A Officiële Mededelingen l milieu natuur en landschap De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL van de Provincie Zeeland Provincie Zeeland n.format ie over het provinciaal bestuur/zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl LUlI Woensdag 28 april 2010 - Pagina 28 Inspraak ontwerp gedragsregel openbaarheid handhaving-infor- matie Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij op 27 oktober 2009 het ontwerp hebben vastgesteld van de gedragsregel openbaarheid handhavinginformatie. Het ontwerp is een beleidsregel en vloeit voort uit een in de handhavingsnota 'Oog op Zeeland' (vastgesteld op 20 februari 2007] opgenomen beleidsvoornemen. De gedragsregel beperkt zich voorals nog tot de inrichtinggebonden activi teiten, waarvoor de provincie het bevoegd gezag is op grond van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (BRZO en IPPC-bedrijven). en de Wet hygiëne en veiligheid badinrichtingen en zwemgelegenheden (zwembaden). Bij de inrichtinggebonden activiteiten gaat het om de informatieverstrekking over de feitelijke uitvoering van toe zicht en handhaving: de bezoeken en de resultaten daarvan (waaronder geen bijzonderheden,-ambtelijke aan maningen, formele waarschuwingen en sanctiebesluiten), klachten en ongewone voorvallen. De wijze van openbaar maken is qua karakter vooral op herstel gericht en zo min mogelijk belastend en uitvoe ring daarvan. Met het oog daarop is nieuw beleid geformuleerd voor de provinciale aanwijzingsbevoegdheden. Het ontwerp van de gedragsregel ligt gedurende zes weken ter inzage van 29 april 2010 tot en met 9 juni 2010. Tijdens deze periode kunnen ingezete nen van de provincie Zeeland, alsmede iedere in de provincie een belang heb bende natuurlijke of rechtspersoon, schriftelijk of mondeling een zienswij ze over het ontwerp van de gedragsre gel naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen ingebracht wor den bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, t.a.v. de heer F. van Langevelde, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inbrengen van een mondelin ge zienswijze kunt u terecht op Het Groenewoud 1 te Middel-burg. U dient hiervoor van te voren een afspraak te maken (tel. 0118-631770). De ontwerp gedragsregel ligt ter inza ge op de volgende plaatsen: Provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groenewoud 1, Middelburg (van maandag tot en met vrijdag van 9.00-17.00 uur); Informatiecentrum van de Provincie Zeeland, Abdij 6, Middelburg, (telefo nisch of via mail aanvragen via tele foonnummer: 0118-631400, E-mail: infocentrumldzeeland.nl; In verband met Koninginnedag, Bevrij dingsdag en Hemelvaartsdag is de Provincie Zeeland op 30 april, 5 mei, 13 en 74 mei 2010 gesloten. Gemeentehuizen van alle Zeeuwse gemeenten (tijdens de ter plaatse geldende openingstijden); Zeeuws Documentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteense- dijk 7, Middelburg, geopend dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 21.00 uur en op zaterdag (in mei van 10.00 Our tot 16.00 uur en in juni van 10.00 tot 13.00 uur); overige openbare bibliotheken in Zeeland (tijdens de ter plaatse gel dende openingstijden). De ontwerp-gedragsregel is verder te vinden op de provinciale website: www.zeeland.nl/verkort/gedragsregel handhaving Ontheffing Flora- en faunawet Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 16 in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing heb ben verleend. Ter voorkoming van belangrijke scha de aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan P. Korstanje te Oostkapelle voor het doden van ree en daarbij gebruik te maken van het geweer tot een uur na zonsondergang, voor de periode 20 april tot en met 31 mei 2010. De ontheffing heeft betrek king op een fruitboomgaard gelegen aan de Oranjezonweg te Oostkapelle, gemeente Veere, zoals op de bij het besluit behorende kaart aangegeven. Ter inzage De ontheffing ligt 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantoor uren. Voor het inzien buiten kantoor uren, .mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of mevrouw D. Mersje-du Cloo (tel. 0118- 