Pietluttige terrasregels vinden ondernemers Koninginnedag Middelburg Autorijden leer je zo Dag en nacht werken voor de Koningin Acties van 3 - 8 mei dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Auto - Motor - Aanhangwagen - Theorie 5 mei gesloten 1990-2010 EN DAT GAAN WE VIEREN!!! De maanden april en mei staan bol van de jubileumacties: Allewoondeco 20% KORTING L'Oréal heeft een nieuwe haarkieurlng uitgebracht die nu nog beter is voor uw haar. Waarom, vraagt u? Deze kleuring bevat namelijk geen ammoniak! Wat deze kleuring zo bijzonder maakt is het geheim van ODS Technologie: een revolutionaire oliebasis die de werking van de kleuring optimaliseert en helpt de natuurlijke beschermlaag van het haar te behouden. Ik hoor u denken: "wat zijn de voordelen ten opzichte van andere haarkleuringen"? U heeft geen last meer van prikkende ogen, jeuk of prikken op de hoofdhuid als gevolg van ammoniak. INOA geeft optimaal comfort voor de hoofdhuid dankzij de beschermende bestanddelen. Bovendien is INOA geurloos, wat erg prettig is. Wilt u graag een diepe kleur met eindeloos veel mogelijkheden, die 100% uW grijze haren dekt? Kom dan naar Kapsalon NEW LOOK gevestigd aan de Papegaaienburg 12 in Vlissingen, waar het personeel u graag verder helpt! ODS TECHNOLOGY - geurloos - - zonder ammoniak - - optimaal respect voor het haar - - oneindig kieurvermogen - -tot 100% dekking van witte haren - Bent u tevreden met het resultaat van INOA? Neem de volgende keer iemand mee en ontvang dan zelf 50% korting op alle kleuren van INOA. Alléén bij Kapsalon NEW LOOK! Papegaaienburg 12 4386 DA Vlissingen 0118 - 469071 Openingstijden: Ma. Gesloten Di. - vr. 08.30 -18.00 uur Za. 08.30 -16.00 uur Woensdagmiddag kinderkorting Donderdag 60+ dag Woensdag 28 april 2010 - Pagina 5 DOOR MARCEL VAN DER VOORT MIDDELBURG - "De on dernemers in het centrum van Middelburg ontkomen niet aan strenge regelgeving tijdens Koninginnedag. Ge zien de gebeurtenis met Karst T. vorig jaar in Apel doorn zijn er geen andere mogelijkheden", verklaart voorzitter Sjaak van den Berg van ondernemersver eniging SEM. "Voor een aantal ondernemers zijn de regels even slikken", geeft hij toe. "Ik kan mij,voor stellen dat mensen met een ho recabedrijf er problemen mee hebben dat ze hun terrassen moeten weghalen gedurende het bezoek van Koningin Beat rix en haar familie. Ik geloof niet dat het ze omzet gaat schelen. Gezien het geweldige program ma 's middags en 's avonds kunnen ze een goede omzet maken", voegt Sjaak er aan toe. "Ik vind de terrassenregels over dreven", moppert Willem Nieuwdorp van eetcafé Bom mel aan de Markt. "Mijn terras schuttingen met gelaagd glas moeten weg. Ik doe dat de don derdagavond voor Koninginne dag. Het is pietluttig." Bedrijfsleider Wanda Glasius van brasserie de Huifkar, even eens op de Markt, vertelt: "Het is leuk dat Koningin Beatrix naar Middelburg komt. Maar het blijft jammer dat wij het ter ras, de parasols en verrijdbare kassa moeten verwijderen. Dat scheelt ons omzet. Normaal ha len wij tachtig procent van die omzet buiten op het terras. Bo vendien vraag ik mij af hoe wij het terras weer op de plek krij gen. Als er 10.000 mensen op het plein staan, zie ik mezelf niet met de stoelen lopen." De regels maken Michel van Niel sen van Grandcafé Cheerz, aan de Markt, evenmin blij. Hij krijgt de vorstin, haar familie en vele duizenden Oranjefans voor zijn deur. "Een bouwbedrijf haalt met een kraan de ramen uit mijn windschermen", vertelt Michel. Het