'Duurzame ontwikkeling niet alleen voor de groenen' Provincie maakt mogelijk ■Sluitingsdagen Provincie Gratis openbaar vervoer tijdens Koninginnedag Inloopbijeenkomst Hedwige-Prosperproject Informatiebijeenkomsten Waterdunen de Tour de France? De Provincie is vanwege Koninginnedag en Bevrijdingsdag gesloten op vrijdag 30 april en op woensdag 5 mei. Colofon Redactie afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak Prepress Provincie Zeeland. Fotografie Albert de Vries (Giro d' Italia), Anda van Riet (Eerlijke handel). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Of geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatie centrum. Via de e-mail infocentrumOzeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg De volgende Provinciewerk verschijnt 5 mei 2010. De Provincie maakt Koninginnedag op vrijdag 30 april extra feestelijk. U kunt deze dag gratis met de bus door heel Zeeland en Fast Ferry Vlissingen-Breskens reizen. Ze maakt het gratis OV mogelijk met een financiële bijdrage van 62.500 euro. Dus stapt u maar op en reis af naar uw plaats van feestelijke bestemming. Wij wensen u een gezellige dag toe! Zie ook: http://www.degoedekantop.nl/fun/koninginnedag De Provincie Zeeland en Waterwegen en Zeekanaal van Vlaanderen nodigen omwonenden en belangstellenden uit voor een inloopbijeenkomst over de natuurontwikkeling en recreatieve ontwikkelingswensen rond en in het Hedwige-Prosperproject. Deze inloopbijeenkomst is bedoeld om ideeën uit de regio te verzamelen voor onder ande re recreatief medegebruik van het nieuwe natuurgebied. U kunt uw ideeën bespreken en vertellen aan medewerkers van de Provincie en Waterwegen en Zeekanaal. Ook zijn er projectmedewerkers aanwezig voor een nadere toelichting op de planologische procedure, planning van het pro ject en óm vragen te beantwoorden. Datum woensdag 28 april 2010 Tijd tussen 16.00 en 20.00 uur Locatie Gemeenschapscentrum De Kauter, Hulsterloostraat 81 in Nieuw-Namen Geïnteresseerd? Kom dan ook naar deze inloopbijeenkomst. Contact Kunt u niet aanwezig zijn op 28 april, maar hebt u wel vragen of ideeën over het project'? Neem dan contact op met het projectbureau Natuurpakket Westerschelde via telefoonnummer 0118 - 75 21 16 of email: natuurpakketwesterschelde0zeeland.nl Op woensdag 28 april organiseert de Provincie twee informatiebij eenkomsten in het projectkantoor op Veerplein 5 in Breskens. Wij nodigen u uit om ook te komen. Zowel 's middags (tussen 15.00 en 17.00) als 's avonds (tussen 19.00 en 21.00 uur) kunt u terecht voor informatie over de ontwerpplannen en de verdere procedure. Uw reactie op de ontwerpplannen kunt u ons tijdens de informatie bijeenkomst laten weten. Waterdunen is een gebiedsgericht project ten westen 'van Breskens waarin Het Zeeuwse Landschap, Molecaten, de gemeente Sluis, het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen en de Provincie samen optrekken. Kustversterking wordt gecombineerd met recreatie- en natuuront wikkeling. Meer informatie op www.waterdunen.com Provincie Zeeland Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Fairtrade gemeenten moeten voldoen aan bepaalde normen, waaronder de aanwezigheid van eerlijke producten in super markten. In 2008 startte de Provincie met de uitvoering van het programma Leren voor Duurzame Ontwikkeling 2008-2011 (LvDO), onder het motto 'Van agenderen naar doen'. De projecten zijn financieel mogelijk gemaakt door de Provincie. Zij brengt nu een Duurzame Ontwikkelingskrant uit die deze uiteenlopende projecten laat zien waarbij het onderwijs, ondernemers en de overheid het leren voor duurzame ont wikkeling samen oppakken en daardoor steeds vaker de voordelen zien van een duurzame manier van handelen. Goede voorbeeld Een van de projecten uit deze krant gaat over gemeenten die werk maken van eerlijke handel met ont wikkelingslanden. Daarbij.is de gemeente Goes koploper. Pascal Elegeert van COS Zeeland: 'Wij helpen gemeenten die graag Fairtrade gemeente willen worden. Je moet dan wel aan bepaalde normen vol doen. Het gaat bijvoorbeeld om aantallen fairtrade producten in supermarkten, kledingwinkels en horeca. Verder moet je als gemeente zelf het goede voorbeeld geven door eerlijk in te kopen en eerlij ke handel waar mogelijk mee te nemen als criterium bij aanbestedingen.' De knop om Gedeputeerde Marten Wiersma, verantwoordelijk voor de uitvoering van het programma van LvDO, geeft aan dat er veel geleerd én afgeleerd moet worden waar het gaat om duurzaamheid: 'We moeten leren verandering te accepteren, fouten durven te maken en leren vertrouwen op andere mechanis men. De knop moet om: we moeten leren leven van de rente en niet meer van het kapitaal. Om zo'n omslag te maken, is het" belangrijk dat heel verschillende categorieën mensen qua leeftijd, bezigheid en professie zich met duurzaamheid bezighouden. Het programma LvDO zet in op verbreding; duurza me ontwikkeling gaat iedereen aan en is niet alleen iets voor de groenen. Dat is een belangrijk leer punt van de afgelopen jaren.' Meer informatie De Duurzame Ontwikkelingskrant vraagt u gratis aan bij het informatiecentrum via telefoon 0118- 63 14 00 of e-mail infocentrumldzeeland.nl Zie ook: www.coszeetand.nl en www.fairtradegemeentegoes.nl Andere websites over LvDO: www.zeeland.nl/lvdo en www.senternovem.nl/lvdo Via de e-mail lvdoOzeeland.nl neemt u contact op met de Zeeuws programmacoördinator LvDO. Samen met de betrokken gemeenten zoekt de Provincie vrijwilligers die tijdens de Giro d'Italia en/of de Tour de France het normale verkeer rond de route willen begelei den. Lijkt hét u leuk uw steentje bij te dragen tijdens deze evenementen als verkeersbegelelder? Meld u zich dan nu aan bij de Provincie via touriazeeland.nl Vermeld hierin duidelijk uw naam, adres, gewenst inzetge bied {bijvoorbeeld Noord-Beveland of Reimerswaal), e-mailadres, of u beschikt over eigen vervoer en voor welk evenement u zich wilt inzetten. Op 10 mei rijdt het peloton van de Giro d'ltalia vla Schouwen-Duiveland, de Oosterscheldekering en Walcheren naar de finish in Middelburg. Op 4 juli rijden de renners van de Tour de France via Schouwen-Duiveland, de Oosterscheldekering, Noord-Beveland, Goes, Kapelle en Reimerswaal door Zeeland naar aankomstplaats Brussel. Voor de Giro is de inzetduur ongeveer vier uur en voor de Tour de France zes uur. De exacte tijden zijn afhankelijk van de locatie aan het parcours en het wedstrijdverloop. Na uw aanmelding, krijgt u een uitnodiging voor een intro ductiemiddag. Aansluitend krijgt u een instructie, zodat dui delijk is wat u moet doen en waar. Graag tot ziens! Giro d'ltalia 2009 in Italië.

de Faam | 2010 | | pagina 30