Phil Bloom in Willem III AMZ De Tamboer CLOUSEAU Walcherse Uitjes Vier de kunst van muziek Fixkes terug op de planken Shirma Rouse in Kapelie Graauwrock(13mei 2010) dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Belgische Loodsensociëteit Sportvelden v.v. Graauw (Hulst) Tickets en informatie: http://www.graauwrock.nl BORSSELE Dagtochten voorjaar 2010 Keukenhof Koninklijke Tuinen van Laken (Brussel-) Zwarte Markt (De Bazaar) Beverwijk Voor meer informatie en reserveringen www.amz.nl reserveren Iedere dinsdag en woensdag onbeperkt spareribs 3 gangen keuzemenu 3 gangen kindermenu Diverse afhaalmenu's vanaf Diverse afhaal kindermenu's vanaf 15,75 22,50 12,50 10,00 6,00 www.detamboer.info Plein 1340 nr. B Middelburg 0118 B1E117 Subtropische Tuin ORT den HAAK 2,5 hectare tuinplezier De Faam Woensdag 14 april 2010 - Pagina 52 Hotel-restaurant Kent u Belgische Loodsensociëteit? Deze 'SOOS" is voor iedereen toegankelijk. De enige locatie aan de boulevard met uitzicht op het "Loodswezen". Sinds 1 maart 2010 zijn wij een officieel 3-sterrenhotel, erkend door de Hotel Classificatie. Sociëteitenmenu a 21,50 p.p. Salade lam met appel, bleekselderij en paprikacouli OF Spinaziesoep met serranoham en geitenkaas Gebakken schelvisfilet met mosterdjus OF Eendenborstfilet met rodewijnsaus Proeverij van diverse desserts Boulevard de Ruvter 4,4381 KA Vlissingen, tel. 0118-413608, info@bsoos.nl www.bsoos.nl met o.a. In de Vlissingse Willem III is nog tot 9 mei een overzichtstentoonstelling met werk van Phil Bloom van 1985 tot heden. Door een niet geplande ingrijpende renovatie van de tentoonstellingsruimten heeft de exposi tie een aangepaste vorm gekregen die wonderwel goed past binnen het werk van Bloom. In 1996 toonde Phil Bloom een serie werken uit 'The War Paintings' in de kelder en het waterreservoir van de Watertoren in Oost Souburg. Ook hier werd het werk een bijna logisch deel van de rudimen taire ruimten. Naast zwartgrijze schilderijen zijn er schilderijen met kleurrijke taferelen. Ze verbeelden een bizar re sprookjeswereld, waarin Disney even gemak kelijk wordt gecombineerd met de Hindoe my thologie als de klassieke onderwerpen uit de schilderkunst met die van de hedendaagse. Zo zien we Mickey Mouse met menselijke trekjes, symbool van een westers idee van relativiteit en 'veramerikanisering' van onze cultuur, de herten als oersymbool van mythologie en jacht en in ba rokke stijl geschilderde figuren, geflankeerd door robotachtige. Haar vele reizen, ondermeer naar Rusland en Finland - Lapland, waar zij op onderzoek ging naar een van haar 'fetisj' dieren het hert, resul teerde in performance en film. Het zijn ook de herten die een belangrijke rol spelen in het me rendeel van de in Vlissingen getoonde werken. Vrijdag 7 mei, extra: klederdrachtshow! Inclusief entree Donderdag 15 april en zaterdag 8 mei Inclusief entree en rondrit of verblijf in Brussel Zaterdag 24 april inclusief entree Alle reizen zijn inclusief koffie met koek in de touringcarl 39,50 30,- 32,50 0113-351551 MIDDELBURG - Platenwinkels presenteren zaterdag 17 april tijdens de landelijke Record Store Day, speciale activiteiten, concerten en exclusieve relea ses. Ook De Drvkkery, Spin CD- LP Speciaalzaak, Poppunt- zeeland en de landelijke organi satie STEP hebben een pro gramma met workshops, mu- ziekpresentaties en instores sa mengesteld voor Middelburg. Onder het motto Vier de Kunst van Muziek is er om 12.30 uur een masterclass van zanger en producer Torre Florim van De Staat en boeker Joris van Wel- sen in De Drvkkery. Ron van der Sterren, directeur van PopSport en journalist, communityma- nager bij VPRO 3VOOR12 ver telt om 14.00 uur in De Drvkke ry over YouTube en toont zijn top tien clips. Danny Vera speelt om 15.00 uur in de Brasserie. De bands Stoma en Moss zijn om 15.30 en 16.30 uur