Spectaculaire sleepbotendagen Veiligheid en wonen belangrijk voor burgers Gezellig lopen in Engeland Ik woon in mijn pensioen Boeken met korting Cadeauboek Moeder! j In het vuur van de storm 2 hoofdtribunekaarten paddock entree! 2 x kaarten Hollands Glorie komt tot leven in Overijssels Zwartsluis COLUMN I HENK SPAAN LEZERSACTIE I DISCOVERY RUN Tot 18 mei tien procent korting voor lezers DEWEEKKRANT.NL I WEBWINKEL ACTIE I OLICK WIN Win W?^aqSEN ga snel naarwww.deweekkrant.nl/actie voor het laatste nieuws kijk op deweekkrant.nl .weGeNeR De sfeervolle Overijsselse havenplaats Zwartsluis dompelt zich van 13 tot en met 15 mei onder in de Na tionale Sleepbootdagen. Dit evenement vindt voor de tiende keer plaats op en rond de kaden van Zwart sluis. Zo'n 200 sleepboten en opdu- wers geven acte de présence. Daaronder tal van oude, tradi tionele schepen vaak nog in ge heel authentieke staat. Maar ook moderne krachtpatsers maken deel uit van het evene ment. Het programma van de tiende editie kent een extra fees telijk karakter. De Nationale Sleepbootdagen weten steeds opnieuw zo'n 55.000 belang stellenden uit binnen- en bui tenland te trekken. Rondvaarten maken op prach tige werkschepen, demonstra ties bijwonen waarin de trek kracht van slepers en opduwers optimaal wordt getooi^lr -een yloofsc-houw rhet aeelnanpvan zo-'ridOO boteji en «en vèffifehte aVondvaart. Het- zijif slSEfïfè en kele ingrediënten uit het pro gramma dat maritiem Zwart sluis drie dagen lang in de greep houdt. De meeste sleepboten arriveren op de ochtend van Hemelvaartsdag. Voor de vele bezoekers is dit onderdeel altijd al een boeiend schouwspel. Rond- het middaguur vindt de officiële opening en vanaf dat moment kunnen de bezoekers hun hart ophalen. De trotse ei genaren van de sleepboten en opduwers stellen hun bezit graag open voor het publiek. Met name de vaak prachtige, veelal gerestaureerde oude mo toren in meerdere van deze schepen spreken bij velen tot de verbeelding. De eigenaren zijn lid van vereniging De Motor- Sleepboot. Zij dragen dit jaar hun steentje bij aan het tweede lustrum van het evenement dat in 1994 voor het eerst plaats vond in Zwartsluis en inmid dels een keer per twee jaar in de Overijsselse plaats wordt ge houden. Uniek aan de Nationa le Sleepboten is dat alle activi teiten gratis zijn. Het complete programma staat op www.sleepbootdagen.com. Bij de Verkiezing meepte 'van burgers.'hef mee hechten aan de thema's veilig heid en wonen. Deze thema's zijn in het onderzoek onderver deeld in verschillende aspecten. Voor het thema veiligheid wa ren dit het optreden en de aan wezigheid van politie, de hoe veelheid criminaliteit in de ge meente en de mate waarin men zich veilig voelt binnen de eigen gemeente. Voor het thema wo nen konden burgers een cijfer geven voor de woonomgeving, de leefbaarheid binnen de ge meenten en de prijs- kwaliteit verhouding van woningen. Over het algemeen zijn burgers best tevreden over deze the ma's, gezien het feit dat ge meenten gemiddeld het hoog ste cijfer scoren op het onder deel wonen. Uit het onderzoek blijkt dat veel inwoners recre atie en toerisme binnen de ge- Volgens een enquête van De Hypotheker zullen de bezit ters van een eigen huis en zij die het willen worden, in ju ni hun stem laten afhangen van het standpunt der kan didaten over hetH-woord. Ook Felix Rottenberg zei voor de tv dat kiezers een al lesbepalende belangstellig voor hetH-woord hebben. Hij zal het wel weten want Maurice de Hond zit altijd naast hem. Zelf zit ik ook in de rats over het H-woord. Niet dat ik een profi teur ben van een 'tophypotheek'. Vroeger profiteerde ik volop. Toen ik in 1979 mijn eerste huis kocht was de rente adembene mend hoog: een procent of tien. juist daarom vond mijn finan ciële 'mannetje dat ik een huis moest kopen. Deed ik het niet werd ik een 'dief van mijn eigen portemonnee', zei hij. In stelen van mezelf had ik geen trek. Ik moest vijftienduizend gulden rente betalen waarvan de staat tweederde voor zijn reke ning nam. Wonen in je eigen huis was goedkoper dan het huren van andermans. Vijftien jaar heb ik in dat huis gewoond onder allerlei rente- en belastingtarieven, ontwikkelingen die totaal aan me voorbijgingen. Het invullen van formulieren liet ik aan anderen over. Wie het woord pensioen in de mond nam, lachte ik uit. Ik was kunstenaar. Naarmate ik ouder werd bestieifde lach op mijn gezicht. Ik had geen pensioen. Mijn vrienden wel. Zij spraken verlekkerd over een paradijselijke staat die 'oude dag' heette. Omdat zij er hun hele leven voor hadden betaald, beschikten zij overeen 'oudedagsvoorziening'. Nu woon ik in een huis waarop een hypotheek van een procent of dertig rust. De rest: een hoog en twee hoog waar de kat huist, is mijn pensioen. Ik ben van plan netzo lang in mijn oude dagsvoorziening te blijven wonen, totdat de oude dag is aange broken. Dan zal ik het huis verkopen. Ze zeggen dat morrelen aan hetH-woord, de waarde van de huizen verlaagt. De vraag is of ik in juni in staat zal zijn met mijn hart te stem men, of gaat plat eigenbelang het rode potlood sturen? Het zal pas blijken in het hokje. Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan Een aantal (ex-) personeelsle den van de Stena Line nam eind jaren negentig het initia tief voor een hardloopwed strijd in Engeland. Met de toen ontwikkelde supersnelle veer boot HSS Discovery werd het mogelijk op één dag heen en weer te varen voor een hard loopwedstrijd over 10 km in Harwich-Dovercourt. De veerboot is inmiddels uit de vaart genomen, de Disco very Run is echter nog spring levend. In de jaren van de snel le veerverbinding konden met gemak zeshonderd hardlopers heen en weer gebracht wor den. Nu zijn dat er niet veel meer dan driehonderd. Maar die hebben wel een veel langer weekend, waarin naast het lo pen ruim tijd is om te winkelen of een pub te bezoeken. Dit jaar krijgen de lezers van dé Weekkrant bovendien 10 pro cent korting op de toch al scherpe pakketprijs. Een mooie gelegenheid om kennis te maken met de splinternieu we ferries van Stena Line die vlak voor de loop in de vaart worden genomen. Nadat het in de beginjaren soms wat behelpen was in en rond de kleedlocatie, heeft de organisatie de laatste jaren hulp gevonden bij The Mayflo wer School. "Echt ongelooflijk wat die mensen voor ons doen," zegt Johan Knoester, organisator van het eerste uur. "Alles is nu perfect geregeld. Dat maakt dat wij ons op de wedstrijd zelf en op de wan deltocht kunnen richten. De laatste jaren hebben we een beproefd en gemeten par cours, waar de deelnemers erg tevreden over zijn." Net zo tevreden zijn die deel nemers over het randpro- gramma met een bezoek aan een stad in de buurt, waar ge legenheid is om te winkelen en een pub of restaurant te be zoeken. Met de deelname aan de loop hebben de hardlopers en wandelaars een leuk week end én steunen ze CLIC Sar gent, de Engelse organisatie die zich bezighoudt met de steun aan jonge kankerpatiën ten. De Discovery Run 2010 wordt gehouden op zaterdag 9 ok tober. Inchecken in Hoek van Holland op vrijdag 8 oktober tussen 19.15 en 20.00 uur. Op zaterdag zijn er hardloop wedstrijden over 5 en 10 km. Voor wandelaars zijn er toch ten over verschillende afstanden. In de middag bezoek aan Ipswich, waarvandaan de bus om 20.30 uur terug naar de boot gaat. Zondag 7.30 uur retour in Hoek van Holland. Kosten: 99 euro p.p. bij verblijf in een vijfpersoonshut; 109 euro p.p. bij verblijf in een tweepersoonshut. Lezers van dé Weekkrant krijgen 10 procent korting bij boekingen tot en met 18 mei 2010! Boeken en meer informatie op www.discoveiyrun.nl. meenten niet zo belangrijk vin den. De top 3 per categorie wordt binnenkort bekendgemaakt op www.gemeentevanhetjaar.nl. Via diezelfde site kunnen ge meenten zich aanmelden om de bekendmaking van de win naars op 17 mei bij te wonen. Een uniek geschenk voor Moederdag. 25 moederdagverzen geschreven door Ivo de Wijs (schrijver van onder andere kinder boeken en cabaret teksten) en Judith Nieken, die onder andere liedteksten voor Sesamstraat schrijft. Het werd een boekje voor alle moeders van Nederland. Een boekje met liefdevolle en kritische verzen, soms ingehouden en soms juist uitbundig. Judith putte voor de verzen uit eigen ervaring, Ivo uit zijn herinneringen. Lezersprijs €12,95, inclusief verzendkosten gratis toegangskaart Liberty Park! Deze unieke, 8-delige Nederlandse ooriogs- serie is gebaseerd op waargebeurde feiten. Het verhaal gaat over de verboden liefde tussen twee jonge mensen, de Neder landse Volksduitser Hans Hallerbach en de Joodse Vera Weinberg. Totale speelduur van ruim 7,5 uur, Nederlands gesproken. Bestel nu deze prachtige dvd-box en u ontvangt een gratis toegangskaart voor het oorlogsmuseum Liberty Park te Overloon t.w.v.€12,-! (op=op) Adviesprijs €49,95 Lezersprijs €39,95 Exclusief €4,95 verzendkosten Kijk voor meer informatie en kopen op www.deweekkrant.nl/webwinkel. f Jtnou"®; TT CIRCUIT sen com tickets WW*- 2. 318 055 5x

de Faam | 2010 | | pagina 45