Koninginneconceit Roosevelt Academy Reuzenportret van planten en bloemen jr dé Weekkrant De Faam ITALIAANSE WEEK 2010 Dante Middel' Woensdag 28 april 2010 - Pagina 7 Giro houdt Walcheren in greep Het Roosevelt Academy Choir geeft ter ere van Ko ninginnedag een concert in de Nieuwe Kerk te Mid delburg. Geen Wilhelmus of Zeeuws Volkslied staan op het programma, maar traditionele Engelse ant hems. Sinds Elisabeth van Duijn het RA Choir dirigeert, ligt de fo cus op Engelse koormuziek. Het koor van het 'Oxford in Zeeland' probeert in de voet sporen te treden van de tradi tionele Engelse college choirs, die in het Verenigd Koninkrijk enorme status genieten. Afge lopen twee jaar heeft het koor herhaaldelijk zijn eigen gren zen verlegd. In december heeft het in de Sint Jacobskerk in Vlissingen meegezongen met het wereldberoemde St. John's College Choir uit Cam bridge. het concert begint om 19:30 in de Nieuwe Kerk. Sjaak van Duijn, en Dingeman Wolfert spelen Orgelinterludes GOES - Een oppervlak van 250 vierkante meter, dui zenden planten, bloemen en graszoden en tientallen helpende handen. Intra- tuin werkt, op een locatie waar de N57 Noord-Beve land en Walcheren aan el kaar verbindt, aan een enorm planten- en boe- menportret van koningin Beatrix. Intratuin, de landelijke keten van tuincentra, bestaat dit jaar dertig jaar: net zo lang als de re gering van onze vorstin. Vanwege deze heuglijke sa menloop bedacht Intratuin de actie. "Er is bewust gekozen voor deze locatie omdat de N57 een druk bereden weg is en het nabijgelegen surfstrand veel bezocht wordt. Zo kunnen veel mensen het kunstwerk bewon deren", aldus Lex van Horssen, communicatiemedewerker van Intratuin. Duizenden Een hoveniersbedrijf en de le veranciers van grond en plan ten zetten alles op alles om het kunstwerk voor 30 april af te krijgen, gelukkig staan ze daar niet alleen voor. Ze krijgen des kundige en dolenthousiaste hulp van WeBeGo (Werkbedrijf Goeree-Overflakkee) uit Mid- delharnis bij het planten van de vele duizenden planten. Op de bank bij.... Het officiële doel van de ver eniging die genoemd is naar Italië's beroemdste dichter, filosoof en politicus, is 'het bevorderen van de kennis van de Italiaanse cultuur en van de Italiaanse taial'. Het Comitato Zeeland is opge richt in 1958 en maakt deel uit van de 18 Nederlandse Comitati. Ieder jaar worden er zes lezingen, zowel in het Nederlands als in het Itali aans, georganiseerd, die al tijd Italië tot onderwerp heb ben. De lezingen gaan over kunst, cultuur, literatuur, de Italiaanse keuken of een toe ristisch onderwerp. In het najaar is er een gezellige avond met Italiaanse hapjes. Ook zijn er binnen de ver eniging drie leesclubs. Info op www.dantezeeland.tk. Veldhuyzen vult aan: "Ik had vroeger, door mijn werk, gro tendeels zakelijk met het land te maken. Vooral in Milaan kwam ik regelmatig. Nu leer ik het land op een heel andere manier ken nen. Vooral de cultuur boeit me en de diversiteit van het land. Er zijn grote regionale verschillen, zowel wat de bevolking betreft maar ook het landschap en het klimaat kunnen enorm ver schillen. Zo is een ontvangst in het noorden of in het zuiden van het land niet met elkaar te vergelijken. Dat maakt het land zo interessant." Voorzitter Jan Veldhuyzen en secretaris Helen Faber van de Italiaanse vereniging Dante Alighieri DOOR MARINA MEIJERS VLISSINGEN - Nu er vol gende week met de Giro d'I- talia een zeer markant stuk je Italië naar Zeeland komt, is het tijd om eens op de bank plaats te nemen bij Zeeuwen wiens hart meer dan gemiddeld in Italië ligt. Bij de Societa Dante Alig hieri Comitato della Ze- landa staat alles wat met Italië en de Italianen te ma ken heeft centraal. De koffie staat klaar bij Helen Faber, al sinds 25 jaar secretaris van de vereniging. Uiteraard voorzien van heerlijke Italiaan se lekkernijen. Jan Veldhuyzen, de voorzitter, is ook aangescho ven. Beiden vertellen vol passie over hun liefde voor het land en wat Italië in hun ogen zo bijzon der maakt. Helen legt uit: "Italië is toch anders dan bijvoorbeeld Frankrijk of Spanje. Vaak is het dagelijks leven er wat minder strak georganiseerd en wanneer je 's ochtends plannen maakt voor de rest van de dag, kunnen die met gemak nog verschillen de keren gewijzigd worden. Tot dat je uiteindelijk toch nog in een heel ander restaurant of op een feest terecht komt." Gastvrijheid "Ik kom al jaren in het land, mijn man ging hier vroeger al met zijn ouders naar toe en ik werd meteen gegrepen door de gastvrijheid en de sfeer, ik ben ook gelijk de taal gaan leren. Nu komen we er meestal twee keer per jaar en de taal spreek ik in middels vloeiend, we hebben er ook veel vrienden wonen." Jan Grijpskerke Sint Laurens s Kleverskerke Meliskerke N663 8rigdamme Arnemuiden Bigge kerke N665 Koudekerke w 4 /wrm Nieuw- en Sint Jobstand Kleine Abeete Dishoel N254 scw<>< Lammerenburg Oost-Souburg lissihgeri Rittftero Buitenhaven VEERE -De Giro d'Italia komt 10 mei door Walcheren. Op dit kaartje is te zien hoe het peloton gaat rijden.

de Faam | 2010 | | pagina 75