Het woord aan oud-wethouder Huub van Klinken Gratis parkeren tijdens Koninginnedag Aanbieden cadeaus koningin Parkeerschijfzone wordt uitgebreid Het woord aan wethouder Ed de Graaf Aangepaste warenmarkt op woensdag 28 april W' M Afscheidsreceptie wethouder Huub van Klinken Uitbreiding onbewaakte fietsstalling station Arnemuiden 70 JAAR VERGETEN BOMBARDEMENT 17 MEI ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL KONINGINNESTAD 30 APRIL FINISHPLAATS GIRO D'JTALIA ■3 M m MÉÉ De Faam Woensdag 14 april 2010 - Pagina 8 *«*- a Vt Terugblik Sinds kort ben ik geen wethouder meer. Niet omdat ik er geen zin meer in had om mij voor u in te zetten. Ook niet omdat mijn partij, de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP), minder stemmen kreeg bij de raadsverkiezingen. Zij kreeg juist meer stemmen, hoewel het aantal raadszetels (3) gelijk bleef. De grotere coalitiepartijen, PvdA en CDA, verloren wel zetels. Daar door was de meerderheid van de oude coalitie (PvdA, CDA, WD en SGP) wel erg krap geworden (15 van de 29 raadszetels). Doordat de heren Kraan (voorheen PPM) en Steketee (voorheen MT) hun par tijen hebben laten samengaan in de Lokale Partij Middelburg (LPM) kreeg deze partij nu 4 zetels. Dat heeft er toe geleid dat de SGP niet langer een wethouder mag leveren en dat de LPM nu is aangeschoven in het college met Ed de Graaf als wethouder. In de 4Vè jaar dat ik wethouder mocht zijn heb ik aan veel moois mogen meewerken. Op heel veel terreinen. Van de renovatie van de bolwerken tot de ondergrondse af valinzameling, ook van plastic. Van de (ver)bouw en uitbreiding van ver schillende scholen tot het terug dringen van het aantal voortijdig schoolverlaters. Van de start van de Sociale Dienst Walcheren tot het Foto: Jan Koote stimuleren van beter gebruik van minimaregelingen. Ook als wijkwet houder van Dauwendaele en Nieuw en St. Joosland vond ik het fijn met u contact te hebben. Mij past een woord van dank. Aller eerst aan God die mij de gezond heid, de energie en het verstand gaf om mij voor u in te zetten. Ook dank aan de raadsleden die mij destijds hebben gekozen (2005) en herko zen (2006) -en de raadsvoorstellen van het college hebben gesteund. Ook dank aan de burgemeester en mijn collega-wethouders met wie ik fijn heb samengewerkt. Ook dank aan mijn partij en de fractie voor de gegeven steun en samenwerking. En niet te vergeten aan al de amb tenaren die mij met raad en daad hebben bijgestaan. En aan u, voor uw geduld met mij. Huub van Klinken Oud-wethouder SGP hvanklinken@kliksafe.nl tel. (0118)61 16 21 Op vrijdag 30 april is het in Middelburg gratis parkeren. Echter, de parkeergarages Kousteensedijk en Geere en het parkeerterrein Hof van Tange zijn vanaf woensdag 28 april 19.00 uur voorbehouden voor de auto's van binnen stadbewoners. Op Koninginnedag wordt wel op toegezien of in de wijken op een goede manier de auto is wegge zet. Is dat niet het geval dan wordt er alsnog een bekeuring uitgeschreven of de auto verwijderd. Als u op Koninginnedag een cadeau wilt aanbieden aan de koninklijke familie, dan moet dit een open cadeau zijn. Dus niet in cadeauverpakking of in een doos(je). De cadeaus kunnen ook afgegeven worden bij de toegangspoortjes naar de binnenste ring op de pleinen. Met ver melding van naam en adres. Dan wordt ervoor gezorgd dat de cadeaus bij de koninklijke familie worden afgeleverd. De parkeerschijfzone in Middelburg wordt binnenkort uitgebreid met de Vlissingse Molenstraat, Willem Barentsz- straat en de oneven huisnummers van het Karei Doormanplein. De verkeersmaatregel geldt van maandag tot en met zaterdag van 9.00 uur tot 18.00 uur. Auto's mogen maximaal twee uur met een parkeerschijf staan. Allereerst wil ik langs deze weg ieder een nogmaals hartelijk bedanken voor alle enthousiaste reacties en geluk wensen, na het bekend worden dat ik per 29 maart mocht toetreden tot het college van Middelburg. Met voldoening kijk ik terug naar de periode voorafgaand aan mijn installa tie. Actieve deelname aan wijktafelo- verleg, werk- en klankbordgroepen, diverse inspreekmomenten tijdens de raadscommissie vergaderingen, de voor mij vanzelfsprekende vervolgstap om mij via de politiek in te spannen voor het algemeen belang, de tot standkoming van het verkiezingspro gramma voor onze Lokale Partij Middelburg en de daarop gevoerde campagne, de ons zeer gunstig ge zinde kiezersuitslag, direct gevolgd door het formatieproces met als eind resultaat het coalitieakkoord en de bij behorende portefeuilleverdeling. Als nieuwkomer in het college ervaar ik vanaf de eerste dag de hechte wijze waarop college en directieteam samen werken met zowel de collega's van de ambtelijke ondersteuning als met de col lega's van het secretariaatsteam. Vj lOI I l! !.