Provincie biedt iedereen het Zeelandgevoel Clouseau topact op Graauwrock Spierbundels van de Oerzeeuw Graag gedaan. Het witte goud! s Deze week vanaf donderdag Stichting mm De Faam weekend De Stichting Steun kinderen in Indonesië is in 2001 opge richt en is ANBI erkend. Het werk is kleinschalig, het doel is concrete hulp bieden aan het kindertehuis voor straat kinderen in Jakarta en aan een meisjestehuis van het Leger des Heils in Malang. Hoofdzakelijk gaat het bud get naar de eerste levensbe hoeften, daarnaast worden er uitjes voor de kinderen georganiseerd. Alle reis- en verblijfkosten naar en in In donesië zijn voor de be stuursleden zelf, zodat de ontvangen giften voor 100 procent direct besteed wor den aan de kinderen. Dona teurs kunnen een overzicht inzien van de uitgaven en inkomsten. Het rekening- nummer:3853.56.676. Jan Vogel zet zich al jaren in voor de opvang van straatkinderen in Indonesië. Op de foto enkele kinderen tijdens een uitje. foto: marina meuers" door marina meijers SEROOSKERKE - Morgen vertrekt Jan Vogel uit Ser- ooskerke voor vier maanden naar Indonesië. Niet voor een lange vakantie, maar om er de handen uit te mouwen te steken. Al negen jaar zet hij zich samen met Adrie Abrahamse en Bert van den Broeke in voor twee kinder tehuizen in Jakarta en Ma- lang. Daarnaast verlenen ze ook hulp aan arme gezinnen op Bali. Wanneer je één stap over de drempel zet bij Jan Vogel is het meteen duidelijk: Indonesië heeft zijn hart gestolen/Verschil- lende foto's sieren de wand en tijdens het interview wordt er een prachtige documentaire ge toond die hij gemaakt heeft over zijn verschillende bezoeken aan het land. Vogel is secretaris en penningmeester van de stichting Steun kinderen in Indonesië, Abrahamse is voorzitter. In 1985 maakte Abrahamse via een do minee kennis met het kinderte huis in Jakarta dat geleid wordt door een Indonesisch-Chinese familie. "In Jakarta leven onge veer 30.000 tot 60.000 straatkin deren die om wat voor reden dan ook dakloos zijn geworden. Soms worden kinderen door de politie bij het station weggehaald en naar het kindertehuis ge bracht! Het jongste kindje dat van straat geplukt werd, was nog maai' twee jaar, hij wist zijn eigen naam niet. Vaak zijn het wezen of half wezen", zegt Abrahamse. Vogel vult aan: "Hulp is hier hard nodig. Tijdens onze bezoeken, bieden we zoveel mogelijk con crete hulp, we doen boodschap pen, zorgen voor kleding, schoe nen en schoolspullen. In het te huis op Jakarta waar ongeveer 100 kinderen verblijven, is een schooltje op het terrein, zodat wanneer de kinderen 'afzwaai en' op hun achttiende, zij in ie der geval scholing hebben ge had." Het is nu de eerste keer dat Vogel voor vier maanden, dank zij de levensloopregeling op zijn werk, naar het land gaat. Op het programma staat in ieder geval het begeleiden van de bouw van een woning op Bali voor een we duwe en haar vijf kinderen. Het gezin woont nu nog in een bam boehutje. MIDDELBURG - De provincie Zeeland wil dat heel Nederland het ware Zeelandgevoel er vaart. Een van de middelen die zij hiertoe inzet is het nieuwste boek van fietsprinses Roos Stal- linga: Rij met me mee ZLD, fietsgids voor Zeeland. Tevens heeft de provincie Zeeland 2010 uitgeroepen tot het Jaar van de Fiets. Op zaterdag 1 mei was de aftrap in Renesse van het grootste fietsevenement van Nederland: