Maatregelen Plein 1940 vanwege komst De Bunker Dodenherdenking op Abdijplein Deel je Oranjefoto's en video's met elkaar op www.koninginnestad.nl Kunst in de wijken Mail ons uw foto en win een echte Giro-jersey De vlag uit Gratis parkeren op 30 april en 5 mei dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL De Faam Woensdag 28 april 2019 - Pagina 9 Op 17 mei dit jaar is het precies 70 jaar geleden dat een groot deel van de Mid delburgse binnenstad is verwoest door een Duits bombardement. Om dit te her denken, vinden er in de week van 17 mei uiteenlopende activiteiten plaats. Eén daarvan is de multimediale tentoonstelling De Bunker. Deze nagebouwde bunker krijgt een plekje op Plein 1940, van 21 mei tot en met 4 juli. Gedurende deze periode zijn er daardoor vier parkeerplaatsen, twee taxistandplaatsen en twee fietsenrekken niet beschikbaar. Maatregelen rond opbouwen en afbreken De Bunker wordt van maandag 17 tot en met woensdag 19 mei opgebouwd en maandag 5 en dinsdag 6 juli weer afgebroken. Hierbij wordt de overlast voor de omgeving uiteraard zoveel mogelijk beperkt. Mochten er desondanks vragen of klachten zijn, dan kunt u zich wenden tot mevrouw Grace Thümann, medewer ker communicatie van de Gemeente Middelburg, e-mail g.thumann@middelburg.nl, telefoon (0118) 67 55 31. Plein 1940 geheel afgesloten voor verkeer: Maandag 17 mei 18.00 uur tot woensdag 19 mei 18.00 uur Maandag 5 juli 09.00 uur tot dinsdag 6 juli 18.00 uur De dodenherdenking vindt dinsdag 4 mei plaats op het Abdijplein. Het programma ziet er als volgt uit: 18.00 uur vlaggen halfstok 18.45 uur luiden klok Lange Jan 19.00 uur vesperdienst in Nieuwe Kerk 19.30 uur verzamelen op het Abdijplein 19.45 uur aanvang plechtigheid, toespraak burgemeester Koos Schouwenaar 19.48 uur samenzang begeleid door de Chr. Brassband Middelburg 19.50 uur voordrachten leerlingen van de Stedelijke Scholengemeenschap Nehalennia, de CSW van de Perre en het Calvijncollege zullen gedichten voordragen en de slachtoffers herdenken. 20.00 uur taptoe -twee minuten stilte- samenzang eerste en zesde couplet van het Wilhelmus 20.04 uur kranslegging 20.15 uur défilé Met ingang van dit jaar wordt het voorlezen van de namen van de verzetshelden achterwege gelaten en daar voor in de plaats worden de verschillende categorieën slachtoffers herdacht. De reden hiervoor is dat er in de gemeente Middelburg veel meer slachtoffers zijn gevallen dan de 54 opgenomen personen. Met enkele nabe staanden van de lijst van slachtoffers en met de Vereniging van Oud Militairen Indiëgangers is contact hierover geweest. Daaruit is gebleken dat er geen bezwaren zijn om het voorlezen van de namen achterwege te laten. Arnemuiden In Arnemuiden wordt de dodenherdenking ieder jaar georganiseerd door de wijkbeheergroep. 18.00 uur vlaggen halfstok 19.35 uur met een stille tocht vanaf 't Stadthuys aan de Langstraat naar het oorlogsmonument op de oude begraafplaats 20.00 uur twee minuten stilte en de last post. Daarna kranslegging en het leggen van bloemen 20.10 uur toespraak wethouder Albert de Vries 20.15 uur afsluiting herdenking met het zingen van het eerste en het zesde couplet van het Wilhelmus. Vanaf woensdag 28 april kan iedereen foto's en video's uploaden die met Ko ninginnedag Middelburg te maken hebben. We zijn heel benieuwd naar jullie fo to's en video's van de voorbereidingen voor het Koninginnedagfeest en van Koninginnedag zelf. Zo kunnen we voordat het feest begint al in de Oranjestem ming komen en na 30 april nog lang nagenieten van het Koninginnedagfeest. Handig is dat je naast de mogelijkheid om zelf foto's en video's te plaatsen, je ook foto's en video's kunt plaatsen via je eigen account bij YouTube, Zeelandnet, Picasa en Flickr (door middel van invoering van een link). Ook kun je straks de Koninginnedagfilmpjes van Omroep Zeeland via www.koninginnestad.nl bekijken. Zo is en blijft www.koninginnestad.nl dé plek waar je nu, maar ook straks alles over Koninginnedag kunt vinden. Heb je al leuke voorbereidingsfilmpjes die je met