CMS333333L De Faam Verkeersmaatregelen op maandag 10 mei Mail ons uw foto en win een echte Girojersey Middelburg in Op de fiets Italiaanse sferen Finish ALTI1D ACTUEEL: DEWEEKRRANT.NL "53 o "Woensdag 5 mei 20 Ï'O - "Pagina 10 Op maandag 10 mei finisht de derde etappe van de Giro d'ltalia 2010 in Middelburg. Om dit grote evenement voor renners, toe schouwers en bewoners goed en veilig te laten verlopen, moet er op en langs de route een aantal maatregelen worden getroffen. De renners komen vanuit Vlissingen en rijden over de Nieuwe Vlissingseweg, via de Vlissingsesingel, Langevielesin- gel, Seissingel, Seisplein, tangent (Walen- en Looierssingel), Het Groene Woud, de Nieuwe Haven en de kaaien- route naar de eindstreep op de Dam. De meeste straten in de binnenstad zijn die dag moeilijk bereikbaar, er zijn ook een paar straten die gedurende een gedeelte van de dag volledig ge blokkeerd zijn. Het gaat om de straten: Bellinkplein; Bellinkstraat; Brakstraat (tussen Dam en Singelstraat); Dam Noordzijde; Dam Zuidzijde; Damplein; Dwarskaai; Gortstraat; Gravenstraat; Groenmarkt; Hagepreekgang; Heren straat; Kerspel; Klein Vlaanderen (tus sen Volderijlaagte en Seisplein); Koorkerkhof; Koorkerkstraat; Kuipers poort; Nieuwe Wal; Nieuwstraat; Rot- terdamsekaai (tussen Brakstraat en Nederstraat); Schuitvlotstraat (tussen Dam en Singelstraat); Segeerstraat; Seissingel tussen Sandberglaan en Seisplein); Seisstraat (tussen Seisdam en Seisplein); Sint Jansstraat; Sint Pie- terstraat (tussen Dam en Hof van St. Pieter); Sint Barbaragang; Varkens- markt; Vismarkt; Walgang; Wal- plein; Zusterplein en de Zuster straat. Meer informatie Waar kan ik mijn auto het beste kwijt op 10 mei? Hoe wordt het ver keer omgeleid en hoe laat worden de renners in Middelburg verwacht? Allemaal vragen die worden beant woord op www.giromiddelburg.nl. Op deze site vindt u, naast informa tie over de Giro d'ltalia in Middel burg en de festiviteiten er omheen, ook een lijst met veelgstelde vra gen, ofwel FAQ's. Kijk ook op www.middelburg.nl» actueel»maatregelen Giro d'italia. Professioneel of amateurfoto graaf? Mail ons uw foto van de Giro d'ltalia in Middelburg. Wij zijn niet alleen op zoek naar foto's van de etappe zelf, maar bijvoorbeeld ook naar beelden van de festiviteiten of de opbouw. Verras ons met uw creativiteit. Voor de mooiste inzending ligt een echte Giro-jersey klaar! U kunt uw foto mailen naar giro@middelburg.nl. U mag meerdere foto's insturen. De mooiste foto's worden gepubli ceerd in een boek. Daarom vragen wij u om uw naam in de naamge ving van uw foto op te nemen (bij voorbeeld Jan.de Groot_001.jpg). Foto: Jaqueline Pruijsers Op maandag 10 mei finisht de derde etappe van de Giro d'lta lia in het historische centrum van Middelburg (Nederland). De renners gaan van start in Am sterdam en doorkruisen in to taal 25 gemeenten. De etappe is 224 kilometer lang. Deze etappe gaat de geschiedenis in als de langste en diepste etappe ooit. De renners finishen rond 16.30 uur op het Damplein. Kom maan dag te voet of op de fiets naar het centrum. In de stad zijn volop fietsparkeerplaatsen ingericht. Zet uw fiets niet op de Markt. De fi- nishdag wordt namelijk afgesloten met een groots Giro-concert met De finish van de derde etappe van de Giro d'ltalia brengt veel mensen en organisaties op ludieke ideeën. Zo ook praktijkschool Het Bolwerk. De O rH O C\J 3 -Q CU "O "O ?0> 15 -4— O O leerlingen maakten een racefiets, van hout! Albert de Vries (wethou der Sport) nam het bijzondere werk afgelopen donderdag in ontvangst. optredens van Racoon, Bettie Ser veert en de Ligabue tributeband. Die laatste vervangt de Eros Ramazotti tributeband. Feestweek In de week voorafgaand aan de finish, verkeert Middelburg in Itali aanse sferen. Venetiaanse gondels, een operazangeres, een nagebootst sfealatheater, diverse straattheater- acts, muzikale verrassingen en culi naire hoogstandjes warmen het publiek op voor de komst van de Giro d'ltalia. Op zaterdag 8 mei kun nen wielerliefhebbers een deel van het parcours fietsen tijdens de Giro toertocht. Kijk voor meer informatie over het programma op www.giromiddelburg.nl. Eerbetoon Fausto Coppi De Ronde van Italië staat dit jaar stil bij het vijftigste sterfjaar van Fausto Coppi, de Italiaanse wielerlegende. Ook in Middelburg wordt een eerbe toon gebracht aan Coppi. Op de Markt zal gedurende 7, 8 en 9 mei een enorm sculptuur van Coppi verrijzen. Het bijzondere van dit sculptuur is dat het volledig van pasta gemaakt wordt. Studenten van de Hogeschool Zeeland hopen hiermee in het Guinness Book of Records te komen. www.giromiddelburg.nl Grote afstanden als een bliksem door landschappen langs de kust geflitst. Deze dag haasten renners zich tot slot om in onze stad aan te komen. Talloze mannenkuiten glanzend strak gespierd bewegen in een cadans snel op en neer gekromde ruggen behelmde hoofden ijlen langs vesten en kaaien luchtverplaatsing voelbaar langs de kant zoefbanden over het plaveisel geëchood tegen gevels stijgende spanning zindert hoe dichter de eindstreep wordt genaderd en breekt wanneer er een eerste over de lijn passeert op de Dam waar je je waant in de Scala van Milaan, Venetië op gondels, Italië in Zeeland. Je proeft je ruikt het. Johannes Herman Buma Stadsdichter van Middelburg

de Faam | 2010 | | pagina 10