PROGRAMMA GIRO D'ITALIA MAATREGELEN OP 10 MEI 2010 DRIE DAGEN ACTIVITEITEN IN DE BINNENSTAD PARCOURS GIRO DTTALIA DOOR VLISSINGEN VLISSINGEN dit programma wordt ook geplaatst op www.vlissingen.nl GIRO GRAFFITI BRITANNIA BIBLIOTHEEK 'T SPUI STRANDSPEKTAKEL OP 10 MEI SCHELDEKWARTIER ERVAREN IN HUIS OP WIELEN' GEMEENTE WOENSDAG 5 MEI 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente De Vlissingse graffiti kunste naar Martijn Prins werkt don derdag 6 mei t/m zaterdag 8 mei 2010 aan een Giro d'itaiia project bij voormalig hotel Bri tannia op Boulevard Evert- sen. Als vervolg op zijn Kijk doos-project gaat hij op geheel eigen wijze aan de slag met het gezicht van één van kandida ten voor Giro d'ltalia-miss bij de finish van de 3e etappe in Mid delburg. Uit portretten van de laatste acht dames in de miss verkiezing heeft hij zijn eigen keuze gemaakt. In zijn werk zijn jugendstil- en abstractie-invloe den te herkennen. Gedurende deze drie dagen zijn belangstellenden welkom om de voortgang van het Giro graffiti kunstwerk te volgen vanaf de boulevard. Van 29 april t/m 11 mei 2010 is er in de bibliotheek een boek presentatie over het onder werp 'fietsen' te vinden. Het gaat om informatieve boeken en romans. Denk hierbij aan de biografie van Lance Armstrong tot aan 'Het complete hand boek voor de wielrenner'. De boeken zijn uiteraard te leen. Maandag 10 mei 2010, de dag dag de Giro d'itaiia door Vlis singen komt, wordt de beach- volleybalschool van Vlissingen geopend met een groot strandspektakel! Vanaf 13.00 uur tot ongeveer 17.00 uur staan er op het Badstrand twee beachvolleybalvelden, een beachhockeyveld, een beach- tennisveld en Bossaball. leder een kan gratis meespelen! Bij alle velden staan bege leiders die uitleggen hoe er gespeeld wordt. Dè trekpleis ter van de middag is Bossaball: een combinatie van beachvol- leybal, gymnastiek en acroba tiek (www.bossaball.nl). Dit wordt gespeeld op een groot luchtkussen met 2 trampoli nes en een beachvolleybalnet. ledereen die ouder is dan 12 jaar mag meedoen. Wie de opening van de beach- volleybalschool gaat doen, blijft nog even een geheim! En iedereen die mee komt doen op het strand krijgt een leuke gadget (zo lang de voorraad strekt). De organisatie is nog op zoek naar vrijwilligers die bij de ver schillende velden willen bege leiden. Er wordt voor je natje en droogje gezorgd als je je opgeeft als vrijwilliger. Neem contact met Strandsport Zee land op voor meer informatie! Meer informatie: www.vlissingenbeach.nl, www.strandsportzeeland.nl en www.bossaball.nl Tijdens de Giro d'itaiia is het Scheldekwartier in Vlissingen van vrijdag 7 mei 17.00 uur tot dinsdag 11 mei 10.00 uur een malig toegankelijk voor cam pers. Op het terrein van de voormalige Scheepswerf De Schelde, dat nu nog in gebruik is als Stadspark, komen nieuw bouwwoningen. Bezoekers kunnen met hun 'huis op wie len' alvast ervaren hoe het is om te wonen en te recreëren in het Scheldekwartier: aan het water, vlakbij het centrum van Vlissingen. Voorzieningen Van 7 mei 17.00 tot 11 mei 10.00 uur kan men dus 'wonen op wielen' in het Schelde kwartier. Het terrein is offici eel geen kampeerplaats, maar in enkele basisvoorzieningen is wel voorzien. Zo is er op het terrein een horecakiosk waar bezoekers kunnen beschik ken over water en elektrici teit. Hier kunnen tevens kof fie, thee en snacks verkregen worden. Kamperen met de camper op het Scheldeterrein vindt plaats op eigen risico. Toegang tot het Scheldekwar tier voor de campers vindt plaats via de Koningsweg. Borden geven de route aan. Nadere informatie Nadere informatie over tijde lijke camperplaatsen op het Scheldekwartier kunt u ver krijgen via de website www.vlissingen.ni Op maandag 10 mei 2010 is het parcours tussen 15.00 en 16.30 uur afgesloten voor alle verkeer. U kunt het parcours dan alleen te voet of met de fiets oversteken. Dit kunt u het best doen