OPEN YARDEN de Groot-de Kam bv MAREA Uitvaartbegeleiding tel. 0118-612868 ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Ter Reede heropent met groot feest Reünie Rode Kruis Souburg en Ritthem 0 Kom zondag 18 april van 11.00 - 16.00 uur en krijg antwoord op al uw uitvaartvragen YARDEN SLAGER Marianne van de Graaf "Omdat leder metts een liefdevol afscheid verdient" Yoorbesjwelufuj Perïoonüjfce/ begeleiding tuvoiserlfden Mazory 24 tmrper daxj bereikbaar Majoorwerf 5 - 4374 CA Zoutelande - Tel.: 06 - 407 96 513 E-mail: info@marea-uitvaart.nl - Website: www.marea-uitvaart.nl u i tva a rtve rzo rgi n g Dag en nacht bereikbaar. Veerseweg 36, 4332 BG Middelburg www.degrootdekam.nl - info@degrootdekam.nl rrtymm De Faam Woensdag 14 april 2010 - Pagina 39 Zorg voor de mensen in nood DOOR KARIN OCKÉ VLISSINGEN - Sta Op Zorg biedt hulp aan mensen die door verslaving of door psy chosociale problemen, zo als depressie, rouwverwer king of identiteitsproble men, zijn vastgelopen in het leven. En de deur staat voor iedereen open. De hulp omvat ambulante be handeling en nazorg door hulp verleners en vrijwilligers. Het is daarbij mogelijk om een intake te doen voor opname bij De Hoop ggz in Dordrecht, waar mensen een 24-uurs opvang kunnen krijgen. "Wij hebben een andere kijk op zorg," vertelt Evert van Balen van Stichting De Hoop in Dordrecht, "ieder mens is uniek en ieder mens kan geholpen worden, zodat hij een nieuwe start in het leven kan maken. Via de intake bij Sta Op Zorg worden de hulpvraag en de problematiek van de cliënt helder gekregen. Een in dicatiecomité bij De Hoop be paalt of de hulpzoeker eerst een Sta Op Zorg in Badhuisstraat 101 in Vlissingen is een christelijke organisatie. Er wordt gewerkt met profes sionele hulpverleners maar ook met vrijwilligers van ver schillende kerken. Naast - verslaafden kunnen ook ex- verslaafden begeleid wor den. De openingstijden van Sta Op Zorg zijn van maan dag tot en met donderdag van 13.00 tot 17.00 uur en op vrijdag vg^i 9.00 tot 12.00 uur. Tel.: 0118-411193. voortraject aflegt of gelijk in Dordrecht geplaatst moet wor den." Verslaafd Huib Comelisse is één van de vrijwilligers van Sta Op Zorg. "Ik ben zelf ook ooit verslaafd ge weest, vertelt hij openhartig, "en was blij met de hulp die ik kreeg om van mijn verslaving af te komen. Ik ben blij dat ik nu Vrijwilligers Huib en Benthe Comelisse van Sta Op Zorg: 'De deur staat voor iedereen open.' anderen kan helpen. Wij zijn laagdrempelig en iedereen die hulp nodig heeft, kan bij ons binnen stappen. Wij coachen hen door middel van ambulan te gesprekken. Wat de verslaaf den betreft, de meesten kiezen bewust voor afkicken van alco hol of drugs. Enkelen worden door familie gestuurd, maar ko men dan toch ook snel tot in zicht. Wanneer het met de mo tivatie goed zit, komt de rest ook wel in orde, want dan zijn ze be reid om te veranderen. We wer ken samen met ervaringsdes kundigen aan hun problema tiek." Sta Op Zorg biedt hier naast de mogelijkheid aan ex- verslaafden om elkaar te steu nen en te coachen bij het clean blijven in de Stay Clean groep. Op deze manier kunnen lotge noten ook elkaar helpen. Stich ting Stay Clean is een organisa tie van christelijke zelfhulpgroe pen voor mensen met versla vingsproblemen, die toeganke lijk is voor iedereen die versla- vingsvrij wil worden en blijven. Deze stichting werkt net als Sta Op Zorg samen met De Hoop als onderdeel van Concern De Hoop. Informatie is te krijgen via www.dehoop.org en www.stayclean.nl. VLISSINGEN - het vernieuw de Centrum voor Verzorgd Wonen Ter Reede in Vlissin gen wordt vandaag (woens dag) officieel geopend. Dat gebeurt met een uitgebreid feestprogramma voor bewo ners, personeel en genodig den. 's Ochtends verricht Commissaris van de Konin gin mevrouw drs. K.M.H. Pe- ijs de officiële openingshan deling. In 2007 is begonnen met de omvonning van het verzorgingshuis aan de Kou- dekerkseweg tot verpleeg huis. Ter Reede bestaat nu uit een wooncentrum van 386 woningen waar mensen zelfstandig kunnen wonen met of zonder zorg. Daar naast is er een psychogeria trisch verpleeghuis de Von dellaan en een verpleeghuis aan de Koudekerkseweg. Ook is er een hospice en een zorghotel en zijn er facilitei ten voor dagopvang. OOST-SOUBURG - Het Ro de Kruis van Oost en West Souburg en Ritthem houdt op vrijdag 23 april ter gele genheid van hun 75 jarig be staan een reünie voor alle vrijwilligers en mensen die ooit als vrijwilliger werk zaam zijn geweest bij het Ro de Kruis van Oost en West Souburgen Ritthem. Er wor den dia's en films bekeken, presentaties gegeven en er kunnen herinneringen op gehaald worden. Ook is er een chinees buffet. Het is van 17.00 tot 23.00 uur en deelname kost 7,50 euro. Aanmelden via 0118-463779. DAG v Yarden Slager Uitvaartzorg Walcheren Coudorp 2 4455 AK Nieuwdorp www.yarden.nl Ï^DEN Uitvaartzorg Walcheren

de Faam | 2010 | | pagina 39