te zien bij Spin. FOTO MOSS: SCHUNSELAAR. KAPELLE - Vorige week was ze nog te zien bij het televisiepro gramma De Wereld Draait Door, woensdag 21 april staat zangeres Shirma Rouse in de hal van het gemeentehuis van Kapelie met het Shirma Rouse Jazz Kwartet. Het concert met medewerking van Hugo Dirks- on (contrabas), Rembrandt Fre- richs (toetsen) en Vinsent Plan- jer (drums) begint om 20.00 uur. Het is de tweede keer dat deze formatie staat naarKapelle komt. Eerder zong Shirma op North Sea Jazz, Jazz by the Sea en het Schelde Jazz festival. Shirma is al jaren de tweede stem van onder meer Anouk, Wouter Hamel, Candy Dulfer en Izaline Calister. Na vele jaren toeren met grootheden, ver schijnt zondag 25 april haar de buutalbum Chocolate Coated Dreams, dat ze zelf schreef. Kaartverkoop: tel: 0113-333110 en via www.kapelle.nl. FOTO: BREIT RUSSEL Van 15 tot en met 22 april DOOR JOSIE KNEEPKENS Donderdag 15 april Muziekcafé Grootschalige jamsessie en Open Podium, De Spot Middel burg, 19.30 uur Paul van Vliet Liefdesbrieven, Stadsschouw burg Middelburg, 20.00 uur Richard Groenendijk Cabaretprogramma Terug Bij Af, Arsenaaltheater Vlissingen, 20.15 uur Vrijdag 16 april Jamsessie Complete backline aanwezig, Paljas Vlissingen, 19.30 uur Dokter doping Klucht door Toneelgroep De Griffioen, Ter Reede Vlissingen, 19.30 uur Schateren in de Piek Stand-up comedy, De Piek Vlis singen, 20.00 uur StevieAnn Theaterconcert, Stadsschouw burg Middelburg, 20.00 uur Circle Percussion Dmmtheaterspektakel, Arse naaltheater Vlissingen, 20.15 uur Fixkes en Smout Hiphop, popconcert, De Spot Middelburg, 21.00 uur Killed Again Hardcore/metalshowcore, Bar American Middelburg, 21.00 uur Zaterdag 17 april Solistenconcours KNFM Ter Reede Vlissingen, 10.00<r 17.00 uur Record Store Day Diverse masterclasses en optre dens in De Drvkkery Middel burg en Spin CD&LP Speciaal zaak Middelburg, vanaf 12.30 uur Repelsteeltje Jeugdvoorstelling, Poppenkast Pops Vlissingen, 14.30 uur Zeeuws Jeugdorkest Dubbelconcert met Drechtste- den Jeugdorkest, Zeeuwse Con certzaal Middelburg, 16.00 uur Balletschool Isabelle Zwaan Dansshow Robin Hood, Stads schouwburg Middelburg, 19.30 uur Zeeuws Byzantijns koor Sré- tenje Russisch-orthodoxe kerkmu ziek, St.Jacobskerk Vlissingen, 20.00 uur Krista Detor Singer-songwriter, Theater De Wegwijzer, Nieuw en St.Joos- land, 20.30 uur Het Zouthuis Middelburgs Theater, Mini- theater Middelburg, 20.30 uur Vleez Noch Viz Alternatieve dancefestival, De Spot Middelburg, 21.30 uur MeetingPoint I Kissed Charles, Kids Never Lie, De Piek Vlissingen, 21.30 uur U vindt hier de meest winterharde palmsoorten uit de hele wereld. Na uw wandeling kunt u lekker uitrusten in de Orangerie. Toegangsprijs: Volwassenen 5,50, kind. t/m 12 jaar 2,50. Wij verkopen ook palmen, olijfbomen en andere subtropische planten. Fort den Haakweg 38, 4354 NG Vrouwenpolder Tel. 0118 - 59 44 95 06 - 12853828 Web: www.fortdenhaak.nl E-mail: info@fortdenhaak.nl MIDDELBURG - De Vlaamse groep Fixkes staat vrijdag 16 april in De Spot in Middelburg. De Zeeuwse popgroep Smout is supportact. Fixkes is terug van even weggeweest met een al bum vol liedjes over rock-'n- roll, netnietliefde, vrouwen met een hoekske af, plakijzers en su perhelden. Niet te moeilijk, wat melancholisch, wat hiphop, wat singer-songwriterpop en dat al les in'totaal verstaanbaars Antwaarps. Na het gouden debuut Fixkes 2007, met de hit Kvraagetaan, ligt sinds begin maart de opvolger Superheld in de winkels. Op dit album staat de single Rock 'n Roll. De Mid delburgse groep Smout, brengt Nederpop uit het hart, zoals de vijf jonge muzikanten het zelf zeggen. Ze stonden eerder in het voorprogramma van Blof, het Zeeland Nazomer Festival en Bevrijdingsfestival Vlissin- Zaal open: 21.00 uur. FOTO: DEHARM0NIE80EKINGEN.

de Faam | 2010 | | pagina 52