<3 IUUIOL/ÜIM IJl i~. I De komende periode zal ik mij sterk maken voor de mij toebedeelde por tefeuilles sociale zaken en wijkaanpak, onderwijshuisvesting, cultuur en milieu en welzijn en volksgezondheid evenals de mij toevertrouwde wijken Dauwen daele en Binnenstad. De komende raadsperiode zal be heerst worden door een aantal moei lijke opgaven en beslissingstrajecten. Als gevolg van de crisis zal er de ko mende jaren minder worden geïnves teerd. Besturen onder deze omstan- Foto: Jan Koote digheden vraagt om weloverwogen keuzes. Een goede samenwerking tus sen raad en college enerzijds alsook tussen bestuur en bewoners anderzijds is hierbij een eerste voorwaarde. Voorop staat dat wij er alles aan zullen doen om onze ambities vast te houden om in ieder geval uitvoering te geven aan projecten die reeds zijn ingezet. Het succes van de wijktafels willen wij verder uitbouwen. Bewoners worden betrokken bij wat er in hun directe leefomgeving gebeurt. Om het succes verder te optimaliseren zal onderzoek gedaan worden naar het functioneren van voorbeelden in andere steden. Als nieuw instrument wordt gedacht aan het faciliteren van denktanks, bij voorkeur geïnitieerd door een multi disciplinair samengesteld team van betrokken bewoners, functionerend als broedplaats voor vernieuwende ideeën. Spreekt het idee van een denktank u aan, richt u dan tot het wijkondersteuningspunt in uw wijk of tot ondergetekende. Ed de Graaf, Wethouder LPM benw@middelburg.nl tel. (0118) 67 50 00 r Op dinsdag 20 april neemt de heer Huub van Klinken afscheid als wethouder van de gemeente Middelburg. Vanaf oktober 2005 was hij wethouder van de gemeente. Voorafgaande aan deze periode was hij raadslid voor de SGP gedurende een periode van ruim vijf jaar. De heef Van Klinken keert niet terug in het nieuw gevormde college van Burge meester en Wethouders van de gemeente Middelburg. Om u in de gelegenheid te stellen op passende wijze afscheid van hem te nemen als wethouder, wordt u van harte uitgenodigd voor de openbare receptie die hem wordt aangeboden op: dinsdag 20 april 2010 van 16.00 - 18.00 uur in de Burgerzaal van het Stadhuis aan de Markt in Middelburg In verband met de viering van Koninginnedag op vrijdag 30 april en de daar bij behorende voorbereidingen op donderdag zal de warenmarkt op de Markt in afgeslankte vorm op woensdag 28 april worden gehouden. Op woensdag 28 april zal de warenmarkt niet het gehele marktterrein inne men. Omdat niet iedere standplaatshouder zijn standplaats kan innemen, is de opstelling om die reden dan ook anders dan u gewend bent. r In opdracht van ProRail is er tussen medio januari en eind maart gewerkt aan de uitbreiding en vernieuwing van fietsenstallingen van station Arnemuiden. Voor de uitbreiding was er in de stalling plek voor 48 fietsen. Na de uitbreiding is er meer dan vier keer zoveel ruimte en kunnen er 248 fietsen gestald worden. In de vernieuwde fietsenstallingen kunnen reizigers hun fiets makkelijk en veilig stallen. Er is voldoende ruimte tussen de klemmen, zodat fietsen met brede sturen of fietstassen goed gestald kunnen worden. Bovendien bieden de rekken meer mogelijkheden om fietsen vast te zetten met kabel- of beu- gelsloten. De vernieuwing van de onbewaakte fietsenstalling in Arnemuiden is onder deel van het landelijke ProRail programma 'Ruimte voor de fiets'. Om de reis van deur tot deur makkelijker en comfortabeler te maken, verbetert ProRail fietsenstallingen en lost fietsparkeerproblemen op bij stations. Dit doen Pro- Rail door middel van vervanging en uitbreiding van bestaande stallingen en het realiseren van nieuwe stallingen. Inmiddels zijn.in dit kader 150.000 on bewaakte plaatsen, 30.000 bewaakte plaatsen en 13.000 fietskluizen op stations gerealiseerd. Inmiddels zijn ruim 300 stallingen in Nederland om gebouwd. 'Ruimte voor de fiets' loopt tot 2011. ProRail verwacht met de nieuwe fietsenstallingen het gebruik van de fiets van en naar het station te stimuleren. Bijna 40 van de treinreizigers komt op de fiets naar het sta tion. Foto: Aart van Belzen '.cuguo _i no iiiU[ ,IÜIII i

de Faam | 2010 | | pagina 8