r r Stadskantoor gesloten Bereikbaarheid Middelburg op Koninginnedag Wijziging ophalen huisvuil 30 april en 5 mei Het woord aan raadslid Anje Bareman Parkeergarages gesloten Gedeelte President Rooseveltlaan afgesloten De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL KONINGINNESTAD 30 APRIL ula Woensdag 28 april 2010 - Pagina 8 Op 30 april is de binnenstad van Mid delburg van 07.00 uur tot ongeveer 19.00 uur per auto moeilijk bereik baar. Hier naast een kaart van de aan- rijroutes voor mensen die daar toch moeten zijn. Parkeren in de binnenstad voor bezoekers is bijna nergens mo gelijk. Zij kunnen beter de aanwijzingen volgen naar de transferia buiten de stad (Arnestein en Olauterrein Vlissin- gen). Afsluitingen rondom de stad Het busvervoer en het fietsvoetveer in Zeeland is gratis op 30 april en vanaf de transferia worden gratis pendelbussen richting de stad inge zet. Dit betekent natuurlijk een enorme toename van bussen op de aanrijroutes naar het busstation. Om die reden wordt de Kanaalweg in Mid delburg afgesloten en ook de Schroebrug en de Schroeweg is af gesloten voor doorgaand verkeer in noordelijke richting van de Vrijland straat tot aan de Schroebrug. Dit betekent dat het vanaf de A58 niet mogelijk is richting de stad te rij den vanaf de afslagen Arnestein en Middelburg. Arnestein en de wijken Mortiere, Dauwendaele en Middel burg-Zuid zijn wel bereikbaar. Doorrijden tot Vlissingen op de A58 Mensen die Middelburg naderen vanaf Goes en richting de stad willen rijden, kunnen op de snelweg A58 het beste doorrijden tot Vlissingen. Bij de stop lichten aan het eind van de snelweg rechtdoor rijden. U passeert de spoor wegovergang en na over de brug te zijn gekomen, voegt u rechts uit. Bij de stoplichten slaat u linksaf de Nieuwe Vlissingseweg op. U rijdt alsmaar recht door tot u in Middelburg aankomt. De doorgaande route langs of naar Middelburg aan de noordwestkant van de stad loopt over de singels en Het Groene Woud (zie rode door gaande lijn aan de westzijde op het kaartje). Overal fietsenstallingen Met de fiets heeft u natuurlijk geen last van deze wegafsluitingen. Middelburg is op de fiets net zo goed bereikbaar als op willekeurig welke dag in het jaar. Al leen in de binnenstad is fietsen niet mo gelijk. Dat gebied is op Koninginnedag voor voetgangers. Komt u op de fiets? Dan vindt u overal rond de binnenstad extra fietsenstallingen. U kunt ze vinden op de volgende plaatsen: Bodenplaats, Bachtensteene, Balans, Stoppelaartuin, Sint Jorisdoelen, Dam, Binnenterrein, Rotterdamsekaai-Breestraat, Rouaanse- kaai-Bierkaai, Zusterstraat, Kanaalweg. Het huisvuil van vrijdag 30 april (Koninginnedag) wordt op maandag 3 mei opgehaald. Het huisvuil van 5 mei (Bevrij dingsdag) komen de medewerkers van de gemeentelijke reiniging op donderdag 6 mei ophalen. Wij vragen u het huis vuil voor 7.00 uur buiten te zetten. U vindt de gewijzigde ophaaldata ook op de afvalkalender. Dankzij Middelburgers die niet blijven hangen in het verleden, maar in de toekomst willen stappen maakt D66 weer deel uit van de Middelburgse ge meenteraad. Mensen die zich herken nen in D66 zijn ruimdenkend en sociaal en willen zo min mogelijk over heidsbemoeienis. Na een kerkelijke opvoeding, ben ik steeds meer gaan geloven in de eigen kracht van mensen. Als zelfstandig coach/adviseur bij arbeidsverhoudin gen ervaar ik dagelijks dat wanneer mensen doen wat bij ze past, dat ze dan gelukkiger zijn. Zelfontplooiing, kennis opdoen, creatief zijn en dingen ondernemen zijn de sleutels naar leuk werk, welvaart en geluk. Voor wie dat op eigen kracht niet lukt moet er on dersteuning zijn: