GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN NIEUWS VAN DE WIJKRAAD Fotowedstrijd Stadspark De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL VLISSINGEN Verplaatsing Oorlogsmonumenten De grote Tazelaar, ridder en rebel Fles in Ter Reede Joke zoekt redder! Bike Responders vallen op 1ml Woensdag 5 mei 2010 - Pagina 15 WOENSDAG 5 MEI 2010 Redactie: afdeling Communicatie' postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente C E M E E N T E jeugd in de stad in de gaten en treden samen met de politie op als dat nood zakelijk is. In andere steden werkt dit systeem al enige tijd met succes. Overlast van Raaltestraat Al enige tijd hebben de bewoners van de van Raaltestraat flink last van hangjongeren. De wijkraad heeft de klachten met veel nadruk doorgege ven aan de gemeente en de politie en gevraagd dit probleem als een priori teit te beschouwen. Naar aanleiding hiervan heeft de burgemeester de politie gevraagd extra te gaan surveil leren en dan wel op de tijden dat de overlast plaatsvindt. Het is van groot belang dat de bewoners bij overlast, op welk tijdstip dan ook, bellen met de politie onder telefoonnummer 0900-8844 (lokaal tarief) en vragen naar de politie Vlissingen. Deze meld kamer is van het probleem op de hoogte gebracht. Wateroverlast In onze wijk zijn vaak klachten over wateroverlast. Deze wordt veroor zaakt door fluctuatie in de grond waterstand waar de gemeente niets aan kan doen. Als er in kruipruim tes van eigen woningen water staat, wordt aanbevolen om drainage aan te leggen of de mimte dampdicht te maken. Als drainage doör huis eigenaren wordt aangelegd, kan de gemeente vaak voor verdere afvoer van het water op het riool of water gang zorgen. De gemeente kan juri disch niet verantwoordelijk gehou den worden om maatregelen te nemen of schade te vergoeden van bouwwerken die hinder ondervin den van een te hoge of te lage grond waterstand. Grondwateroverlast kunt u melden bij het grondwaterloket, tel. 0118-487000 of mail: gemeentel vlissingen.nl. Huurders dienen zich tot de woningcorporatie te wenden. Bij grote plassen in plantsoenen wordt men verzocht de gemeente te bellen en de plek nauwkeurig aan te geven. Iguana De overplaatsing van Iguana naar het Westduingebied gaat definitief niet door. Het deel van het park zal een groenbestemming krijgen. Plastic afval Het inleveren van plastic is in Vlis singen een groot succes. De wijk raad heeft enige tijd geleden aan de gemeente voorgesteld om ook bij het winkelcentrum een container te plaatsen. Inmiddels is aan het ver zoek voldaan en er is een mooi mini milieuparkje ingericht op het trottoir tegenover Golff. In het kader van burgerparticipatie kunnen burgervertegenwoordigingen binnen de gemeente Vlissingen éénmaal per maand hun dorps-, wijk- of buurtactiviteiten in de Blauw Geruite Kiel plaatsen. Deze keer hebben het buurtcomité Bossenburgh en het dorpscomité Ritthem daarvan gebruik gemaakt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. P. Stok, adviseur Burgerparticipatie; tel. (0118) 487459; e-mail: psk@vlissingen.nl. De ganzen van Paauwenburg 'Onze ganzen' die langs de Paauwen- burgweg wonen zijn voor sommige bewoners een verrijking van de omgeving. Maar ook zorgen deze vrolijke dieren voor overlast door bevuiling. Vooral bij de Louise de Coligny school kan men daarover meepraten. De wijkraad heeft over leg gepleegd met de gemeente en inmiddels heeft de gemeente beslo ten om het probleem op een dier vriendelijke manier aan te