NIEUW BONEDIJKE Een onontdekte plek... Sloop, nieuw, huur en koop! Koffie en thee leuten Kloppend hart Zeeuwse Bibliotheek NIEUW BONEDIJKE www.nieuwl fmmm BRUIST een wereldwijk in Vlissin Vlissingen is een groene woonstad aan zee. Niet de drukte van de Randstad, maar wel de ze kerheid van alle goede voorzieningen in de buurt en een uitgebreide horeca. Een stad waar ruimte en groen nog zichtbaar zijn en waar je makkelijk kunt ontsnappen aan de drukte. En dat merk je vooral in de wijk Nieuw Bonedijke, waar, de naam zegt het al, alles wordt vernieuwd. ËfioBmb: Nieuw Bonedijke is een wijk in ontwikkeling waar de gemeente, l'escaut en Marsaki zorgen voor een ware metamorfose. De boulevard, met de zee en het strand ligt op een steenworp afstand. Evenals het centrum en de toegangswegen tot de snelweg. De goede ligging, betaalbare woningen, een nieuwe multifunctionele school en veel groen maken deze wijk tot een nieuw te ont dekken plek. Bewaarexemplaar •w - Voor de nieuwbouw in Nieuw Bonedijke wordt uitgegaan van kwaliteit. Een deel van de wijk wordt gesloopt. En door minder woningen terug te bouwen (verdunning) blijft er meer ruimte over voor groen en speelmogelijkheden. Dit jaar zijn/worden de projecten Ale- gria, Vida, Armonia en Inicio afgerond. Er is een mix aan starters-, senioren-, koop- en huurwoningen gebouwd. Nu is het tijd voor de tweede fase. Dit voorjaar start de sloop van de woningen aan de as van de Bonedijkestraat en het eerste blok aan de Nijverheidstraat en Arbeidsstraat. In de editie van oktober leest u hier meer over. Het zijn zeker niet alleen de stenen die de verandering in de wijk teweeg brengen. Eén van de vele leefbaarheidsinitiatieven is de opening van'Het Hof van Thee en Leut'; een kleinschalige speelvoorziening met horeca. Deze theetuin opende 1 april officieel haar deuren. De thee tuin is een initiatief van 't Trefpunt (werk/leerbedrijf van Emergis). Vanwege de prachtige zonnige tuin die daar achter ligt, besloot Jeanette van der Zwaag (teamleider't Trefpunt) daar iets mee te doen: "We moeten nog wel een heleboel doen, maar als de zon schijnt is het heerlijk toeven in onze tuin." "Hoewel de tuin nog wat aanpassingen nodig heeft, is de rest er al wel. Een menu, speelzand voor de kinderen en lekkere zitjes. Plus elke dag een verse taart en een pot thee of koffie; zodat je lekker koffie of thee kan leuten. Daarnaast doen we hightea op bestelling en bieden we leuke, betaalbare initiatieven voor kinderfeestjes." En dat is nog niet alles. Naast de Theetuin, kun je bij 'tTrefpunt ook terecht als je fiets kapot is, je een echte houten tafel op maat wilt laten maken of een klusje hebt in of rond je huis. En dat voor iedereen. Alleen daarom is het 't Trefpunt al een bezoekje waard! Op dit moment is de verkoop en verhuur van het woningtype Inicio gestart. Een ruime, betaalbare eengezinswoning met eigen parkeerplaats. De koopwoningen worden aangebo den met een koopgarantregeling. Meer informatie vindt u bij makelaardij Orisant; www.orisantmakelaardij.nl. Ook is de verkoop van de woontoren Cariho gestart. 'tTrefpunt en het Hof van Thee en Leut; direct naast de Lidl. Adres: Minister Lelystraat 4 in Vlissingen. Wilt u meer weten over de vernieuwing van Nieuw Bonedijke of wenst u meer informatie over de woningen? Neem dan een kijkje op: www.nieuwbonedijke.nl Eén van de belangrijke ontwikkelingen in de wijk is 'De Combinatie'; de nieuwe school. Deze school is straks het kloppende hart van de wijk. 'De Combinatie' biedt onderdak aan drie basisscholen en een scala aan so ciaal-culturele en maatschappelijke voorzieningen, zoals een kinder dagverblijf, een peuterspeelzaal, buitenschoolse opvang, een grote sportzaal met verenigingsruimte, een mediatheek, een consultatie bureau, ruimte voor maatschappelijk werk en vergaderruimten. Rondom het gebouw kunnen kinderen naar hartelust spe len, want er is voldoende speelruimte op drie afzonder lijke speelpleinen. De scholen zijn in twee verdiepingen ondergebracht. Daarbovenop komen in totaal 38 huurappartemen- ten van het type Atico. jtMgitilf Op deze pagina leest u over de ver nieuwing van de Vlissingse wijk Nieuw Bonedijke. Wilt u meer weten bezoek dan www.nieuwbonedijke.nl. U kunt hier, als u wilt ook een reactie ach terlaten. Betrokken partijen l'escaut woonservice gemeente Vlissingen Marsaki Nieuwbouwwoningen (koop) Orisant Makelaardij www.orisantmakelaardij.nl 0118641500 Nieuwbouwwoningen (huur) l'escaut woonservice www.lescaut.nl 011842 23 00 Voor vragen of opmerkingen kunt u contact opnemen met l'escaut woonservice via 0118 42 23 00.

de Faam | 2010 | | pagina 48