blijkt dat restaurant De Tropen op het Damplein geïsoleerd is tijdens het Konink lijke bezoek. Het terras is niet uitgezet, vaste klanten zeggen af en de zaak is met de auto onbe reikbaar. Officieel mogen de terrassen om 16.00 uur terug, eventueel gebeurt dat twee uur eerder. MIDDELBURG - Voorzitter Sjaak van den Berg zit namens de ondernemersvereniging SEM in de evenementencommissie die de festiviteiten rondom het bezoek van koningin Beatrix op vrijdag 30 april in goede banen moeten leiden. "Wij hebben ei genlijk het hele programma sa mengesteld", vertelt hij. "Om al les goed te krijgen gaan talloze vergaderingen, telefoongesprek ken met artiesten en bureaus vooraf. Inmiddels zijn wij er bijna dag en nacht mee bezig", somt Sjaak op. Tijdens het gesprek gaat diverse keren de telefoon. Geduldig geeft hij antwoordt op vragen. Enthousiast klinkt zijn re actie op een voorstel van een te levisiestation dat er ook bij wil zijn op de feestelijk dag die steeds dichterbij komt. "En natuurlijk zijn er gesprekken met de Rijks voorlichtingsdienst (RVD), de hofdame van de Koningin en met burgemeester Koos Schou wenaar en Commissaris van de Koningin Karla Peijs. "Al die mensen zijn meegaand. Ze vin den dat het een mooi feest moet zijn. Wel hoorde ik van de RVD dat er veel muziek en dans is ge pland. Er kwamen vierhonderd ideeën, dus wilden wij veel in het programma proppen", lacht hij. Het programma van Koningin nedag blijkt inderdaad goed ge vuld. De Koningin en haar fami lie treffen veel traditionele zaken. Op eigen verzoek, want de Mid delburgers wilden juist vernieu wen. Vanaf 12.00 uur ontvangt burgemeester Schouwenaar de Koninklijke familie op het Dam plein. Dan gaat de wandeling on der andere langs de zingende schoolkinderen, Sjores Ambras Band, Tai Chi Racket Club, eeh parajumpwand, koe melken, sjoelen, garnalen pellen en door het Oranjestraatje vanwege het feit dat Beatrix dertig jaar vorstin is. 11.20 uur: Junior Drumcorps Johan Friso uit Middelburg loopt, voorafgaand aan het Koninklijke bezoek, de looprou te. 11.45 uur: De Latijns-Ame rikaanse Percussie samba band Entusiasta loopt, voorafgaand aan het bezoek, de looproute. 12.00 uur: Ontvangst op het Damplein door burgemeester Koos Schouwenaar van Middel burg. De koningin en prinses sen krijgen van negen kinderen) een boeketje bij het monument van koningin Emma. Deze kin deren zijn winnaars van de knutsel- en tekenaktie van De Faam en de gemeente Middel burg. Thema van de Aktie was 30 jaar Koningin Beatrix en Zee land. 12.10 uur: De Koninklijke fa milie loopt over de oranje loper, afkomstig van de gemeente Zwartewaterland. Muzikale omlijsting is van dweilband de Sjores Ambras Band uit Hulst en het swingende popkoor Se aside Rendez-Vous. Het Chi nees Gezondheidscentrum Rep Lentze uit Middelburg pre senteert Tai Chi. En twirlers van Twirlvereniging The Showgirls uit 's Heerenhoek laten iets van hun sport zien. De Oranjever eniging van Amemuiden, dat tot de gemeente Middelburg behoort, is aanwezig. En verder is er een parajumpwand en vor men burgers die op 30 april jarig zijn een erehaag. Via de Korte Giststraat loopt het gezelschap naar het Abdijplein, dat deze dag gevuld is met folk lore. Daar geeft de Zeeuwse Ringrijders Vereniging een de monstratie en houdt het Zeeuws. Museum een mode show. Het 27 koppen tellende Westkappels koor, dat gehuld is in de traditionele Westkappelse streekdracht, zingt verschillen de liederen. De Molukse ge meenschap, die sinds 1951 in Nederland woont, is aanwezig. En Stichting Het Walchers Cos- tuum geeft een impressie van 200 jaar streekdracht. Volks dansgroep Medioburgum laat een aantal folkloristische dan sen zien en leden van streek- drachtvereniging Ons Boere- goed bakken babbelaars. Kant kring Walcheren demonstreert het klossen van kant en Zorg boerderij Pitteperk uit Koude- kerke deelt zelfgemaakte kaas uit. Uit Westkapelle is de Was- schappelse Heiploeg aanwezig om te laten zien hoe het vroege re heiwerk werd gedaan. 