BLAUW GERUÏTE KIEL w VLISSINGEN nieuws- en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen BIG-BAG VOL AFVAL UIT DE NOORDZEE VERGADERINGEN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN SPORTINSTUIF IN OOST-SOUBURG STUDENTEN VRIJMARKT KONINGINNEDAG PAAUWENACH EN KONINGINNE DAG IN PAAUWENBURG WIJZIGINGEN OPHALEN HUISVUIL APRIL/MEI 2010 G E M t E N I Op 16 april 2010 werd het startsein gegeven van het project 'Fishing for Litter', oftewel 'Vissen naar afval'. Geputeerde Frans Hamelink van de provincie Zeeland, wethouder jacques Suurmond van de gemeente Vlissingen en voorzitter Karei Ockeloen van KIMO Neder land en België nemen de eerste volle big-bag in ontvangst. In deze big-bag zit afval uit de Noordzee opgevist door één van de vissers schepen. In totaal nemen dertien vissersschepen uit de haven van Vlissingen deel aan het project 'Fishing for Litter'. WOENSDAG 28 APRIL 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.ril wvywftvlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 29 april 2010 Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 6 A. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 RvO 6 B. Afhandeling moties (mondeling) 7. Over te leggen stukken 8.Te behandelen punten: 8.1 Stedenbouwkundige uitwerking en grond exploitatie oostelijk deel van de Kennis- werf. 8.2 Verordening Sociale Cliëntenraad Walche ren (SCW). 8.3 Vaststelling bestem mingsplan Sportpark Vrijburg. 8.4 Voorbereidingsbesluit Scheldekwartier. 8.5 Vaststelling van de Gemeentelijke Bouw verordening 2010 en brandbeveiligingsver ordening Vlissingen 2010. 8.6 Verordening parkeren Buitengebied. 8.7 Vaststellen verorde ning gemeentelijke basisregistratie perso nen Vlissingen en pri vacyreglement BRP. 8.8 Veiligheidsregio Zee land: 3e begrotings wijziging 2010. 8.9 Archipelscholen, begroting 2010. 8.10 Instellen van een auditcommissie. 8.11 Benoemen leden com missie communicatie. 8.12 Voorstel coalitiepar tijen LPV, PvdA, VVD en CDA: Vlissingen, op weg naar evenwicht en duurzaamheid, coalitieakkoord 2010- 2014. 8.13 Benoeming wethou ders. 9. Commissie onderzoek geloofsbrieven 10. Moties 11. Afscheid wethouder Prins 12. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad w Donderdag 29 april 2010 om 10.00 uur reikt burgmees ter Wim Dijkstra de Konink lijke Onderscheidingen uit. Dit gebeurt tijdens een gezamen lijke bijeenkomst in de Govan Mbekizaal van het stadhuis. Ook oud-gedecoreerden zijn hierbij van harte welkom. De oud-gedecoreerden wor den niet persoonlijk uitgeno digd. Wie eerder een lintje ontving, is via dit bericht van harte uitgenodigd. De bij eenkomst is een vrijblijvend informeel samenzijn. De bur gemeester spreekt een kort woordje, er is de mogelijkheid elkaar (opnieuw) te ontmoe ten en er wordt afgesloten met een drankje en een hapje. Ook kunnen de nieuw-gedeco- reerden worden gefeliciteerd. M Via onze jongerenafdeling ROOD, werd ook de afdeling Vlissingen opgeroepen om handtekenin- w'gen te gaan verzamelen. Er is namelijk een landelijk H| steunpunt voor het behoud van de studiefinancie- BL ring onder de naam "stuft moet blijven". Zoals het I er nu naar uit ziet, gaat deze omgezet worden in een lening. Op zich geen probleem zult u zeggen, we zitten nu eenmaal in een crisis. Maar is het dan zo dat we, uitgerekend nu, de rekening van de crisis neer moeten leggen bij de studenten? Uit onderzoek blijkt immers dat 66% van de jongeren niet zou gaan stude ren als hij of zij alles moet lenen. Een goede opleiding volgen lijkt dus weer een voorrecht te worden voor de rijken. Dus ook voor ons weer tijd voor actie, en hoe. Binnen no time hebben we honderden handtekenin gen verzameld en werden we