BLAUW GERUITE KI E agencU AFSCHEIDSWOORD FRANS PRINS VLISSINGEN WERK IN UITVOERING KALENDER VAN UW BURGEMEESTER MAATREGELEN 5 MEI BEVRIJDINGSFESTIVAL BEKENDMAKINGEN GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 5 MEI 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communic.atie@vlissingen.nl www.viissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Riolering Paauwenburg De gemeente is bezig met het reinigen van de riolering in Paauwenburg. Het gaat om het gedeelte ten westen van de Paauwenburgweg. Het is moge lijk dat u tijdelijk enige stank overlast in uw woning krijgt. U kunt dit verhelpen door alle kranen even open te draaien. Hoewel het zelden voorkomt is het niet uitgesloten dat in het riool overdruk ontstaat waar door water terugvloeit Het is verstandig om uw toilet af te sluiten met het deksel gedu rende de reinigingswerkzaam heden. Meer informatie: Ferry Kramer, duster Nieuwe werken en beheer, tel. 0118 487412. Herinrichting Bonedijkestraat Dinsdag 11 mei 2010 gaat de herinrichting Bonedijkestraat van start Dit gebeurt in drie fases. Fase 1 Bonedijkestraat (kruis punt Hogeweg tot kruispunt Sottegemstraat, inclusief Sot- tegemstraat - oost) en fase 2 Bonedijkestraat (Hogeweg tot aan de Schuitvaartgracht) start 11 mei 2010 en is gereed eind juli 2010. Fase 3 Sottegemstraat - west zijde (van Bonedijkestraat tot aan de Koudekerkseweg) start in september 2010 en is gereed eind oktober 2010. In de Bonedijkestraat wordt de riolering vernieuwd, de straat heringericht en de rijbaan voor zien van asfalt. In de Sotte gemstraat wordt de riolering vervangen en de bestrating heriegd. Tijdens de uitvoering van de fases zijn de betreffende wegvakken afgesloten voor verkeer. Het verkeer wordt omgeleid. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering urn Woensdag 5 mei 2010 10.30 uur Jan Marijnissen Van Randwijklezing Sint Jacobskerk Zaterdag 8 mei 2010 21.00 uur Ruby Dee the Snakehandlers Muziekoptreden De Piek Maandag 10 mei 2010 19.30 uur De Grote Tazelaar, ridder en rebel Lezing Bibliotheek Vlissingen www.vlissingen.nl/uit Als wethouder in Vlissingen heb ik de afgelopen 2 jaar en drie maanden een fantastische tijd gehad. Dankzij de onder steuning van de medewerkers van de gemeente hebben we samen mooie dingen tot stand kunnen brengen, zoals de brede scholen, jeugdbeleid, veiligheidsbeleid en sociaal beleid. Op donderdag 29 april 2010 heb ik, tijdens een kleine afscheidsreceptie, de mensen waar ik direct mee te maken heb, kunnen bedanken voor hun ondersteuning, advies en soms ook tegengas. Twee voor mij belang rijke adviesraden wil ik graag noe men, omdat zij mij vanaf het begin scherp hebben gehouden en mij daarmee hebben geholpen om besluiten te nemen en richting uit te zetten. Dat zijn de Sportraad Vlissingen en de Wmo-adviesraad. Twee adviesraden met kennis van zaken en bevlogenheid om de dingen te doen die voor Vlissingen en haar inwoners goed zijn. Ik heb hun betrokkenheid en inzet altijd bijzonder gewaardeerd. Het ga u goed! Frans Prins joods Vlissingen Het boek 'Joods Vlissingen' is gepresenteerd. Een bijzonder boek over de joodse gemeenschap, waar van wij bijna niets wisten. Cees Steutel, Jacques de Hond en onze eigen gemeentearchivaris Adri Meerman hebben de joodse gemeenschap weer een gezicht gegeven. We moeten hen dankbaar zijn. Immers, wie zijn verleden niet kent, begrijpt het heden niet en is niet op zijn toekomst voorbereid. Velen van ons keken de andere kant op bij dé noodlottige ondergang van hun medeburgers. Juist omdat het boek zo indringend over men- sen schrijft, over families, is het boek, zoals opperrabbijn