pakken. In Paauwenburg en ook elders in de stad waar de ganzenfamilies te groot worden, worden de nesten van broedende ganzen behandeld door een professioneel bedrijf Hof- ganzen Ganzenbescherming. Dit bedrijf werkt samen met de Dieren bescherming. Na het behandelen van de nesten wordt in juli/augus tus een deel van de ganzen in Vlis singen gevangen. De ganzen wor den geplaatst in de opvang van de Stichting Akka's Ganzenparadijs. Zij zoeken voor de ganzen een nieuw huis. Door deze actie blijven de ach terblijvende dieren gezond en wordt inteelt voorkomen. Heeft u vragen over dit onderwerp bel dan even met Hofganzen tel. 0524-524 161. Open Hof Een groot aantal activiteiten in het buurthuis Open Hof gaat gewoon door, nadat het complex door de gemeente is overgenomen. Achter de schermen wordt op het moment bestudeerd hoe het in de toekomst verder moet met onze buurtvoor ziening. De gemeente overlegt met belanghebbenden en Palladium en ze verwacht tegen het einde van het jaar tot een besluit te komen. Omdat de Wijkraad Paauwenburg ook een belanghebbende in de wijk is, heeft deze aan de gemeente verzocht om in het overleg te worden betrokken. Wij houden u op de hoogte. Burgerschouw in Paauwenburg Op 17 maart 2010 was de burger- schouw in Paauwenburg. Bij een burgerschouw gaan vrijwilligers uit de wijk samen met een kwaliteitsme dewerker van de gemeente op pad om op bepaalde plekken in de leef omgeving te bekijken. Het team van de wijkraad deed waarnemingen bij het Winkelcentrum, van Raaltestraat, Verdilaan, Mendelsohnlaan en het parkeerterrein van de Theo Thijs- senschool. Er werd gekeken naar de bestrating, afval, straatmeubilair en dergelijke. Het cijfer was hoog, maar er werden nog 24 meldingen gedaan. Over ongeveer 3 maanden contro leert de schouwgroep of de gemelde punten zijn afgehandeld. Straatcoaches De gemeente Vlissingen heeft onlangs enkele straatcoaches aan gesteld. Deze mensen houden de FOTO: RUBEN O REEL De vierde Vuurioop Zeeland D00RTARA DE VRIEND VLISSINGEN - Voor de vier de keer in opeenvolging wordt 's nachts op 5 mei het bevrijdingsvuur voor het Bevrijdingsfestival Zeeland door Zeeuwse atleten opge haald in Wageningen. Van af Wageningen wordt het vuur al lopend over iets meer dan 240 kilometer naar Vlissingen gebracht. Rond 0.30 uur zal startloper Co de Feijter van het Roparun- team Bruse Runners op het Plein van 5 mei voor het fa meuze Hotel de Wereld in Wa geningen het vuur in ontvangst nemen en dan aan de lange tocht beginnen. De Bruse Run ners lopen de eerste etappe. Het team bestaande uit vijf lo pers, twee fietsers, een chauffeur en een kaartlezer overbrugt een afstand van 76 kilometer. Iets buiten Hardinxveld-Gies- sendam staat om 6.30 uur het Roparunteam Schouwen-Dui- veland Runners klaar om hun aandeel van de Vuurioop te gaan lopen. Dit team bestaat uit ook vijf lopers, drie fietsers en een chauffeur en zij lopen in totaal 86 kilometer. Zierikzee Bij Café de Biet in Zierikzee staat een team met atleten van ASDV Dynamica klaar om om streeks 13.00 uur de resterende 70 kilometer naar Vlissingen te gaan lopen. De derde etappe eindigt op de parkeerplaats bij de kanovijver. Het is daar even wachten en verzamelen want traditiegetrouw wordt het be vrijdingsvuur door zoveel mo gelijk deelnemers aan de hele vuurioop gezamenlijk naar het Bevrijdingsfestival Zeeland ge bracht. Bellamypark Onder escorte van motoren en voertuigen van het Bevrijdings museum Zeeland wordt het vuur dan om 18.30 uur via de Boulevard naar