1400 agenten houden stad veilig Beatrix is een bezorgde moeder Koninklijk bezoek Wemeldinge Oranjefans schouder aan schouder achter de hekken ALTIJD ACTUEfL: DEWEEKKRANTTNt CLICK EN WIN Koos bloemenkinderen ÜU De Faam Woensdag 5'mei 2010 - Pagina '2f WEMELDINGE - Hoewel niet de verwachte 10.000 maar 7.000 bezoekers naar het bezoek van koningin Beatrix en haar familie in Wemeldinge zijn gekomen en de regen spelbreker is geble ken, kan de Koninginnedag van afgelopen vrijdag toch de Zeeuwse geschiedenisboekjes in als een succesvolle. Echte incidenten zijn er niet ge weest. Wel is de blauwe Konink lijke bus met het hoge bezoek een kwartier later dan gepland het dorp ingereden. Vanwege de regen stonden wachtende kinderen te blauwbekken. Ne gen van hen raakten onder koeld. MIDDELBURG - Er mo gen dan minder bezoe kers dan vernacht naar Koninginnedag in Mid delburg zijn gekomen. Achter de hekken langs de Koninklijke wandelroute was d aar ni ets van te mer ken. Het stond er schou der aan schouder met Oranjefans. Aurelie Baudet: "ik ben naar de stad gekomen omdat ik het een keer wilde meevie ren. Bet is voor mf niet te druk. De spelletjes die ze voor de Koninklijke familie doen vind ik leuk." En Hilde vertelt: "Vorig jaar ben ik ook naar Apeldoorn ge weest. Nu ben ik gekomen omdat ik na het drama daar een leuke herinnering wil. Ik ben drie kwartier voordat de majesteit kwam achter de hekken gaan staan." Zoon Boudewijn: "Ik vind het hele gebeuren leuk en ben Ko ningsgezind." Lisanne van de Velde prijst de prettige sfeer in Middelburg. Bilde Struik vindt dat ondanks de hoge kosten het Koninginnefeest moet blijven. MIDDELBURG - Bijna 1400 politieagenten zijn vrijdag in touw geweest om Ko ninginnedag in Middelburg en Wemeldinge veilig te houden. Een deel ervan is in de voorafgaande Koningin nenacht ingezet. Verder is er een grote groep beveili gers ingehuurd. Tijdens de rit met de Koninklij ke bus van Wemeldinge naar Middelburg zijn tijdelijk ver schillende wegen afgezet. Bij ie dere op- en afrit of kruising heeft er politie gepost. Ook op de viaducten over de A58. Bij de bruggen zijn militairen ingezet. Bovendien zijn er bloembakken en grote zandzakken in de stad geplaatst om verkeerd willen den te weren. De politie heeft tijdens Koninginnedag twee mensen aangehouden. Daar naast hebben agenten enkele keren personen preventief ge fouilleerd naar aanleiding van tips van burgers en eigen obser vatie. In de Nieuwstraat in Mid delburg hield de politie rond 10.15 uur een man aan. Hij stond gesignaleerd en had nog drie dagen hechtenis te goed. In Middelburg werd rond 11.15 uur ook een persoon aangehou den voor het niet tonen van een identiteitsbewijs Vrijkaartjes voor het vlieg-, kijk en doe-evenement voor het hele gezin: Wings Wheels op het Vliegveld Midden Zeeland in Amemuiden op zaterdag 22 en zondag 23 mei. 5 lezers mogen een rondvlucht maken over Walcheren, dus reageer snel! Spannende dag werd groot feest MIDDELBURG - De kinderen die boeketjes mochten overhandi gen aan de koningin en de prinsessen, waren gekozen door een knutselwedstrijd in De Faam. De prinsessen waren blij verrast met de schitterende boeketjes die zij kregen. foto: lex de meester door marcel van der voort MIDDELBURG - "Natuur lijk hebben wij met span ning naar Koninginnedag in Zeeland uitgekeken. Maar voor de manier waar op u het met elkaar en met ons heeft gevierd wil ik mijn dank uitspreken. U heeft ons en het land Koningin nedag teruggegeven", aldus Koningin Beatrix vrijdag als afsluiting van haar bezoek in Middelburg. Prins Constantijn en prinses Laurentien. foto: jasper karman MIDDELBURG - De konin gin, prinsen en prinsessen zijn veelvuldig in contact geweest met het Middel burgse publiek. Ze hebben zich gewillig laten fotogra feren en handen geschud. Prins Constantijn heeft echter geweigerd om de populaire oranje Zeeuwse kap op zijn hoofd te zetten. Aniek Nievink vertelt: "Ik ben lid van turnvereniging MTV en de koningin heeft op het Koorkerk hof naar onze demonstratie staan kijken. Ze zei dat wij het goed hebben gedaan. Dat was ook zo. Maar de vorstin heeft niet meegedaan. Ik denk dat het te. moeilijk is", meldt Aniek. Voetbal Experience heeft jonge spelers van voetbalvereniging Zeelandia penalty's laten nemen op de Markt. De prinsen en zelfs prinses Mabel, op haar hoge hakken, lieten zich van hun sportieve kant zien. Directeur Sven van Rijswijk: "Prins Con stantijn nam verschillende pe nalty's. De koningin zei tegen mij dat hij dat helemaal niet mag doen, omdat Constantijn aan zijn knie is geopereerd. Ik vroeg of ik tegen hem moest zeggen dat zijn moeder wilde dat hij stopte. De koningin zei mij dat ik dat niet hoefde te doen." Met 'spanning' doelt de vorstin op de aanslag vorig jaar door Karst T. in Apeldoorn. Vooraf is de opkomst op 40.000 mensen geschat, dat zijn er uiteindelijk zo'n 10.000 minder geweest. Niet om 12.00 uur, maar een kwartier later is de Koninklijke bus met het gezelschap op de Dam aangekomen. Bloemenkinderen Daar zijn de oranjes opgewacht door de acht bloemenkinderen die een knutselwedstrijd in weekkrant De Faam hebben gewonnen. De koningin en ze ven prinsessen hebben een boeket gekregen. Sieske de Koster: "Koningin Beatrix stap te uit de bus en liep meteen mijn richting uit. Ik gaf haar de bloemen en zei: Welkom in Middelburg. Het was echt een superdag! Temeer omdat mijn broer Thomas bij de super schommel van de scouting een hand van prinses Maxima kreeg en Niek, mijn andere broer, vanwege zijn verjaardag in de erehaag heeft gestaan. Hij kreeg een hand van de konin gin, prins Willem-Alexander en prinses Maxima." Boeiend Een uitgebreid programma heeft de Koninklijke familie ge boeid. Tom Wal mocht gamen met de majesteit. Hij was op de Nieuwe Burg met Oranjever eniging Sint Laurens. "Ze kon redelijk spelen op de Nintendo Wii computer, maar was niet zo goed als ik", grinnikt het ventje. Koningin Beatrix viert haar 30 jarig jubileum in Middelburg. foto: marina meuers

de Faam | 2010 | | pagina 27