dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Zaak Soorten TMC Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 Bente www.tmcwoonwinkels.nl De Faam Woensdag 28 april 2010 - Pagina 32 Maxima is koningin van de hoed GOES - Royaltywatchers, fans en vooral de hoeden- branche zelf zullen ook dit jaar tijdens het Koninklijk bezoek aan Wemeldinge de hoeden van het vrouwelijk gezelschap uit de Koninklij ke familie goed in de smie zen houden. Marianne Hoogstrate van Mode Lize Hoedenspeciaalzaak uit Goes weet wel hoe dat komt. "Koningin Beatrix heeft haar ei gen hoedenmaker. Het ontwerp van de hoed wordt speciaal voor haar gemaakt en eigenlijk geldt voor heel de Koninklijke familie dat de hoed past bij de rest van de kleding. Vaak wordt deze uit dezelfde stof gemaakt." Gezichtsbepalend dus, niet al leen voor de Koninklijke dames, ook voor de branche en de mo de. "Er zijn eigenlijk twee mo menten in het jaar dat de bran che extra oplet, tijdens Koning innedag en Prinsjesdag", zegt Marianne. De hoedenmakers van de Koninklijke familie heb- Mode Lize Hoedenspeciaal zaak is in heel Zuidwest-Ne derland een begrip. De spe cialiteit van Mode Lize is dat ze een eigen garnering (zoals linten, decoraties) hebben die bijna op elke hoed is aan te passen. Dit geeft de klan ten veel vrijheid zelf combi naties te bedenken. Vanzelf sprekend vraagt dit de per soonlijke service die bij de trouwe klantenkring van Mode Lize Hoedenspeciaal zaak bekend is. ben tal van zaken in hun achter hoofd als ze met de ontwerpen bezig zijn. Collega Mattie de Bruine: "Voor koningin Beatrix is haar hoed een beetje een kroon. Vaak is het een traditio neel, ingetogen model. Prinses Maxima daarentegen durft en mag meer. Zij is daar om tegenwoordig meer een trendsetter dan de koningin. Je ziet haar spontaniteit in de hoed terug." Prinses Maxima kan zomaar een run op een be paald model hoed veroorzaken. Eigenlijk is de prinses de konin gin van de hoeden. Een glunde rende uitroep: 'Hé, ik lijk zo Maxima wel', is dan ook in de Goese hoedenzaak te horen. Met praktische zaken wordt ook rekening gehouden. "De konin gin draagt bijna altijd een hoed met de rand naar boven, zodat het gezicht goed te zien blijft", zegt Marianne. Natuurlijk worden de hoeden gemaakt van mooi, rijk materi aal. Soepel en fijn geweven zal de hoed zich naar het hoofd vormen en de drager voelt hem niet zitten. Mattie: "Een goed kopere hoed heeft vaak een randje in het materiaal, voelt hard aan en wil niet met het hoofd mee." Er zijn veel soorten hoeden. Bijvoorbeeld gelegenheidshoeden zoals voor bruiloft en begrafenis. Ook zijn er speciale outdoor- hoeden en nog verder uitgesplitst regenhoeden en zonnehoe den. Herenhoeden zijn ook weer in de opmars. Sommige mannen vragen specifiek naar een merk. Dames willen juist een grote keuze en de mogelijkheid een hoed aan te passen. Bij Mode Lize Hoedenspeciaalzaak in Goes houden ze de Koninklijke hoedenmode nauwlettend in de gaten. Met dit woonkamerprogramma in massief eiken white oil haalt u het mooiste van Moeder Natuur in huis. Ambachtelijk gemaakt van natuurlijk gedroogd eiken en vakkundig met de hand geborsteld. De karakteristieke noesten en jaarringen geven deze meubelen een extra stoer uiterlijk, de metalen greepjes en soft closing lades zijn gemaakt voor een soepel en duurzaam leven. Eetkamertafel 220x100 cm 1619,- Dressoir 1799,- Boekenkast 2 laden 1755,- Boekenkast 2 deuren 1675,- Elise Eetkamerstoel in diverse stoffen vanaf 349,

de Faam | 2010 | | pagina 32