12.25 uur: In het Koorkerk hof staat Gospelkoor Glorify, schminken vrijwilligers van de Stichting Wijk Dauwendaele kinderen en showt de Middel burgse Tum Vereniging wat zij kan. De 80 jaar bestaande Oran jevereniging Sint Laurens zorgt voor spelplezier langs de route. Negen vlaggen, gemaakt door kunstenaars in het kader van 450 jaar Markizaat Veere, han gen op het Koorkerkhof en Volksdansgroep Vlissingen laat eeuwenoude dansen zien. De Nieuwe Burg wordt tijdens Koninginnedag omgetoverd tot een oud Oranjestraatje. Er is aandacht voor de verschillende regeerperiodes en natuurlijk voor het 30-jarig jubileum van koningin Beatrix. Schoolkinde ren zwaaien de koningin toe met vlaggen. 12.40 uur: Op de Markt zor gen 25 mensen met een ver standelijke beperking van Theatergroep Duinart voor een show. Atelier KnipOog, ook on derdeel van Arduin, biedt de ko ningin een zelfgemaakt keuken schort aan met het recept van een Zeeuwse bolus. De 100 jaar bestaande scouting houdt acti viteiten op de Markt. Korfbal verenigingen Swift uit Middel burg, TOP uit Amemuiden en ONDO uit Sint Laurens spelen gezamenlijk een spel en de Mid delburgse Miced Hockey Club laat zien wat zij in haar mars heeft. Voetbalvereniging Zee- landia Middelburg en Dansstu dio Chanzz geven een demon stratie. 250 leerlingen van ver schillende Middelburgse basis scholen brengen samen met het Grootkoor Zeeland een speciaal oranjefeestlied ten gehore. Burgemeester Schouwenaar spreekt op het bordes van het stadhuis een dankwoord uit. De koningin snijdt de eerste van de taarten aan, die zoals gebruike lijk in Middelburg zullen wor den uitgedeeld aan de bewo ners van de Middelburgse zorg centra. Markt: Muis Leeuw tre den op, net zoals Kabouter Klus de Studio 100 Band. De Zangers Ralf (winnaar Euro visie Kindersongfestival) en Wesley (winnaar Popstars) tre den op. En 's avonds treden de Vengaboys op. De Heverband, Jeroen van der Boom en de Bel gische feestband The Vicious. "ik bepaal zelf hoe snel ik mijn rijbewijs haal' Nu in heel Zeeland ANWB Rijopleiding Chris Roelse geeft nu les in heel Zeeland. Gratis intest bij boeking van een compact-opleiding. Meer weten? Kijk op anwb.nl/rijopleiding of bel 0118 634411. ANWB Rijopleiding Chris Roelse Beenhouwerssingel 6 4331 MD Middelburg Rijopleiding Sierkussens; 4 halen en maar 3 betalen!!! En alsof dat allemaal nog niet genoeg is, hebben we voor alle klanten met een aankoop of bestelling van 500,- of meer een vakantiecheque t.W.V. 100,- van Roompot Vakanties kado! (1 cheque per klant en zolang de voorraad strekt). Deze acties zijn alleen geldig bij bestelling in de aangegeven week!!! Voor de actiebestellingen geldt een aanbetölingsregeling van 50% van het bedrag. Tijdens de hele periode PARADE tapijt met 20% KORTING Geopend van 9.00-12.00 en van 13.00-17.30 uur. Maandagmorgen gesloten. Ruiterplaatweg 2a 4493 PG Kamperland Tel.: 0113-371588 Fi meulenbergwonen@solcon.nl www.meulenberawj N()A dames e h heren kapsalon

de Faam | 2010 | | pagina 5