r r r www.middelburg.nl Gemeentelijk balies dicht, parkeergarages gratis open i Laurens Stommesweg afgesloten voor auto's - r Het woord aan raadslid Willemien Treurniet (CU) Wijziging data ophalen huisvuil Onkruidbestrijding op verhardingen V 30 APRIL FINISHPLAATS M\RO D'lTALIA -.IC MEI 70 JAAR V, BOMBAF KONINGINNESTAD i mn - Elke dag wordt de Laurens Stommesweg, het gedeelte tus sen de Laan der Verenigde Naties en de Walcherseweg, gebruikt door sluipverkeer. Dat levert gevaarlijke situaties op. Door middel van het plaatsen van uitneembare paaltjes wordt deze weg binnenkort afgesloten voor doorgaand gemotoriseerd verkeer. De Laurens Stommesweg begint bij de. Breeweg en eindigt bij de splitsing met de Walcherseweg. Na het aanleggen van de Laan der Verenigde Naties werd deze B- weg verdeeld in twee gedeelten. Door de ligging van een landbouw bedrijf en een minicamping werd het noordelijk deel alleen toegan kelijk voor bestemmingsverkeer. Nadat de klachten over toename van gemotoriseerd verkeer en de incidenten/confrontaties steeds vaker op het stadskantoor binnen kwamen is er door de afdeling Verkeer een onderzoek ingesteld. Daarbij is er verschillende keren gesproken met de bewoners van dat gedeelte van de Laurens Stommesweg en de Cleene Hoogeweg. Tijdens de gesprekken is naar voren gekomen dat de minicam ping niet meer wordt gebruikt en het landbouwbedrijf geen melk koeien gaat houden, waardoor er minder grote motorvoertuigen het bedrijf aandoen. Daarom is besloten de Laurens Stommesweg af te sluiten voor doorgaand gemotoriseerd verkeer door middel van paaltjes. De paal tjes worden geplaatst na de brug en aan de kant van de Laan der Ver enigde Naties. Tevens wordt er voor de verkeersveiligheid bij de paaltjes een lichtmast geplaatst. Laurens Stommespad Door deze afsluiting krijgt het noor delijk gedeelte van de Laurens Stommesweg een andere naam. De straatnaam wordt gewijzigd in Laurens Stommespad. Deze naam dekt ook meer de lading omdat ge motoriseerd verkeer wordt geweerd en alleen fietsers en wandelaars ge bruik gaan maken van dit pad. *1 Wü - - V V Foto: Aart van Belzen Koninginnedag is achter de rug. De eerste van de drie grote evene menten die door de gemeente Middelburg in april en mei georga niseerd worden. De gemeente heeft de proef met glans doorstaan. We mogen terug kijken op een mooi koninginne- feest. Een feest allereerst voor koningin Beatrix en haar familie, maar ook voor groot en klein, voor Middelburg en voor mensen uit de wijde omgeving. Het was een eer dat de koningin in Middel burg haar verjaardag wilde vieren. Nu op naar de Giro, komende maandag en over krap twee weken het 'Vergeten Bombarde ment'. De Christenunie was niet gelukkig met drie grote evenementen die vlak achter elkaar plaatsvinden. Maar als de koningin de keuze maakt voor onze stad, willen we niet anders dan haar zeer gastvrij ontvangen. En dat is gebeurd! We gaan er vanuit dat de Giro net zo'n feest wordt als de Koningin nedag. Als Christenunie zijn wij natuurlijk Foto: Jan Kooie geen voorstander van de verdwa zing die topsport met zich mee kan brengen, maar we zien wel de meerwaarde van de etappe van de Giro die eindigt in Middelburg. Dus waren wij voorstander om de Giro naar Middelburg te halen. Maar het werd duidelijk dat de aan komst van deze Giro-etappe veel meer zou gaan kosten dan be groot. "Minder serieus, maar toch waarschuwend werd in een com missievergadering vanuit de Chris tenunie al opgemerkt dat het dan maar een wat langere etappe zou moeten worden, Amsterdam-Vene- tië. Tijdens de voorbereidingen voor de Giro zijn heel wat oneffenheden uit het Middelburgse deel van de route gehaald. De etappe mag im mers niet ontsierd worden door valpartijen die voorkomen hadden kunnen worden. Dus werden bomen verplaatst en vluchtheuvels