Chrysler ziet de zon gloren auto'smotoren Citroëns DS gezocht Audi pakt Q7 aan BMW's toeren door Zeeland www.zeeuwsautojournaal.nl VW Touran sluit aan op nieuwe lijn De eerste positieve resultaten van de samenwerking tussen de Chrysler Group en de Fiat Group Automobiles worden zichtbaar met moderne techniek en aansprekende modellen. Mitsubishi's crossover 45 extra pk's Ford Focus RS Subaru Forester Outdoor Showroom Van grote patsers tot kleine mini's WOENSDAG 28 APRIL 2010 De ruimtelijke Touran sloot bij Volkswagen nog niet aan op de nieuwe design- taal van het merk. Maar met een facelift wordt deze ongelijkmatigheid glad ge streken. Het grootste ver schil zit in het front, waar de laatste Volkswagen met de vroegere 'happy face' grille plaats maakt voor een nieuwe variant die door koplampen, grille en inde ling van de bumper aansluit bij de huidige Golf en Polo. De achterkant is helemaal nieuw, zowel klep, verlich ting als bumper. Naast de 1.6 TDI en 1.4 TSI komt er in de Touran een 105 pk sterke 1.2 TSI (175 Nm). Chrysler loopt voor op zijn herstructurering en verwacht dit jaar zelfs weer winst te maken. Chrysler maakt een einde aan de overkill aan platforms en motoren en gaat meer mean and lean bouwen. Zo heeft Chrysler een compleet nieuwe Pentastar 3.6 liter V6-motorgeneratie ontwik keld die de zeven V6-moto- ren gaat vervangen en die ook Fiat gaat gebruiken. De Pentastar-motoren zijn ge schikt voor E85. De complete line-up van Ch rysler-, Jeep- en Dodge-mo- dellen wordt liefst 25 pro cent zuiniger dankzij de nieu we V6. Dit komt mede door variabele nokkenastiming en cilinderuitschakeling als de motor laag belast wordt. De nieuwe Jeep Grand Cherokee krijgt de primeur. Ook is het blok straks verkrijgbaar in grote modellen van de Fiat- groep. Chrysler zal jaarlijks meer dan 400.000 exempla ren van deze motor produce ren in de fabriek in Trenton, Michigan. Daarnaast inves teert Chrysler 179 miljoen dollar in bestaande fabrieken om deze geschikt te maken voor de productie van de krachtige en zuinige 1.4 liter FIRE engine met MultiAir- techniek. Deze krachtbron vindt zijn weg naar diverse modellen van Chrysler, Jeep, Dodge en Fiat. Net voor de zomer komt Mit subishi met de ASX. Dit wordt een stoere compacte crossover op dezelfde bodemgroep als broerlief Outlander. het verschil zit hem erin dat hij een stukje korter wordt. De Mitsubishi 1.6 Inform gaat voor 21.499 euro in de showroom komen. De splinter nieuwe 1.8 liter diesel begint bij 27.499 euro (115 pk) en de 150 pk versie start vanaf 29.999 eu ro. Ben je net een van de gelukkige eigenaren van een hyperpoten- te Ford Focus RS, komt het merk met een speciale editie die zomaar 45 pk meer levert! Geen nood, want Ford denkt ook aan zijn bestaande klanten. Bij de dealer kan de auto namelijk worden getuned met grotere in- tercooler, groter luchtfUter, uit laat van grotere diameter, ande re software en gewijzigde benzi nepomp. Het is de enige RS-tu- ning met behoud van garantie. Wie kiest voor de Subaru Fores ter met Outdoor actiepakket krijgt een aantal opties die de auto extra aantrekkelijk maken tijdens avontuurlijke uitstapjes in het weekend en de vakantie. Standaard is namelijk een dak dragerset met daarbij een baga gebox ter vergroting van het vo lume en bovendien een trek haak met fietsdrager. Het pak ket kost 495 euro in plaats van de normale 1.920 euro die er tot nu toe voor werd gevraagd. De Zeeuwse autoliefhebbers Arno Martinu en Flo- rian Simons maken een een film over de Route Na tionale 9 door Frankrijk. De klassieke N9 wordt ge vormd door de 600 kilometer asfalt van Moulins, midden in Frankrijk, naar Le Perthus, aan de Spaanse-grens. Van 27 augustus tot en met 4 sep tember willen ze met acht Citroëns DS ter plekke opnamen maken. Hiervoor zoeken ze nog deelne mers. Die tocht is al eerder gefilmd. „Maar," zegt Amo- Martinu „we willen nu in september de route nog maals rijden met een Citroén DS en die dan op zo veel mogelijk oude stukken te filmen in zwart - wit en die vervolgens te mengen met de kleurenbeel den. Het geheel zal dan weer worden voorzien van bijna uitsluitend Franstalige muziek." Belangstellenden kunnen contact opnemen via li- mofarm@zeelandnet.nl. De Audi Q7 gaat onderhuids veranderen. De SUV krijgt nieuwe motoren en een nieuwe transmissie. De 3.6 liter V6 en de 4.2 liter V8 maken plaats voor de 3.0 TFSI met supercharger. Het blok komt in twee versies: 272 pk en 400 Nm en 333 pk en 440 Nm. Met eerstgenoemde motor sprint de Q7 naar 100 km/u in 7,9 seconden. De tweede versie heeft daar 6,9 seconden voor nodig. Het verbruik van beide versies komt uit op 10,7 liter per 100 km. De 3.0 TDI is compleet vernieuwd. Het vermogen en het maximumkoppel zijn 240 pk en 550 Nm. Het nieuwe blok weegt 198 kg en dat is 20 kilogram minder dan voorheen. De sprint naar 100 km/h kost 8,1 seconden en de topsnelheid is 215 km/u. Het gemiddeld verbruik is 8,4 liter per 100 km. Het R2 motorsportteam is een hechte groep van enthousiaste BMW-liefhebbers. Komende zondag houdt het team een toertocht voor BMW's door Zeeland. Organisator patrick van Boven: „Vanwege de veiligheid mogen er maximaal vijftig auto's meerijden. Maar die inschrijving is dan ook al hele maal vol! Het is een echt familie-uitje. Er rijden alle soorten BMW's mee: van klassiejkers uit de vijftiger jaren tot splinternieuwe modellen uit de 7-serie." De toertocht begint om 11.30 uur bij het Topshuis op Neeltje Jans. vanaf daar rijden de BMW's via de Schouwse kust, Zierikzee en kats uiteindelijk naar het terrein van sponsor JP Tuningshop in Kapelle. Hier wordt rond 17 uur op een feestelijke manier de BMW-happening afgesloten.

de Faam | 2010 | | pagina 49