Binyomin Jacobs schrijft, een monument, een grafzerk voor hen die geen graf mochten krijgen. Wij kunnen de geschiedenis niet herschrijven, maar het weinige dat we kunnen doen, moeten we ook doen. Daarom ga ik met de joodse gemeenschap in Zeeland in overleg over de toekomst van de begraaf plaatsen en over het aanbrengen van herinneringsplaquettes op de locaties van de voormalige synago gen. Het is weinig, maar iets. Wim Dijkstra Burgemeester van Vlissingen Op 5 mei 2010 is het Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen. Het festival wordt om 12.30 uur geopend en duurt tot 00.00 uur. Met het oog op de openbare orde en veiligheid gelden extra maatregelen: Belfamypark en Boulevard de Ruyter zijn gesloten voor verkeer; de Hellebardierstraat is geheel autovrij en is aangewezen als nood- route voor de hulpdiensten; bezoekers kunnen fietsen parkeren bij de tijdelijke fietsenstalling op het Spuiplein; de sluizen richting het Dijktheater zijn geheel afgesloten - het Dijk- theater is via de Nieuwendijk, Baljuwstraat en Oranjedijk te bereiken; de Baljuwstraat en Oranjedijk dienen geheel autovrij te zijn; de Emmastraat is noodroute voor de nooddiensten en is afgeslo ten voor het verkeer en dient geheel autovrij te zijn. De afzettin gen worden geplaatst op de kruising Emmastraat/Gravestraat en ter hoogte van de Emmastraat kruising Simon Stevinstraat. In verband met het op- en afbouwen van het festival gelden tussen 2 mei 08.00 uur tot en met 7 mei 08.00 uur afwijkende verkeersmaat regelen. Deze worden ter plaatse aangegeven. www.bevrljdingsfe5tivalzeeland.nl Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouw vergunning: 1. bouwen garage Singel 10 B) Aanvraag sloopvergunning: 1. bouwen berging Productweg 6 C) Aanvraag monumenten vergunning: 1. verwijderen asbesthoudende materialen Tulpenlaan 4 2. verwijderen asbesthoudende materialen Anjelierenlaan 62 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop-, omzettings- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. in gebruik houden of nemen logiesfunctie Kanaalstraat 103 (26-04-2010) 2. in gebruik houden of nemen logiesgebouw Singel 2-8 (26-04-2010) 3. in gebruik houden of nemen pand als woning Pablo Picasso- plein 87 (26-04-2010) 4. slopep aanbouw, 2 kozijnen en betonvloer Slijkstraat 26 (26-04-2010) 5. aanbrengen reclameobjecten Kanaalstraat 73 (26-04-2010) 6. geheel vernieuwen kozijnen achtergevel Boulevard de Ruijter 66 (26-04-2010) 7. in gebruik houden of nemen gebouwen ten behoeve van geven basisonderwijs Alexan der Gogelweg 61-65 (en tijde lijke units) (27-04-2010) 8. verwijderen asbesthoudende materialen Anjelierenlaan 62 (27-04-2010) 9. verwijderen asbesthoudende materialen Tulpenlaan 4 (27-04-2010) lO.omzetten zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimte Bloemenlaan 30 (28-04-2010) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaarter mijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voor- zieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg, verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdag middag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. U kunt de behandel de bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 6, 27 mei en 10 juni 2010. Wet milieubeheer Terinzagelegging besluit (toe voegen 2 voorschriften) Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken het volgende bekend. Wij hebben besloten twee voorschriften toe te voegen aan de verleende vergunningen van: het tankstation, inclusief LPG opslag en aflevering, shopver koop en wasgelegenheid voor automobielen, gelegen aan de

de Faam | 2010 | | pagina 12