid en durven nu moeilijke keuzes te maken. D66 Durf te Kiezen. Raadslid Josephine Elliott-Hilverdink, fractie D66 E-mail: elliott.hilverdink@gmail.com www.d66walcheren.nl Zaterdag 19 juni 2010 geeft burgemeester Wim Dijkstra om 10.00 uur het startschot voor de fietstocht 'Trap ALS de wereld uit!'. Dit jaarlijks terugkerende evenement wordt georganiseerd door de Stichting ALS. ALS staat voor de zeer ernstige ziekte Amyotrofische Laterale Sclerose. Dit leidt tot het progressief uitvallen van spie ren. Op dit moment is er geen behandeling of medicijn tegen deze ongeneeslijke en zeldzame ziekte. Onderzoek naar de oorzaak en de behandeling van ALS is uiterst noodzakelijk. De opbrengst van de fietstocht komt ten goede aan het ALS Centrum, waar continue wetenschappelijk onderzoek plaatsvindt. www.stichting-als.nl De gemeente Vlissingen zet ster ker in op sociale veiligheid door projecten te intensiveren, zoals cameratoezicht, buurtbemidde ling en persoonsgerichte aan pak van harde-kern-jongeren. Binnen het gemeentelijk beleid staan de eigen verantwoorde lijkheid van de burger en de samenwerking met partners centraal. Om de leefbaarheid te vergroten gaat de gemeente ook wijkgerichter werken. Dit is vastgelegd in de nota 'inte graal sociaal veiligheidsbeleid voor de periode 2010- 2014'. Uit de vei ligheidsmonitor van het CBS blijkt dat Vlissingen een 6,5 scoort op (het gevoel van) veiligheid, ter wijl de gemiddelde Nederlandse gemeente een 6,8 scoort en de gemiddelde Zeeuwse gemeente een 7,1. Ook op het gebied van leef baarheid scoort Vlissingen met een 7,0 lager dan de gemiddelde Neder landse gemeente (7,3) en de gemid delde Zeeuwse gemeente (7,4). De gemeente trekt een extra bud get van ruim 370.000 euro per jaar uit dat vooral bestemd is voor con crete projecten op het gebied van veiligheid en leefbaarheid. Samen met de partners let de gemeente er op dat de aanpak van de veilig heid gebaseerd is op voorkomen, handhaven en perspectief bieden. Zo moeten overlast gevende jonge ren niet alleen worden aangepakt, maar ook een mogelijkheid krijgen om onderwijs te kunnen, volgen om de kans op werk te vergroten. een voorlopige voorziening te tref fen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. Ontwerp-ontheffingen met bouwaanvragen (geldt voor buitenplanse en tijdelijke ontheffingen) (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing van het bestemmings plan in combinatie met de inge diende bouwaanvragen: 1. plaatsen magazijn Commando- weg 50 Artikel 3.23 en 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 4.1:1 van het Besluit ruimtelijke ordening bieden daartoe de mogelijkheid. Op de besluitvorming is Afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuurs recht van toepassing. Voordat wij een beslissing nemen op voor noemde aanvragen, liggen de bouw en situatietekeningen en de ontwerp beschikking ingaande 10 juni 2010 gedurende zes weken, (dus t/m 21 juli 2010) ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publi catie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlis singen.nl/publicaties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethou ders (t.a.v. Afd. SBP), Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met Dhr. W. Huige van de Afd. Publieks- zaken (tel. 0118 - 487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiter lijk 17.00 uur) bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergade ring, raadplegen op www.vlissingen. nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 10 en 24 juni, 8 juli 2010. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet mili eubeheer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor in richtingen milieubeheer: van Dijkpaviljoen De Punt voor het oprichten van een inrich ting. De inrichting is gelegen op het perceel Piet Heinkade 95 te Vlissingen. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onderstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij volgens de gemeentelijke basisadministratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bijhouding van de persoonlij sten van deze personen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan ingeschreven. Hendrikstraat 12 W.J. Adriaans, geb. 16-08-1963 M.C. Anita, geb. 22-11-1963 P.L. Brouwer, geb. 12-09-1971 M. van Dijk, geb. 01-08-1974 M.P. Eggen, geb. 20-12-1974 M.J.M.L. Geerink, geb. 30-12-1966 George Preston, geb. 09-03-1958 J.P.C. de Groot, geb. 02-07-1972 K.S. Kasperek, geb. 23-09-1978 J.P.T.R. de Koek, geb. 31-05-1964 W.J.I. de Krijger, geb. 26-08-1982 D.A.J. Mol, geb. 30-08-1983 H. Veen, geb. 09-11-1957 P. van der Vliet, geb. 22-05-1956 M. Willemsen, geb. 07-09-1969 Vincent van Goghlaan 17 K.D. Benzing, geb. 03-02-1984 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaar maken bij het College. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het ondertekende bezwaarschrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar schrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemotiveerd aange ven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Vlissingen, 9 juni 2010 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2010 | | pagina 11