Meimaand Fietsmaand. Dit is tevens de of ficiële lancering van Rij met me mee ZLD, fietsgids voor Zee land. Rij met me mee ZLD is een unieke mix van foto's, tekenin gen, kaarten, routes en verha len. Het boek bevat: tien speci- HULST - Dit jaar zal Clou seau als topact op het festi val Graauwrock optreden. Graauwrock is een inmid dels jaarlijks terugkerend "open air" festival op de voetbalvelden van W Graauw vlakbij Hulst. Het is een samenwerking tus sen de verenigingen rkw Graauw en w IZV uit Kloosterzande. De eerstvolgende editie van Graauwrock is op donderdag 13 mei. 't Ekken is dan om 17.00 uur open, de aanvang is om 17.30 uur. De voorverkoop op Walcheren is in de Music Store in Vlissin- gen, daar kost een kaartje 20,00 euro. Aan de deur is het 25,00 euro per kaartje. Op zaterdag 8 mei strijden acht beginnende bands voor een plaatsje in het voorprogram ma. Vanaf 18.30 uur is 't Ekken open. Gratis De toegang is gratis. In het ver leden traden onder meer de volgende bands op het festival op: Golden Earring, Normaal, Spark, Jovink en de Voederbie tels, Rowen Heze, Crazy Horse, Van Dik Hout, Suck on This, the Rocks, the Old Firm, Surender, de Dijk en vele an deren. aal ontworpen fietsroutes over alle eilanden; suggesties voor lokale cafeetjes, restaurants, musea en winkels; interviews met bijzondere Zeeuwen. Stal- linga deelt haar passie voor fiet sen en Zeeland, en inspireert de lezer zelf op onderzoek uit te gaan, nieuwe plekken te ont dekken en de Zeeuwse provin cie met frisse blik te bekijken. De provincie Zeeland benader de Stallinga naar aanleiding van haar eerdere succes Ride with me NYC. Ze nodigde haar uit om maandenlang met haar fiets over de Zeeuwse eilanden te zwerven. Dit resulteerde in een bijzonder boek waarin je de zilte, Zeeuwse lucht bijna kunt ruiken. Het boek kost 12,50 eu ro. MIDDELBURG - Timber- walk, accu hold, dijk dichten, boomstam uitstoten en auto dead lift; het zijn slechts en kele onderdelen van de Sterk ste Man wedstrijd in Middel burg. Op 5 mei is de Markt het domein van de spierbun dels. Twintig krachtsporters gaan de strijd aan om de titel 'OerZeeuw' in de wacht te slepen. De wedstrijd is opge splitst in 2 klassementen, te weten de nieuwkomers (C klasse) en de gevorderden (B klasse). In iedere categorie zijn 10 deelnemers afkomstig uit Zeeland, maar ook daar buiten. De atleten gaan de strijd aan met zichzelf én te gen elkaar. Zij worden getest op spierkracht, conditie, mo biliteit met zware voorwer pen en doorzettingsvermo gen. Ted van de Parre, voor malig Sterkste Man van de Wereld 1992, opent de wed strijd. Het evenement wordt georganiseerd door Richard Dirven, Nederlands en Bel gisch Kampioen Powerliften en Rinus Souisa, voormalig Sterkste Man van Zuidwest Nederland. p Wi| verkopen geen alcohol aan klanten jonger dan 16. Nog geen 20 Jaar? Laat je legitimatie zien! De aanbiedingen zijn geldig van donderdag6 mei t/m zondag 9 mei 2010. "Per combinatie kan de prijs verschillen. U krijgt 33.33% korting op de totaalprijs. Prijswijzigingen en/of drukfouten voorbehouden Wederverkoop verboden. Voor alle aanbiedingen geldt OP-OP. www.superdeboer.nl actie-kiloprijs 3.58 3 stuks BBQ spiesen alle soorten, -voordeelpak Brand of Bavaria* 3 kratten a 12 flesjes x 30 cl naar keuze Bijv.: Bavaria, 3 kratten a 12 flesjes x 30 cl

de Faam | 2010 | | pagina 17