Kies voor zekerheid, kies voor Multi Vloer! 30 MULTI LOER dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Predicaat Prins Dingemanse blijft op Koninginnedag bescheiden Blueport op achtergrond www.imcwoonwinfcrels.rtl Visgraatmotief, planken vloer óf liever laminaat? Bij ons vindt die u wenst. En u heeft de zekerheid dat alles op'rqilel Vanaf het. eerste advies toidghf de oplevering van uw vakmanschap en kwaliteit zijn gegarandeerd. We hopen u snel te mogen begroeten in onze winkel aan de Goese meubelboulevard! De Faam Woensdag 28 april 2010 - Pagina 61 In Nederland mogen zo'n 160 bedrijven het predicaat Koninklijk voeren. In Zee land zijn dat onder meer: Koninklijke Hollestelle Groep; Koninklijke Maat schap De Wilhelminapolder; Koninklijke Schelde Groep en de Koninklijke hoefijzer- fabriek van Kerckhaert. project BluePort Oosterschelde ontstaan. Je moet dingen willen ontwikkelen die niet meer voor jou zijn, ze over je eigen genera tie heen durven tillen." Bescheiden Tijdens Koninginnedag treedt het bedrijf niet op de voor grond. Wel ondersteunt P&D verenigingen uit Wemeldinge met producten, zodat die de kosten kunnen dekken. Fou draine: "Dit zijn feestjes waar van wij vinden dat je jezelf niet naar voren moet schuiven. Mis schien is het ook wel de ver plichting die je als Koninklijk bedrijf hebt om daar beschei den mee om te gaan. Het is iets anders dan met een groot wie- Ierevenement", blikt hij alvast vooruit naar de Giro d'Italia en de Tour de France die dit jaar Zeeland aandoen. Want daar is Koninklijke Prins Dingemanse wel prominent aanwezig. Zeeland heeft op het gebied van schelpdierkweek een grote naam en wil dit graag zo houden. Daarom wil de regio een Blueport ontwik kelen, in navolging van de Greenports waar teeltbedrij- ven, veilingen, handelsbe drijven, leveranciers, over heden en kennisinstellingen binnen een gebied met el kaar samenwerken. Roem van Yerseke, Machinefa briek W. Bakker, Vof de Oes tervisser, United Fish Auc tions en Prins Dingeman se hebben samen met de ZMF, overheden en kennis instellingen het initiatief ge nomen voor een Blueport Oosterschelde. Deze rust op drie peilers, Aquacultuur, Natuur, Recreatie Toeris me en moet de sterke pun ten van het gebied clusteren. FOTO: CARRIE FREDERIKS namelijk op productniveau. De laatste jaren is daar een nieuwe kant bijgekomen. Het werken in en aan de natuur. Daarnaast is er ook een innovatie in het den ken over het Oosterscheldege- bied. De voornaamste vraag daarbij is, hoe we de kracht die in dit gebied zit de wereld in kunnen zwiepen. Daaruit is het DOOR CARRIE FREDERIKS YERSEKE - Schaal- en schelpdierenbedrijf Prins Dingemanse uit Yerseke mag zich sinds 21 novem ber 2005 Koninklijk noe men. Eén van de eisen om het predicaat te krijgen is dat een bedrijf minstens honderd jaar bestaat en in datzelfde jaar een jubileum te vieren heeft. Edwin Foudraine, marketingdirecteur bij Prins Dingemanse, laat het Koninklijke predicaat zien. "Het predicaat Koninklijk wordt uitgereikt op voorspraak van de Commissaris van de Koningin en de burgemeester", weet Ed win Foudraine, marketingdirec teur bij Prins Dingemanse. "Bij P&D was het 125-jarig be staan van de firma aanleiding voor de uitreiking. Maar een be drijf moet bijvoorbeeld ook een belangrijke plaats innemen in zijn vakgebied en van landelijke betekenis zijn. Het geeft aan dat je van economisch en sociaal belang bent", stelt Foudraine. "Voor Prins Dingemanse als familiebedrijf is het een hele eer", vervolgt hij. "Dat wordt ook zo ervaren. Je gaat er be hoedzaam mee om. Het doet veel meer met je dan je aan de buitenkant doet denken. Het legt een morele verplichting neer bij wat je in de toekomst gaat doen." De firma in Yerseke is al heel lang innovatief bezig. Volgens Edwin Foudraine zit dat er bij de familie Prins ingebakken. "Die innovatie lag vroeger voor ;-':r f:1 Parketzaken TMC Goes I Marconistraat 13 I (0113) 22 41 03

de Faam | 2010 | | pagina 61