het Bellamy park gebracht. Omstreeks 18.50 uur wordt het vuur daar verwacht en om 18.55 uur zal het bevrijdings vuur op het Bevrijdingsfestival ontstoken worden door Hans Pluijlaar. Een uitgebreidere versie van de route van de Vuurioop staat op de website van de Maand van de Vrijheid: www.maandvandevrijheid.nl. VLISSINGEN - Het college van B&W van Vlissingen heeft in december 2009 besloten over te gaan tot herinrichting van een deel van de Noorderbe- graafjplaats in 2011. Vooruitlo pend hierop worden de monu menten herplaatst. Dit bete kent dat de twee oorlogsmo numenten uit vak drie op de Noorderbegraafplaats een nieuwe eervolle plaats krijgen bij de ingang van de begraaf plaats. De gemeente heeft de nabestaanden persoonlijk geïnformeerd. VLISSINGEN - Schrijver Victor Laurentius houdt op maandag 10 mei in het kader van de Maand van de Vrijheid een le zing over zijn boek De grote Ta zelaar in Bibliotheek 't Spui in Vlissingen. Hij schreef het boek als eerbetoon aan oorlogsheld Peter Tazelaar. Die stond mo del voor het personage dat Je roen Krabbé speelde in de suc cesvolle film Soldaat van Oranje. Het begint om 19.30 uur en entree is 3 euro. Kaarten vooraf reserveren. VLISSINGEN - De bridgeclub De Vlissingse Fles heeft dit jaar haar zestig jarig bestaan ge vierd. Als locatie heeft De Vlis singse Fles jarenlang in de Open Hof gespeeld, maar heeft er nu voor gekozen om ergens anders te gaan spelen. Een nieuwe locatie is gevonden en met ingang van 31 augustus 2010 spelen zij in Ter Reede aan de Vredehoflaan. Door naar deze nieuwe ruimte te gaan hebben ze plaats voor nieuwe leden en is de wacht lijst niet meer nodig. De bridgeclub is elke dinsdag avond van 19.30 tot 23.00 uur. Aanmelden 06-30452573. VEERE - Joke Maes uit Box meer heeft vorig jaar op 9 sep tember een fietsongeluk gehad nabij Veere. Nu is zij op zoek naar een vriendelijke mijnheer die haar erg goed gesteund heeft terwijl zij op de ambulan ce moest wachten. Joke weet dat hij taxichauffeur is maar verder weet zij niets. Zij wil hem graag bedanken als zij in september weer in Zeeland is. Weet u wie Joke zoekt? Reageer dan op dit artikel op www.de-faam.nl. VLISSINGEN - Na ieder evenement in het Stadspark kunnen mensen hun foto in hoge resolutie sturen naar scheldekwar- tier@vlissingen.nl. De redactie beloont de mooiste foto van elk evenement met een fotoboek van Vlissingen. Van de Boeren landdag en Scheldegebouwen kunnen tot en met 22 mei foto's worden gestuurd. foto: toon poppe VLISSINGEN - De Boerenland dag in het Stadspark, 24 april, werd druk bezocht. Zo'n 10.000 mensen genoten van de boeren- markt en diverse attracties. Het aantal bezoekers van de open dag oude Scheldegebouwen op 10 april werd daarmee overtrof fen. Tijdens deze evenementen zijn veel (hobby)fotografen ge signaleerd. De Gemeente Vliss ingen is benieuwd naar de resul taten van hun werk. Daarom nodigt zij bezoekers van de eve nementen van het Stadspark uit, hun mooiste foto's toe te sturen aan de redactie van de website van het Scheldekwartier. De in- zenddata voor de overige evene menten staan vermeld op de website scheldekwartier.nl. MIDDELBURG - Tijdens evenementen zijn binnenkort de drie mountainbikes ofwel Event-safe Bike responders aanwezig om medische zorg te bieden. De EBR's hebben communicatiemid delen, een uitgebreide traumatas en een AED (automatische Ex terne Defibrillator). De fietsen zijn voor het eerst te zien op 10 mei tijdens de Giro in Middelburg.

de Faam | 2010 | | pagina 15