meteen benaderd door studenten en stu dentenverenigingen, die spontaan gingen meehelpen. Met als gevolg dat de verenigingen nu een provinciale actie willen houden in Vlissingen op 21 mei 2010, geweldig. Afgelopen zaterdag stonden we weer handteke ningen te verzamelen, dit keer in het centrum. We kregen zelfs de steun van een echtpaar van in de 80. Hun kinderen en kleinkinderen waren al lang klaar met studeren, maar toch vonden ze dat ze hier wel hun steun aan moesten geven. Als dat geen solidariteit is. Raadslid Lian Colijn-Ventevogel, fractie SP Tel: 418940, e-mail: lianc@zeelandnet.nl www.vlissingen.sp.nl Maandag 3 mei 2010 organiseert Vlissingen in Beweging van 13.00 tot 16.00 uur een sportinstuif in sporthal de Belt in Oost-Souburg. Iedereen van 6 t/m 14 jaar is van harte welkom. Toegang is gratis. Activiteiten Er zijn 2 voetbalvelden waar je in teams van 2 personen tegen elkaar kunt spelen. Ook het welbekende panna KO. Ga de strijd aan op de Donderdag 29 april! 2010 de 'Paauwenach': 20.00 tot 00.30 uur happy hour en dansen met de band 'Twice' in het Majoraat, Van Hogendorpweg. Vrijdag 30 apriï 2010 activi teiten In en om Wijkcentrum Open Hof (thema 'Prinsen en Prinsessen): •08.30 tot 09.30 uur 'Paauwen- burg Ontwaakt', optocht met versierde fietsen en dweilband; evenwichtsbalk of probeer zoveel mogelijk ballen te vangen in de wervelwind. Laat zien hoe sterk je bent met de Kop van Jut. Verder kun je klimmen in een klimtoren van 7 meter hoog, een grote survi- valbaan proberen, springen, zak slaan en is er een spelletjeshoek. Er zijn verschillende prijzen om te winnen. www.vlissingeninbeweging.nl 09.45 tot 10.30 uur 'Koninklijke Poppenkast' in Open Hofkerk en uitreiking prijzen voor de mooi ste fietsen door wethouder Jac ques Suurmond; 14.00 tot 16.00 uur kinderspellen, vrijmarkt, verloting, klauterbaan, pony rijden en wafelkraam. Voor de deelnemende kinderen is er gratis koek, limonade en fruit. 16.30 uur prijsuitreiking win naars kinderspellen en leukst verklede prins en prinses. In de Vlissingse binnenstad - met name in de Lange Zelke, de Walstraat en de Spuistraat - wordt op vrijdag 30 april 2010 een vrijmarkt gehou den. Iedere particulier kan daar zijn spullen verkopen. Het ieder jaar groeiende aantal deelnemers zorgt ervoor dat er dit jaar in verband met de veiligheid een paar kleine aanpas singen noodzakelijk zijn. Regels Deelnemers wordt verzocht op te let ten waar zij op straat gaan zitten. Denk eraan dat de ingangen van de winkels die op 30 april 20L0 open zijn, vrij toegankelijk blijven voor het publiek. De winkeliers geven dat met een poster op hun raam of deur aan. Verzoek aan eenieder om geen plakband op de tegels te plakken. De deelnemeis moeten hun spullen uit stallen op de grond en niet op tafels of aanhangwagens, kramen en der gelijke. Bij calamiteiten moeten ambulance, brandweer en politie snel en onge hinderd bij de plek des onheils kunnen komen. Houd daarom vol doende loopruimte vrij. De gemeente geeft aan welke ruimte er vrij moet blijven voor de doorgang. De afzet ting treft u aan in de Lange Zelke aan de gevelzijde van de winkels en op de kop van de Walstraat. Achter deze markering mag u dus geen rommel marktspullen plaatsen. Géén commercie Het verkopen van etenswaren en alcohol is in verband met de warenwet verboden. Commerciële verkopers hebben bovendien een vergunning nodig voor verkoop van spullen. Aanwijzingen opvolgen Medewerkers van de afdeling Hand having van de gemeente zien tijdens de vrijmarkt toe op een ordelijk ver loop. Alle verkopers moeten hun aanwijzingen opvolgen. Opruimen Na afloop van de vrijmarkt moeten alle deelnemers hun afval zelf meene men. Het is dus