anderen wilt delen? En ben je straks ook benieuwd of jij de leukste foto van Prinses Maxima hebt weten te nemen op 30 april? Deel je leukste en mooiste foto's en video's met elkaar op www.koninginnestad.nl Professioneel of amateurfo tograaf? Mail ons uw foto van de Giro d'Italia in Middel burg. Wij zijn niet alleen op zoek naar foto's van de etappe zelf, maar bijvoor beeld ook naar beelden van de festiviteiten of de op bouw. Verras ons met uw creativiteit. Voor de mooiste inzending ligt een echte Giro jersey klaar! U kunt uw foto mailen naar giro@middel- burg.nl U mag meerdere foto's insturen. De mooiste foto's worden gepubliceerd in een boek. Daarom vragen wij u om uw naam in de naamgeving van uw foto op te nemen (bijvoorbeeld Jan de Groot_001.jpg). Middelburgse ondernemers komen in de stemming voor de Giro d'ltalia. Foto: Aart van Belzen Dit jaar wordt door de gemeente Middelburg op onderstaande data gevlagd: 31 januari -verjaardag Koningin Beatrix 27 april verjaardag Prins van Oranje 30 april Koninginnedag 4 mei Nationale dodenherdenking 5 mei Nationale bevrijdingsdag 17 mei verjaardag Prinses Maxima 29 juni Nationale veteranendag 15 aug. formeel einde Tweede Wereldoorlog 7 dec. verjaardag Prinses Catharina-Amalia 15 dec. Koninkrijksdag Met uitzondering van 4 en 5 mei wordt, indien de dag op een zon- en/of feestdag valt, één dag later gevlagd. Alleen op 4 mei worden de vlaggen halfstok gehangen van 18.00 uur tot zonsondergang (ongeveer 21.10 uur). Het gemeentebestuur heeft, afwijkend van de landelijke vlaginstructie, besloten om op de verjaardag van Prinses Maxima niet in de Middelburgse binnen stad (stadhuis en Lange Jan) te vlaggen. Op 17 mei 1940 werd immers door het Duitse bombardement een groot deel van de Middelburgse binnenstad ver woest. Aan bewoners en instellingen in de binnenstad wordt gevraagd de ge dragslijn van de gemeente te willen vol gen. Dit gebied wordt begrensd door de ves ten en het Kanaal door Walcheren. Ne derlandse of buitenlandse vlaggen mogen niet tussen zonsondergang en zonsopgang gehesen worden ofte han gen. Elke gehesen vlag moet bij zons ondergang worden neergehaald en zonodig de volgende dag- na zonsop gang opnieuw worden ontplooid. Uit zondering hierop is mogelijk, als de vlag zodanig verlicht wordt, dat de kleuren duidelijk te zien zijn. Oranje wimpel De oranje wimpel mag alleen uitge hangen worden samen met de natio nale vlag, op de verjaardagen van leden van het Koninklijk Huis en op Ko ninginnedag. Bij bijzondere gebeurte nissen in het Koninklijk Huis (zoals geboorte, huwelijk en overlijden) kan een speciale regeling afgekondigd worden. In Middelburg is het gratis parkeren in de parkeergarages en op straat met Koninginnedag (vrijdag 30 april) en op Bevrij dingsdag (woensdag 5 mei). Niet alle parkeergarages zijn op Koninginnedag open voor publiek en het centrum is niet de hele dag toegankelijk voor verkeer. Zie het artikel elders op deze gemeentelijke pagina's. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Vrijdag 23 april onthulde wethouder Ed de Graaf voorlopig het laatste kunstwerk in de reeks van 'Kunst in de wijken'. Het kunstwerk 'You Mean So Much To Me' aan de Grote Sternstraat in de wijk Veersepoort is gemaakt door Hendrik Jan Hunneman. Later dit jaar volgen nog kunstwerken voor de wijken Mortiere, Klarenbeek en Sint Laurens. Foto: Jacqueline Pruijsers Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Wat is De Bunker? De Bunker is een multimediale tentoonstelling over dilemma's waar 'gewone' mensen mee te maken krijgen in oorlogstijd. Alles draait om de vraag: Wat zou jij doen? Deze expositie ontving in december 2008 de Gouden Reiger als waardering voor de uitmun tende wijze van doelgroep- com municatie met audiovisuele en interactieve media. Informatie over het project De Bunker is te vinden op www.debunker.nu. Informatie over Het Vergeten Bombardement Middelburg en het volledige pro gramma rond de herdenking is te vinden op www.vergetenbombar- dementmiddelburg.nl.

de Faam | 2010 | | pagina 9