Walcheren Kijkje op de boerderij 't Puntje is heropend Lekker ijs bij 2Tasty Uit het Zakenhart van.,, Mondhygiënist Carolien Iburg Gezellige Zorba de Griek dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL 2e Pinksterdag: is het open boerderijdag Elektrische scooter is groene mobiliteit Jeremiasse viert uitbreiding winkel Woensdag 19 mei 2010 - Pagina 31 De praktijk aan de Singel in Vlissingen. foto: tara de vriend VLISSINGEN - Mondhygië nist Carolien Iburg is sinds januari gevestigd aan de Singel 99 in Vlissingen. Na tien jaar in verschillende praktijken te hebben ge werkt, is ze voor zichzelf be gonnen. "Een verwijzing van de tandarts is niet meer nodig, de mondhygiënist is vrij toegankelijk", vertelt Carolien. "Ik richt me voor namelijk op het voorkomen en verhelpen van tand vleesaandoeningen en het voorkomen van gaatjes. De kosten van de behandelin gen worden meestal (ge deeltelijk) vergoed, afhan kelijk van de tandartsverze kering. Een afspraak maken kan via: 0118-612467. Greet Bendele in Zorba the Greek. foto: leonjanssens ZOUTELANDE - Begin april opende Grieks restau rant Zorba the Greek aan de Smidstraat 16 in Zoutelan- de. Kostas en Greet Bende- Ie verwennen hun gasten met specialiteiten, ook ve getarisch en kindermenu's. Alles traditionele, Griekse keuken; stifado, mousaka, lamskoteletjes, jïvis, gerechten VLISSINGEN - Lekkere ijs taarten en schepijs bij 2Ta- sty aan de Walstraat 78 in Vlissingen. In de rijkelijk bedeelde vitrine zitten maai" liefst 28 ambachtelij ke ijssoorten. Er kan geko zen worden uit heerlijke varianten als banaan/cara mel, chocolade/cookies of lemon/lime. Daarnaast warme dranken met wat Nieuwe bewaarkrant door tara de vriend VLISSINGEN - Bij deze De Faam is de Waterfront Vliss ingen bewaarkrant ge voegd. Deze is door Wege ner Huis-aan-HuisMedia gemaakt in samenwerking met Stichting Vlissingen Promotie. Het is een 28 pagina's tellende krant, vol met alles wat Vlissin gen te bieden heeft. "Het is nu voor de zesentwintigste keer dat deze krant uit komt, en ik ben er elke keer bij betrokken", vertelt Jan Jacobs van de Stich ting Vlissingen Promotie. "Het idee is ontstaan in 1984, toen de boulevard heropend werd, na op veilige Deltahoogte te zijn gebracht. De feestelijkheden rond die heropening waren voor de gemeente aanleiding om geld en menskracht uit te trekken voor een reclamecam pagne. Als de campagne resul taat had, dan was de gemeente bereid om structureel mens kracht en middelen in stads promotie te stoppen. De cam pagne werd gevoerd en het re sultaat werd aangetoond. De Stichting Vlissingen Promotie was het gevolg, een publiek-pri- vatesamenwerking die ging op treden als het toeristisch recla mebureau van Vlissingen. En hierbij hoorde ook de Water front Vlissingen bewaarkrant." Zonnetreintje In Waterfront Vlissingen staan artikelen over onder andere de 24 uur van de Boulevard, de Tom Dietvorst overhandigt het eerste exemplaar aan Jan Jacobs. foto: jasper karman fietstocht op 18 en 19 juni waar van de opbrengst naar MS on derzoek gaat. De culinaire ont dekkingstocht Amuse Me op 22 en 23 mei; de Foto van het jaar wedstrijd; de nieuwe locatie van de VW Vlissingen; de bibli otheek die als wegwijzer fun geert in de stad en Vlissingen Zingt op 7 augustus. Nieuw is het transferium in Vlissingen, waar vandaan een zonnetrein tje rijdt naar het centrum, de haven, de boulevard en weer te rug. Bezoekers kunnen uit deze nieuwste Vlissingse aanwinst stappen waar zij willen. In Wa terfront Vlissingen staan verder evenementen als de Pinkster- markt, de kermis, Midzomer- nachtinarkt en de Highland Ga mes Zeeland. En niet te verge ten allerlei wetenswaardighe den over Vlissingen zelf. De ver schillende attracties die apart worden belicht en de uitgebrei de agenda maken de krant wat het moet zijn: een bewaarkrant voor het hele jaar. De bewaar krant is ook te halen bij het VW in Vlissingen. De meest actuele evenementen informatie is te vinden op