WEEKEND 50% korting! Super deBoer dé Weekkrant Deze week vanaf donderdag Kleine Middelburgers in groot Oranjekoor De Faam Een knipoog en een schort voor de koningin per 500 gram AABDBTOIl Verse voor actle-kilopri)sH.98 super ÜPORDEEL Ariel wasmiddel of vlekverwijderaar alle soorten, poeder pak 500-1215 gram, vloeibaar flacon 500-1350 ml of tabiets pak 30 stuks, 3 stuks naar keuze Bijv.: Compact regular pak 1215 gram, vloeibaar flacon 1350 ml en vlekverwijderaar poeder flacon 500 gram Op hun schoolplein repeteren Daan, Freek, Anne en Cinn hun lied voor Koningin Beatrix. foto: izaak verkeste Zingen in Oranjekoor MIDDELBURG - "Dat ik vrijdag 30 april aan het einde van haar Middelburgse bezoek voor Ko ningin Beatrix mag zingen vind ik leuk en bijzonder. Dat zal ik nooit meer meemaken", zegt Daan Griep (10) van de Algemene Ba sisschool (ABS), aan de Zuidsin gel. "Ik ben een beetje zenuwach tig. Wij moeten geen fouten ma ken. Het speciaal geschreven lied heet Oranje boven. Ik ken het uit mijn hoofd", stelt hij. Zijn juf Ani ta Lourense vertelt over de selec tie op haar school: "De kinderen mochten zich aanmelden. Net als bij de andere Middelburgse scho len mag ABS veertien leerlingen afvaardigen. Vervolgens zijn de deelnemers uitgeloot." Freek Rijkse (10) zingt uit voile borst op het schoolplein zijn oranjelied en wappert met de Zeeuwse vlag. "Ik verwacht dat er veel mensen ko men. En zingen voor de Koninklij ke familie is natuurlijk een grote eer. Koningin Beatrix is mijn grote favoriet", bekent de jongen. En onthult: "Soms zegt de dirigent de tekst verkeerd voor tijdens de re petitie. Dan raak ik in de war." Klasgenote Anne Geertsma (9) merkt nog niets van zenuwen. "Zodra ik straks voor al die men sen sta, dan is het duizend keer spannender", verklaart ze. De zin gende kinderen mogen niets te gen de Koningin zeggen. "Maar als dat wel zou kunnen, vertel ik hoe bijzonder ik het vind dat ik voor haar mag staan en dat ze bij ons in Middelburg is", vertelt An ne. "Ik vind meedoen leuk. Geluk kig hoor ik andere kinderen niet vals zingen", giebelt Cinn Roquas (10). T "WIJ verkopen Jccn alcohol aan klanten jonjer dan 16. Nog geen 20 Jaar? Laat Je legitimatie zlcnl De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 29 april l/m zondag 2 mei 2Ö10. "Per combinatie kan de prijsverschillen. U krijgt 33,33* korting op de totaalprijs. Prijswijzigingen en/of drukfouten voorbehouden. Wederverkoop verboden. Voor alle aanbiedingen geldl OP-OP. www.superdeboer.nl De medewerkers van Knipoog maken de mooiste werkstukken. foto. jasper karman Een schort voor Beatrix DOOR KARIN 0CKE MIDDELBURG - Knipoog is een arbeidsplaats van de Stichting Arduin. Er werken veertig men sen met een verstandelijke be perking, ondersteund door acht medewerkers. In het atelier ma ken zij prachtige dingen, die ver volgens in de bijbehorende win kel kunnen worden gekocht. "Toen we hoorden dat de konin gin op 30 april naar Middelburg zou komen, zijn we met ons allen gaan brainstormen om iets leuks, iets specifiek Zeeuws te doen, "vertelt Aafke Lauer, één van de medewerksters. "We kwa men op het idee om de koningin het recept en de ingrediënten van Zeeuwse bolussen te geven met het advies deze samen met haar kleinkinderen te bakken in de keuken van het paleis. Maar bolussen bakken is een klieder werkje. Daar heb je een schort voor nodig. Dat zou ons cadeau worden!" Vanaf januari is er hard gewerkt. Uit witte katoenen stof werden de patronen geknipt, ge verfd, gefixeerd en genaaid, voorzien van de namen van de Koninklijke familie. Omdat mr. Pieter van Vollenhoven op die dag jarig is, krijgt ook hij een schort. Dat heeft Margret be dacht. Het resultaat mag er zijn en iedereen is dan ook hartstikke trots. Ze vinden het erg leuk en spannend, dat ze aanstaande vrijdag de schorten persoonlijk aan de koningin mogen over handigen. Tonny gaat er zelfs speciaal zijn pak voor aantrek ken. Knipoog is te vinden aan de Lan ge Noordstraat 20 in Middelburg. Castillo de Liria* bobal shiraz, viura sauvignon blanc of bobal rosé, 6 flessen a 750 ml naaf keuze a

de Faam | 2010 | | pagina 13