of Music So Long, Farewell Sound Inwoners betrokken bij gemeente festival Radio is een droom Laatste tournee langs Nederlandse theaters PC-games voor jongens en meisjes Stijlvolle zilveren sieradenset Win een passepartout voor thehaguejazz COLUMN I HENK SPAAN voor het laatste nieuws kijk op deweekkrant.nl KOOKT I MAKKELIJK EN GEZOND .««&£iKO#KT DEWEEKKRANT.NL I WEBWINKEL met hotelovernachting of twee vrijkaarten! ga snel naarwww.deweekkrant.nl/actie De radio is een bron van il- - lusies. Je moet er niet te dichtbij komen. Weliswaar vond ik het een belevenis ooit de studio van de Hoor spelkern te bezoeken, met de grindbak waarin een regis seur, of misschien de acteur zelf, stappen op de plaats maakte wanneer Paul Vlaanderen over het tuinpad naar het huis liep waarin Ina op hem wachtte, toch zou ik sindsdien nooit meer naar een van gevaar zwangere scene kunnen luisteren zonder de grindbak erbij te zien. Dat haalde een hoop van de spanning weg. Nu zijn er geloof ik geen hoorspelen meer wat jammer is. Vroe ger had je een schare aan hoorspelacteurs die voor het klassieke toneel misschien net tekortschoten, wier namen een sfeer van glamour opriepen zonder dat iemand ze ooit had gezien. Ik noem: Cees Laseur, Fé Sciarone, Dogi Rugani, jan Borkus, Eva Janssen, Trudy Libosan en Donald de Marcas. Ze hadden een stem dus bestonden ze. Tegenwoordig maak ik wel eens deel uit van het 'Sportforum', een praatprogramma op zaterdagmiddag dat wordt uitgezon den door Radio 1. Tijdens de uitzending komt af en toe een nieuwslezer binnen, die tussen mij en de presentator op een stoel achter de microfoon gaat zitten. Ik zou hem kunnen aan raken. Hij legt een papiertje neer, wacht op zijn tune en leest het nieuws. De luisteraars hebben een beeld van hem waarvan hij zich niet bewust is. Als ik thuis was zou ik denken: de nieuwslezer is een man van rond de veertig jaar. Hij draagt een donker kostuum en een zorgvuldig gestrikte das. Hij heeft drie kinderen bij een leuke, nette vrouw met hobby's. Aan zijn huis, type doorzon, grenzen een voor- en een achtertuin. In de achtertuin staat een groen geschilderd schuurtje met een werkbank erin. 's Zomers gaat de nieuwslezer in zijn Peugeot stationwagen drie weken met vakantie naar Frankrijk. Voor de kinderen staan ze op campings en elk jaar bezoeken ze vrienden die een huisje in Au- vergne hebben. Dat zou ik denken als naast me niet die jongen zat in zijn vale T-shirt en een spijkerbroek. De nieuwslezer is een werkstudent. Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan ■►weGeNeR Twee jaar hebben musical liefhebbers uit Nederland en België kunnen genieten van de klassieker onder de musicals 'The Sound of Mu sic'. Nu moet er echt af scheid worden genomen van de populaire musical. Nog één keer het fluitje van kap)tein Von Trapp, nog één keer Do Re Mi en nog één keer Edelweiss en dan is het echt So Long, Farewell. Het feestje dat de Sound of Mu sic heet begon op 28 september 2008 met de première in het Ef- teling Theater. In deze sprook jesachtige omgeving bleek The Sound of Music uitstekend te gedijen want duizenden bezoe kers wisten de weg naar het theater te vinden en genoten van de ontluikende liefde tus sen Maria (Wieneke Remmers) en kapitein Von Trapp (Rein Kolpa) en het optreden van de aandoenlijke kindertjes. Na de Efteling waren onze zuiderbu ren aan de beurt en toerde The Sound of Music door België. Tij dens de So Long, Farewell-tour worden de grote theaters in Rot terdam, Breda, Amsterdam, Groningen en Apeldoorn aan gedaan. Hoofdrol van Maria wordt weer vertolkt door Wieneke Rem mers. Remmers is even weg ge weest voor een rol in Hairspray maar is nu weer terug in de Sound of Music. En hoe. Ze speelt haar rol met verve en laat samen met tegenspeler Rein Kolpa een enorme chemie van het podium spatten. Samen met de overige cast en natuur lijk met de kinderen zetten zij een musical neer die ruim twee uur van begin tot eind boeit. The Sound of Music is ook qua decors een prachtig schouw spel. Enorme decors nemen je mee naar de Oostenrijkse ber gen, het klooster, het landhuis. Enthousiast Wieneke Remmers vind het fijn om weer terug te zijn bij The Sound of Music. "Het is een heerlijke rol. Ik geniet met volle teugen. Ook ben ik heel blij dat Rein (Kolpa