verstandig van huis een vuilniszak mee te nemen. Heeft u spullen die u echt niet mee naar huis kunt nemen, dan staat er een contai ner op de Zeemanserve ter hoogte van Tempo Team. Zo helpt u uw stad schoon te houden. Om 17.00 uur is de vrijmarkt afgelopen en starten de medewerkers van Afvalverwijdering met schoonmaken. www.vlissingen.nl/ evenementen De komende weken wordt het huisvuil in de gemeente Vlissingen als volgt gewijzigd opgehaald: vrijdag 30 april 2010: GE EN ophalen huisvuil donderdag 29 april 2010: ophalen huisvuil 29 en 30 april Op 29 en 30 april wordt er geen metaal en papier opgehaald. Woensdag 5 mei: GEEN ophalen huisvuil Dinsdag 4 mei: ophalen huisvuil 4 mei en 5 mei Op 4 en 5 mei wordt er geen grofvuilpapier en wit bruingoed opgehaald. Voor informatie: telefoon 0118 - 487430 www.vlissingen.nl/afval welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderin gen zijn 6 en 27 mei 2010. Wet milieubeheer Terinzagelegging oprichtings vergunning artikel 8.1 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend, dat door hen aanvragen om vergunningen op grond van de Wet milieu beheer zijn ontvangen van dhr. R. Spruijt voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het opslaan van pallets met stookinstallatie. De inrichting is gelegen aan de Andorraweg 5 te Ritthem. Ter inzage De ontwerpbeschikking Wet mili eubeheer en de bijbehorende stuk ken liggen tot en met 9 juni 2010 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kun nen de stukken ook op donder dagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uur worden ingezien, tele foon 0118-487339 of 0118-487300 (email whe@vlissingen.nl). Op verzoek kan er onder kantoor tijden door de afdeling Veiligheid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toelichting gege ven worden op de voornoemde stukken. Zienswijze(n) In bovengenoemde periode kan iedereen schriftelijk of mondeling zijn of haar zienswijze(n) inbren gen over het ontwerpbesluit. Wanneer u een schriftelijk verzoek om uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken indient, gelijk met uw zienswijze(n), worden uw persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Voor mondelinge inbreng of gedachtewisseling kunt u contact opnemen met de afdeling Veilig heid, Vergunningen en Handha ving (0118-487156). Beroep (te zijner tijd) Alleen wanneer u belangheb bende bent en tevens zienswijzen hebt ingebracht tegen het ont werpbesluit, kunt u later beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest (tijdig) zienswijzen (in de vorm van bezwaren) in te bren gen, of als u bezwaren hebt tegen afwijkingen van het bekendge maakte ontwerpbesluit. Terinzagelegging evenemen tenkalender 2010 Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben, op grond van de Algemene plaatselijke verorde ning voor Vlissingen 2009, aan vragen om vergunning voor evenementen ontvangen. Deze aanvragen zijn samengevat in de evenementenkalender 2010. Ter inzage De evenementenkalender 2010 ligt van donderdag 29 april tot en met 9 juni 2010 elke werkdag tijdens openingstijden ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kan de evenementenkalen der 2010 ook op donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur worden ingezien, telefoon 0118-487339 of 0118-487300 (e-mail whe@vlissin- gen.nl). U kunt de kalender ook bekijken op www.vlissingen.nl/ publicaties in het overzicht met publicaties deze week. Desgewenst wordt er onder kantoortijden door de afdeling Veiligheid, Vergunnin gen en Handhaving een monde linge toelichting gegeven op de evenementenkalender 2010. Vlissingen, 28 april 2010 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2010 | | pagina 11