Grote Italiaanse picknick in Middelburg kinderkleding o<^ ov k AM cheldeMie edudetta Stad van pioniers en uitvinders ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Zwarte lijst Politici willen Zeeland opheffen CLICK EN LEES Sm van 1 mei t/m 15 mei Wij voeren o.a. de volgende merken: Segeersstraat 26 - Middelburg www.joujou-kinderkleding.nl Opslag voor bedrijf en particulier Praktijk voor Chinese geneeskunde Hans Visser www.woneninbestevaer.nl ATSfliliffiTin De Faam Woensdag 5 mei 2010 - Pagina 3 snel bij een grote worden ge voegd", waarschuwt hij. Kop- pejan krijgt bijval van Gerard Goedegebure die zich bij het Vlissingse beeld van zeeheld Michiel de Ruyter opwindt over de voornemens. "Zeeland moet blijven. Maar ik kan mij toch voorstellen dat ze vanwe ge bezuinigingen de provincies samen willen brengen", meldt hij. "Zeeland laten verdwijnen zou jammer zijn, want het is een mooie provincie", verzucht C. Beumer. Wel zet ze een vraagteken bij het initiatief van Koppejan. "Ik vraag mij af of dat werkt", verklaart Beumer. "Zeeland moet de eigen identi teit behouden", zegt Edith kort en krachtig. Ze heeft weinig vertrouwen in het overhevelen van provinciale taken naar de Volgens lijsttrekker Femke Halsema van Groenlinks werpt het CDA zich op als beschermer van de huidige provincies, maar is het eigenlijk bezig om haar eigen bestuurspositie te be schermen. "Er staan heel wat bestuurlijke functies op het spel. Dus prijk ik op een zwarte CDA-lijst van politici die alle pro vincies willen opheffen of samenvoegen. Groenlinks wil de provincies samenvoegen en zo meer slagkracht geven. Wij kla gen niet over bestuurlijke drukte, maar doen er wat aan", laat ze weten. Groenlinks wil de provincies voegen tot zeven landsdelen. "Alleen dan worden provincies slagvaardiger." Dat meldt Halsema na de actie die het CDA onlangs is gestart voor behoud van provincie Zeeland. De website is te vinden via: www.zeelandblijft.nl gemeenten. Edith: "Ik weet niet of dat in bijvoorbeeld Vlis- singen goed gaat. Dat is een ge voel vanwege het verleden." MIDDELBURG - De binnen stad van Middelburg heeft van vrijdag 7 tot maandag 10 mei een Italiaanse sfeer. De zonnige eetcultuur, aangekleed met feestelijk straattheater en muzi kale intermezzo's, kleurt de Zeeuwse hoofdstad. Dit alles in het kader van de Giro d'Italia. Speciaal voor dit evenement heeft een grote hoeveelheid Middelburgse organisaties de koppen bij elkaar gestoken en een heuse Italiaanse Stadspick- nick georganiseerd.' De deelne mende organisaties plaatsen gezamenlijk circa 250 picknick tafels en verkopen Italiaanse waren en lunchpakketten. Ook staan op de Markt picknickta fels die door iedereen te gebrui ken zijn. Naast het verkrijgen van allerlei Italiaanse en Zeeuw se heerlijkheden, lopen muzi kanten en theatergezelschap pen van de Vlasmarkt naar het Damplein en van de Langeviele naar de Markt, de Noordstraat, de Pottenmarkt en de Lange Delft. Middelburg wordt een ge zellige Italiaanse volksbuurt, compleet met roze lopers, geu rende barbecues, waslijnen over de straat, pizzasnijders, straattheater, lekker eten en veel muziek. Rüim 50 artiesten treden op tijdens het vierdaagse evenement. Op de Markt wordt het grootste pastaschilderij ter wereld gemaakt. Zeeland samenvoegen met Brabant vindt J. de Jong-Meijn- derts niets: "Brabanders zijn heel anders dan de Zeeuwen." Alle foto's van Koninginnedag in Middelburg zijn op de website van De Faam te bekijken. Heeft u leuke foto's: zet ze er dan bij! Bengh, Bor*z, Jottum, Carbone, Carbone Baby, Claesen's, Barbara Farber, Scotch Soda, Molo, SevenOneSeven boys girls, Z8, CKS, Diesel,Tuuf's world, Noppies, Petit Bateau, Pointer, Mim-Pi, Muy Malo, Molto Buffo en Monta. #>v Middelburg 0118-613713 www.city-store.ni contract Barendrecht TQ187 48 05 61 Goes T 0113 Middelhamis T0187 E contract@edudelta.nl www.edudelta.nl Acupunctuur Kruidentherapie Electro-acupunctuur (MORA) Wij behandelen: pijnklachten; menstruatieproblemen; rugklachten; psychische klachten; moeheid; allergieën; hooi koorts; maag- en darmproblemen; etc. Voor afspraken: Dinsdag, woensdag, donderdag van 9 -17 uur en vrijdag. Amstelstraat 49, Oost-Souburg, tel. 0118-490084 www.praktijkvisser.nl Vergoeding via diverse zorgverzekeraars mogelijk. Deze Zee-Stad wil het zeegat uit, ze verlangt ernaar de wijde wereld in te gaan. Het nieuwe, het onbekende te gemoet. Er moet ergens iets moois zijn, die nieuwsgierig heid en eigenzinnigheid zit hier in de genen. We hebben het over Flushing, overigens, welke stad kan er bogen op een Engelse naam? Dat wil al zeggen, de blik naar buiten! Die drang tot vernieuwing zit in deze stad. Misschien komt het door al die prachtige schepen (de Kungsholm!) die