red.) weer meedoet. We zijn goed op elkaar inge speeld al blijven we schaven om het steeds beter te krijgen." De actrice kijkt ook uit naar het rei zen met deze productie. "We hebben heel lang vast gestaan in de Efteling maar ik vind het extra leuk om nu door het land te toeren. Ook Alexandra Alphenaar is blij dat de eerste voorstelling van de So Long Farewelltour goed is gegaan.We hadden ook maar een korte voorbereiding gehad met één doorloop en één try- out. Maar gelukkig is alles goed gegaan." Ook zij kijkt uit naar de tournee. "Met de bus naar de theaters, dat is toch het mooiste wat er is. Mijn hart ligt dan ook echt bij het theater." Terwijl in het Luxor de acteurs worden gefeliciteerd door fami lie en vrienden, spelen de 'kin deren von Trapp' tikkertje in de hal van het theater. Producent Albert Verlinde kijkt tevreden rond. Hij heeft zojuist de 400.000e bezoeker verwelkomd. "Dat is voor ons een record. Ik ben heel blij dat we nu met The Sound of Music het land in gaan en dat het publiek de voorstel ling om de hoek kan zien." The Sound of Music is tot en met 13 juni te zien in het Luxor Theater in Rotterdam, het Chassé Theater in Breda, Theater Carré in Amsterdam, Martini Theater in Groningen en het Orpheus Theater in Apel doorn. Meer informatie en reserveren via www.theaterhits.nl. Maria (Wieneke Remmers) zingt samen met de kinderen Von Trapp. foto: pr/roy beusker Van alle 431 Nederlandse gemeenten zijn er nog 113 in de race voor de titel Ge meente van het Jaar. Deze kregen van hun inwoners minimaal honderd geldige beoordelingen. ETEN VANDAAG? Ga naar www.deweekkrant.nl/arjen-kookt Dat Nederlanders betrokken zijn bij hun gemeente, Wijkt wel uit het feit dat ruim 67.000 burgers dit jaar hebben deel genomen. Ook bij de gemeen ten groeit de belangstelling voor de mening van de burger, getuige de ruim vijftig ge meenten die actief campagne gevoerd hebben. Na het succes in 2009, waarin de gemeente Groningen de ti tel pakte, vond van 4 januari tot en met 26 maart 2010 op nieuw de verkiezing 'Gemeen te van het Jaar' plaats. Alle inwoners van Nederland hebben de mogelijkheid ge had de eigen gemeente mid dels een vragenlijst online te beoordelen. Alle 431 Neder landse gemeenten deden au tomatisch mee aan het onder zoek. De gemeenten werden voor het onderzoek op heel uiteen lopende thema's beoordeeld; van veiligheid tot toerisme en van het winkelaanbod tot de dienstverlening van de ge meente. Er worden prijzen in diverse categorieën vergeven. Volgende week wordt op de website www.gemeentevan- hetjaar.nl een top 3 gepubli ceerd van dé gemeenten die kans maken op één van de fel begeerde titels. Op 17 mei worden de prijswinnaars be kend gemaakt. In de categorie van gemeenten met meer dan 100.000 inwo ners zijn nog 26 gemeenten in de race, van Zoetermeer tot Al- mere en van Rotterdam tot Amsterdam. Veertig gemeente met 50.000 tot 100.000 inwoners, van Schiedam tot Amstelveen en van Bergen op Zoom tot Hen gelo, doen nog mee. In de ca tegorie gemeenten tussen de 20.000 en de 50.000 inwoners zijn nog 44 gemeenten, van Stadskanaal tot Etten-Leur en van Venray tot Maassluis, over. Bij de kleine gemeenten (tot 20.000 inwoners) zijn alleen Vlagtwedde, Eemsmond en Drechterland nog over. Een van de aspecten waarop een gemeente werd beoordeeld is het winkelaanbod. foto: ed dewaerheut Adviesprijs 39,95 Lezersprijs 24,95 Exclusief 1,95 verzendkosten Adviesprijs 19,95 Lezersprijs 9,95 Exclusief 1,95 verzendkosten per set Kijk voor meer informatie en kopen op www.deweekkrant.nl/webwinkel. Laat uw (klein)kind genieten van deze mooi spellen voor de pc. Er zijn twee sets: een voor jongens en een voor meisjes. Set Jongens: Harry Potter, Cars, Wickie de Viking Set Meisjes; Maya de Bij, Dora, Barbie laag. Deze set wordt geleverd in een chique don kerblauw velours geschenk etui, inclusief certificaat van echtheid. De hanger en oorknoppen hebben een ovale zirkonia als middensteen. Deze is rondom gezet met 12 briljant geslepen fonkelende zirkonia's. De hanger is bevestigd aan een solide Venetiaans collier van 45 cm. De gehele set is gemaakt van sterling zilver, is hoogglans gepolijst en voorzien van een rhodium Urenlang spelplezier voor uw (klein)kind! a,tar,a mam ima ujml

de Faam | 2010 | | pagina 64