elk mens moet een eerlijke kans krijgen om mee te doen. Als raadslid besef ik dat ik beperkte in vloed heb. Gemeentepolitiek en -be stuur verander je niet zomaar, daarin moet je realistisch zijn. Ik hoop dus met kleine stapjes te werken aan een gemeente die minder regels oplegt, het individu meer vrij laat en verant woordelijkheid teruglegt bij de men sen. Ik moet wennen aan de formele cultuur van de vergaderingen en de dikke en veloppen met stukken over allerlei on derwerpen die ik moet lezen. D66 heeft een kleine fractie die voor kwali teit gaat en niet voor kwantiteit. Dus Foto: Jan Koole moeten we selectief zijn. Raadslid zijn is trouwens geen baan, je doet het naast je werk en het kost veel tijd. Ik vertegenwoordig D66 voor de com missies maatschappelijke zaken en ruimte en leer iedere dag! Gelukkig heb ik een brede belangstelling en achtergrond. Omdat ik als ZZP'er in tensief samenwerk met een stuk of twintig organisaties in de regio, weet ik wat er leeft in economisch en maat schappelijk opzicht en welk effect dat heeft op mensen. In deze tijd vind ik het vooral belangrijk om op de portemonnee van de Mid delburgers te passen, door scherp op te letten waar geld naar toe gaat en om geldverspilling tegen te gaan. De sfeer in de raad is goed en ik heb het gevoel dat men openstaat voor elkaar. Als u met eigen ogen wilt zien hoe dat gaat bent u van harte welkom op de openbare raadsvergaderingen. Ik ont moet u daar graag! Anje Bareman Raadslid D66 anje.b@zeelandnet.nl In verband met de komende feestdagen zijn de gemeentelijke balies in het stadskantoor op vrijdag 30 april (Koninginnedag) en woensdag 5 mei (Bevrij dingsdag) dicht. De medewerkers van de Sociale Dienst Walcheren (SDW) zijn eveneens op 30 april en 5 mei niet aanwezig. De parkeergarages Kousteensedijk en Geere zijn vanwege Koninginne dag en de Giro d'ltalia enkele dagen gesloten. De parkeergarages Kousteensedijk en Geere en parkeerterrein Hof van Tange zijn gesloten op: Woensdag 28 april van 19.00 uur tot zaterdag 1 mei 12.00 uur en zondag 9 mei 18.00 uur tot dinsdag 11 mei 12.00 uur De garage Kanaalweg is van 29 april 17.00 uur tot 1 mei 12.00 uur niet toe gankelijk voor bezoekers. Kijk voor meer maatregelen rond de evenementen op www.middelburg.nl>>actueel. In december 2010 wordt de nieuwe N57 geopend. Op verschillende plaatsen in Middelburg wordt de wegenstructuur aangepast om aan te sluiten op de nieuwe weg. De werkzaamheden aan de President Roose veltlaan zijn in volle gang. Aannemingsmaatschappij Van Gelder BV is gestart met het aanpassen van de huidige geluidswallen, het doortrekken van de President Rooseveltlaan richting de nieuwe N57 en het verleggen van kabels en leidingen. In verband met het aanleggen van een rotonde op de kruising met de M.H. Bo- assonlaan wordt de President Rooseveltlaan op 3 mei 2010 vanaf de Brigdam- seweg tot de M.H. Boassonlaan gedurende zes weken volledig afgesloten. Ter plaatse wordt een omleidingsroute via de Prooijenseweg aangegeven. De werk zaamheden worden naar verwachting op 14 juni afgerond. De omleiding via de Prooijenseweg komt daarna te vervallen. Arnemuiden transferium Arnestein in ro>uuteinfe.ii parkeefreute ■uw-Abeeie GKïo.WUa&ek' -Souburg Oost-Soui doorgaand verkeer Walcheren doorgaand verkeer parkeerroute transferia bussroute transferia 0 rijrichting verkeer verkeershek (afsluiting) tekstwagen of tekstbond voor- parkeer route «WMWM f Koudökerke doorgaand verkeer Walcheren Nteuw-co Si Joosland OudedQfp Ds'-)!«öw^cja';ateieSatt»arv&öï©f«#ïs transferium «n vW» dé' «te» Sf Olauterrein otiiXHtnd aan de tobOiKj va pol

de Faam | 2010 | | pagina 8