www.vlissingen.nl/ uit. van de grill en mezedes, ge varieerde Griekse voorge rechten. "Iedereen is wel kom en het is voor iedere beurs", zegt Greet. Regel matig Griekse livemuziek met Drigi-Drigi (2 juli), de keuken is geopend van 16.30-22.00 uur. De functie van buurthuis blijft behou den. Woensdag gesloten. Telefoon: 0118-563655. AAGTEKERKE - Iedereen is op 24 mei, Tweede Pinksterdag,' welkom op de boerderij van de familie de Visser in Aagtekerke, Klooterweg 4. Op deze Campi- na Open Boerderijdag openen zij hun deuren voor iedereen uit de buurt. Melkveebedrijf Oosterzicht doet, als enige op Walcheren, mee aan de Cam- pina Open Boerderijendag. Er zijn allerlei leuke en leerzame activiteiten zoals ontdekken waai' de melk vandaan komt. Een rondleiding over de boer derij door de boer zelf en een kijkje in de stallen staan cen traal. Daarnaast zijn er vele ac tiviteiten zoals zaklopen, boe rengolf en schminken die de dag tot een leuke belevenis met een leerzaam tintje ma ken. Lekker buiten in de na tuur. Het bedrijf is tussen 10.00 en 16.00 uur open. Bob Willems en Mandy Stoutjesdijk. foto: leon janssens lekkers erbij. Eigenaren zijn Bob Willems en Man dy en Leo Stoutjesdijk. "Ook voor ijsbruidstaar- ten, ijsbufetten, meeneem- coupes en patisserie. Alle ijs voor kinderfeestjes. Nieuw zijn de kinderijs taarten", zegt Bob. 2 Tasty telt 48 zitplaatsen waarvan 28 op het terras. Telefoon: 06-52766664. door leon janssens VLISSINGEN - 't Puntje in Vlis singen, met een uniek uitzicht over de Westerschelde was een half jaar dicht. Begin mei heb ben Natasja en Dolf het ver nieuwde en vergrote Dijkpavil joen 't Puntje heropend: "Ge lukkig", lacht Natasja, "Nu met op de bovenverdieping een restaurant waar je gezellig zit en ook koffie kunt drinken." De lunchkaart en de menukaart, gevarieerde gerechten met vriendelijke prijzen tot 15 euro, worden de hele dag geserveerd. Vanaf 9.00 uur is er ontbijtser vice. De meeste producten worden ambachtelijk in eigen keuken door kok Nico bereidt, ook alle sausen. Het buitenter- Kok Nico, Natasja en Dolf in heropende Dijkpaviljoen 't Puntje. ras telt honderd plaatsen. Re serveren voor bruiloften en partijen is mogelijk bij 't Punt je, Piet Heinkade 94, 4381 NH Vlissingen, telefoon 0118- 418749 MIDDELBURG - Met de in troductie van de Kyoso e- scooter elektrische scooter zet Halfords nog meer in op groene mobiliteit. De e- scooter heeft, afhankelijk van de gekozen accu, een actieradius tussen 60 en 80 kilometer; ruim voldoende voor veelvuldig gebruik in en om de stad. Opladen kan bij ieder stopcontact. Wie een e-scooter rijdt hoeft zich niet meer te ergeren over vieze handen bij het tanken, olievlekken voor de deur of bougies vervangen. Je rijdt schoon en geruisloos door de stad. Zonder hoge kosten, want de stroom komt gewoon uit de muur. Bij gebruik van groene stroom rijd je zelfs C02- neutraal. VLISSINGEN - Jeremiasse Fiets en Fitness opent een geheel vernieuwde en uitge breide winkel en viert dat met een groot fiets- en fit nessevenement. Op 2e Pinksterdag (24 mei), van 10.00 tot 17.00 uur, is in Paauwenburg in Vlissingen een dag vol fiets- en fitness beleving. Jeremiasse Fiets Fitness is een bijzonder fa miliebedrijf, in 1929 am bachtelijk' gestart en anno 2010 uitgegroeid tot specia list op het gebied van fietsen en fitness. Nu is de derde generatie in het bedrijf ac tief, dat vestigingen heeft in Goes en Vlissingen. Vooral op Walcheren is Jeremiasse erg hard gegroeid en daar om is aan de achterzijde van de bestaande winkel een nieuw deel aangebouwd waardoor de vestiging ruim twee keer zo groot is gewor den, ongeveer 1500 vierkan te meter. 24 mei geeft wie- Iercrack Patrick Tolhoek 's middags spinningdemon- straties, vereniging Xtreme geeft MTB clinics, er wor den fietskleding mode shows gehouden en ook aan energieke kinderen is ge dacht. Bovendien krijgt ie- dereen een gratis hapje en drankje en een leuk presen- Kiitjfiïi'iri

de Faam | 2010 | | pagina 31