hier zijn gebouwd, ware kunststukjes die over de we reld gingen zwerven, enorme zeekastelen met indruk wekkende interieurs, een soort geheime kracht van deze stad. Creatieve geesten. Hier zaten ontwerpers, architec ten die vorm gaven aan de zeewereld! En nu nog eigen lijk, met de chique jachten van Amels, en de marine schepen van Damen. De moderne nieuwe bankjes op de Nolledijk tegen het nieuwe duin aan - door de nieuwe zeewering - zijn gelijk allemaal bezet, met oude en nieuwe Zeeuwen, met toeristen en bewoners; het fabu leuze uitzicht op de baai die de Boulevard maaktwordt onmiddellijk omarmd. Zo zijn er steeds weer kleine en grote uitvindingen waardoor je het stadslandschap van zee en licht hier scherper kunt ervaren. Natuurlijk fietsen langs het Dok, en zo naar de boulevard en bij het Woold- huis nu direct over het duin met zicht op zee naar West duin, zitten op de royale betonnen trappen op de glooiing bij Boulevard Bankert, de nieuwe hippe uitspan ning aan het einde van de groene boulevard bij de slui zen, pasta vongole eten aan de jachthaven, het prachtig blauw van Panta Rhei met muziek en al. Er zijn allerlei mensen met Viissingen bezig, op een manier dat ze een plek maken, het karakter van een plek zien, en 'er hun ding doen'. Ze ondernemen. En natuurlijk lukt het ene beter dan het andere. Maar de volhouder en die met liefde en passie te werk gaat, heeft succes. Dat is het zichtbare deel. Maar deze stad heeft ook nog een on zichtbaar deel. Niet alles wat deze stad uitmaakt is zo maar te zien. Zoals Quality Food bij Soif. Het is niet zo'n stad van uiterlijk vertoon. Het is een ontdekkingstocht. Allerlei kwaliteiten zitten op verborgen plekken. Elke week hoor ik wel weer van een ondernemend type die 'met iets bezig is', iets wil met die stad, en die zoekt hoe hij het gedaan'krijgt. Viissingen heeft geheimen, een ver borgen identiteit die je niet gelijk ziet door de veelkleu righeid van de stad. Je moet er even je best voor doen, contact leggen, praten met mensen. Of er gebeurt zomaar iets, en dat is gewoon één individu die met dat idee bezig is geweest; de stad bestaat uit mensen, de stad is van haar bewoners. Je hoeft het alleen maar naar boven te halen en dan gebeurt er heel veel! Het is hier een beetje de om gekeerde wereld: deze stad van vrije geesten hoeft en wil niet geregeerd worden, maar wil steun en hulp voor haar creativiteit, en een beetje praktische instelling, in een beleidsnota kun je niet leven... met een beetje visie van gemeentewege zijn er zoveel die kansen willen grijpen. Want niemand kan iets alleen. Je moet elkaar een beetje helpen. Je zou willen zeggen, gemeente doe iets om die pioniers meer met elkaar in contact te laten komen, want dan kan er nog meer en dan krijgen we een versnelling van ideeën, die de stad vooruit helpt. We leven in een tijd waarin het leven van onderop komt en niet top-down. Waarin je mensen kansen geeft. De stad levert de condi ties, zoals het tijdelijke Stadspark dat doet op de Boe renlanddag, maar we denken dan ook aan de heel gewone beheersdingen, de meer huishoudelijke zaken van de stad: groezelig groen opruimen en goed snoeien, een mooie stadsentree (met nu een mooie foto van de boulevard, goede actie, een begin!), goede fietsroutes, een betere visuele relatie tussen Baskensburg en het cen trum (Hermesweg koppelen aan Koningsweg, nu niet te zien door te veel bosjes), lege etalages mogen inrichten, een soort verfsubsidie zodat de gevels mooier worden. Eigenlijk gewoon die openbare ruimte op orde maken; ook daar eens met een andere blik naar kijken, zodat je ziet dat daar wel eens wat mag gebeuren, de sleetsheid eruit halen, zodat je de creativiteit van je bewoners aan wakkert. Dat is zo mooi nu van Nollehoofd naar Westduin. Natuurlijk doodsbenauwd dat dit romantische landschap van je jeugd zou verdwijnen onder een nieuwe zeewe ring, maar wat gebeurt hier: de duinen worden weer dichter bij de stad gebracht! Er is iets moois voor in de plaats gekomen. Een heel nieuw vergezicht! Er is een nieuw publiek domein gemaakt, waardoor er nieuwe ac tiviteiten ontstaan, een nieuw leven! Het inspireert je, dit nieuwe duinlandschap. En dingen gebeuren alleen maar als mensen elkaar inspireren. Het is het 'podium' voor de stad maken, letterlijk en figuurlijk, daar gaat het om. Met al dat pionieren kan een zekere schoonheid geen kwaad, je kan de pioniers dan makkelijker vinden, ze worden van zelf uitgedaagd in deze stad met een geschiedenis van móóie schepen, vol trots op mooi ontworpen en mooi gemaakt timmerwerk,een prachtige scheepsromp maken, een mooie golving in het staal.ook schoonheid zit deze stad in het bloed.... Mariet Schoenmakers

de Faam | 2010 | | pagina 3