verwijderd. Als Christenunie willen wij dat er net zoveel of liefst nog meer aandacht komt voor de vei ligheid en het plezier van de ge wone fietsers. Er zijn meer punten in Middelburg die vaor verbetering in aanmerking komen dan alleen op het parcours van de Giro. We nodigen u van harte uit om deze punten aan ons door te geven. Uit eindelijk verbeteringen voor ons welzijn en voor het milieu. Wij wil len ons inzetten voor Middelburg als fietsstad nummer 1! Met hartelijke groet, Willemien Treurniet, raadslid Christenunie watreurnietcu@kpnmail.nl Met Hemelvaartsdag (donderdag 13 meien op vrijdag 14 mei zijn de ge meentelijke balies in het stadskantoor gesloten. Ook op tweede pinksterdag (maandag 24 mei) zijn de gemeentelijke balies gesloten. Gratis parkeren Met Hemelvaartsdag en op tweede pinksterdag is het op straat en in de par keergarages gratis parkeren. Huisvuil van donderdag 13 mei (Hemelvaartsdag) wordt op vrijdag 14 mei opgehaald. Ook met Pinksteren is er een wijziging. Medewerkers van de gemeente lijke reiniging komen het huisvuil van maandag 24 mei op dinsdag 25 mei ophalen. Wij vragen u om op beide dagen het huisvuil voor 7.00 uur buiten te zetten. Milieustraat De milieustraat aan de Waldammeweg is op donderdag 13 mei, Hemel vaartsdag, gesloten. Ook op tweede pinksterdag, maandag 24 mei is de milieustraat gesloten. Onkruid op verharding wordt bestreden op die plaatsen waar het zicht baar stoort of waar het een goede afwatering en beloopbaarheid van de straat benadeelt. Het achterwege laten van onkruidbestrijding zou, over het algemeen, een onverzorgd beeld laten zien van de openbare ruimte. Het onverzorgde beeld, achterblijvend zwerfvuil, slecht begaanbaar met struikelgevaar, wateroverlast zijn allemaal argumenten om actief het onkruid te bestrijden in openbaar gebied. Maar ook wettelijke regel geving eist zorgvuldigheid in het beheren van de openbare ruimte; enerzijds vanuit zorgplicht anderzijds om het milieu niet of minimaal te belasten. Uitvoering Volgens het huidige beleid van gemeente Middelburg wordt het onkruid gecertificeerd bestreden met onder de strikte voorwaarden van het DOB principe. DOB staat voor Duurzaam Onkruid Beheer en richt zich op zorgvuldig toepassen en minimaal het milieu belasten. Het middel wordt toegepast met kleine spuitmachines die voorzien zijn van detectieapparatuur. Zodra de detector bladgroen waarneemt wordt gericht een minimale hoeveelheid vloeistof op het betreffende plantje aangebracht. Op plaatsen die niet bereikbaar zijn voor de machine wordt handmatig het middel aangebracht. Planning Per jaar worden twee spuitrondes uitgevoerd. Vanaf begin mei is de eerste ronde gepland. Medio september zal de tweede ronde plaatsvin den. In de directe nabijheid van open water wordt niet gespoten, zoals bijvoorbeeld langs kades, maar wordt plaatselijk-een borstelmachine of heteluchtmachine ingezet. Risico? Welke invloed heeft het 'gif' op de gezondheid is een vraag die elk jaar opnieuw wordt gesteld. Allereerst wordt het middel Round-up Evolution toegepast. Dit middel is wettelijk toegelaten voor professioneel en se lectieve toepassing in het openbare gebied. Wat kunt u zelf doen? Regelmatig vegen voorkomt de groei van onkruid. Daar waar geen on kruid staat wordt ook geen bestrijdingsmiddel aangebracht. U als bur ger kan zelf meehelpen met het onkruidbeheer door regelmatig uw stoep te vegen en de rijbaan en parkeervakken zoveel mogelijk vrij te houden als de veegauto langs komt. Op deze wijze werkt u samen met de gemeente aan een schone en veilige woonomgeving. Wie vindt dat de gemeente tekortschiet bij het beheer van de openbare ruimte kan dit melden via de servicetelefoon van het Realisatiebedrijf: (0118) 67 53 22 of per mail; service@middelburg.nl

de Faam | 2010 | | pagina 8