631907). Bezwaar Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de dag van verzending van de ontheffing bezwaar tegen de ont heffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Het indienen van bezwaar schorst de werking van de ontheffing niet. Op grond van artikel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht bestaat de mogelijkheid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Wij wijzen erop dat de termijn voor het Jndienen van een bezwaar is gekop peld aan de datum van verzending of uitreiking van het besluit aan de aan vrager, die mogelijk niet samenvalt met de termijn van terinzagelegging. Op bovenstaande telefoonnummers kan informatie worden ingewonnen over de exacte verzenddatum van de besluiten. Natuurbeschermingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 16 hebben besloten dat er geen vergunning nodig is op grond van artikel 19d van de Natuurbeschermingswet 1998 voor uit te voeren werkzaamheden aan het dijktraject Westkapelse Zeedijk- Gat van Westkapelle ter plaatse van het Natura 2000-gebied Westerschelde Saefthinge. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft op 1 maart 2010 hier voor een aanvraag ingediend. Het gaat om een bestaand traject, ter lengte van ongeveer 1,4 kilometer, waarvan de reeds aanwezige steenbe kleding moet worden verbeterd. Daarnaast zal de kruin achter het gebouw van de reddingsbrigade wor den verhoogd en worden aansluitcon- structies op de overgangen van dijk naar duin aangelegd. De werkzaamhe den aan de glooiing zelf vinden plaats tussen 1 april en 1 oktober omdat bui ten dat tijdstip vanwege de kans op schade als gevolg van de weersom standigheden de glooiing niet mag' worden opengebroken. Ter inzage Het besluit ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desge-, vraagd buitenkantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer C.A. Polderdijk (tel. 0118-661182) of de heer B. Bouwman (tel. 0118-631795). Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit bezwaar tegen dit besluit indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Wij wijzen'erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzen ding of uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samen valt met de termijn van terinzageleg ging. Op bovenstaande telefoonnum mers kan informatie worden ingewon nen over de exacte verzenddatum van het besluit. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State bij de voorzitter van de. Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Kinderlintjesregen DÖOR TARA DE VRIEND VLISSINGEN - Niet alleen volwassenen moeten ieder jaar in het zonnetje worden gezet voor hun goede da den, ook kinderen moeten een lintje kunnen krijgen wanneer zij zich positief in zetten voor de maatschap pij. Daarom reikte burge meester Wim Dijkstra afge lopen vrijdag weer de kin derlintjes uit. Dit gebeurt tijdens een gezamenlijke bijeenkomst in de Govan Mbekizaal van het stad huis. Nina en Sam Putter van basis school De Tweemaster-Kame leon kregen een lintje omdat zij hun moeder Jolanda waar schuwden toen er 's ochtends rook uit de broodbakmachine kwam. Ze bleven hun moeder Jolanda roepen, net zolang tot ze kwam kijken en constateer de dat er brand was. Dankzij Nina en Sam werd de brand snel ontdekt en dat is wel een kinderlintje waard, vond de ge meente. Voor CBS De Wissel is er sprake van een ware lintjes regen. Alle leerlingen van groep 8a krijgen een kinderlintje om dat zij hun klasgenootje Sa- mantha zo goed hebben opge vangen en geholpen. Samantha heeft een lichamelijke en gees telijke beperking communi ceert vooral via haar dubby. Sa mantha wordt in de klas door een begeleidster van stichting Arduin begeleid en zit sinds groep 3 in deze klas. Haar vriendin Mellary toont al jaren veel zorg, aandacht en betrok kenheid en verdient een extra complimentje. Zonder al deze hulp had Samantha nooit zo kunnen groeien als ze de afge lopen jaren heeft gedaan. Omdat ook kinderen die zich positief inzetten voor de maatschappij een lintje kunnen krijgen, reikte burgemeester Wim Dijkstra afgelopen vrijdag weer de kinderlintjes uit.

de Faam | 2010 | | pagina 28