op punten waar begeleiders staan. Oversteken met voertuigen is NIET mogelijk. Om het parcours tijdig af te sluiten zal groot aantal verkeersmaatrege len van kracht zijn. U dient reke ning te houden me.t verkeershinder tussen 14.00 en 17.00 uur. Boulevards en Gravestraat autovrij De Boulevards en de Gravestraat moeten op 10 mei 2010 autovrij zijn. Bewoners en bedrijven hebben hierover een brief ontvangen over de tijden en mogelijkheden om op andere plaatsen te parkeren. Omleiding bedrijventerrein Vrijburg De renners gaan vanuit Vlissingen over de Nieuwe Vlissingseweg naar Middelburg. Ze gebruiken de rij baan aan de kanaalzijde. Ter hoogte van de Stromenweg steken ze over naar de andere rijbaan, aan de stadszijde, zodat ze in Middel burg goed uitkomen op de juiste weg. Om bedrijventerrein Vrijburg te bereiken of te verlaten, moet u wellicht een omleidingsroute vol gen. De bedrijven op Vrijburg heb ben hierover een brief met meer informatie ontvangen. Stad verlaten via Sloeweg Als u op 10 mei 2010 Vlissingen in of uit wilt, dan is de Sloeweg/ Sloebrug uw beste optie. De route via de Keersluisbrug is 's middags gestremd. Het parcours loopt vlak langs de brug en er mag niet overgestoken worden. U wordt hier via omleidingsborden op gewezen. Bereikbaarheid station/boot Om het station en de veerboot te bereiken dient u de omleidings borden te volgen. Het Eiland/De Oude Stad In de periode dat het parcours is afgesloten voor verkeer, tussen 15.00 en 16.30 uur, kunt u Het Eiland en De Oude Stad niet verla ten als uw voertuig ten zuiden van het parcours geparkeerd staat. Het parcours door Vlissingen is als volgt: Bachlaan Burgemeester Van Woelderenlaan President Rooseveltlaan O Boulevard Evertsen Boulevard Bankert Boulevard de Ruijter Beursplein O Nieuwendijk O Zeilmarkt U) Gravestraat 0 Commandoweg Koningsweg Nieuwe Vlissingseweg N661 De binnenstad van Vlissingen ademt drie dagen lang Italiaanse sfeer uit, Op zaterdag 8 mei en zondag 9 mei treden op kleine podia op het Bellamypark, de Nieuwendijk en het De Ruyterplein van 14.00 tot middernacht diverse bandjes op. Vanaf 18.00 tot 22.00 uur kunt u genieten van Tl gusto dell' Italia'. Vergelijkbaar aan het succesvolle 'Picknick in het Park' op het Schel deterrein van afgelopen zomer wor den de marktkramen en banken nu neergezet op het Bellamypark en de Nieuwendijk. Openluchtbios op Moederdag Op het grasveld van het Bellamy park is er op de zondagavond een openluchtbio^coop, waar gratis de film 'Pane e Tulipani' van regisseur Silvio Soldini wordt vertoond. Nog geen plannen voor moederdag? Ga dan vooral gezellig naar de bin nenstad voor een heerlijk Italiaans etentje met een glaasje prosecco en na afloop een schitterende film! Maandag 10 mei: familiedag Op de dag van de doorkomst van de Giro d'itaiia gaan de winkels in de binnenstad al om 11.00 uur open. Voor kinderen worden er op hef gras veld van het Bellamypark allerlei leuke fietsactiviteiten georganiseerd waarmee ze ook nog een certificaat kunnen krijgen, wees erbij! Vanaf 12.00 uur tot 18.00 uur is er weer muziek te horen vanaf de kleine podia en kunnen de bezoe kers picknicken aan de tafels. Deze keer met zelf een meege brachte lunch. Vanaf 13.00 uur beginnen op het Badstrand de strandsportactiviteiten. De Oranje molen zal speciaal ter gelegenheid van de Giro dTtalia draaien,, ver sierd met roze vlaggetjes. Rond 15.15 uur maken we ons klaar voor de reclamekaravaan van de Giro dTtalia die over het parcours komt rijden. En om ongeveer 16.00 uur worden dan eindelijk de wiel renners in Vlissingen verwacht. Er zijn veel goede plekken om de ren ners te zien. De boulevards zijn bij uitstek geschikt om de renners goed te zien aankomen en passeren. Op 10 mei 2010 gaat de derde etappe van de Giro dTtalia van Amsterdam naar Middelburg. Hieronder ziet u de route van de Giro dTtalia door Vlissingen.

de Faam | 2010 | | pagina 14