Kunst in het water Wie blust het best? De beste voorlezer van heel Zeeland VAN DE REE brilmode Archipelschool doet mee aan sportweek Getvinsland wint klimaatstraatfeest pak deze aanbieding mee! zonnebril op sterkte vanaf 69,50 een Jonge ondernemers in de dop Wethouder onthult kunst in de wijken Bustocht ANBO juni Motorcampagne Alzheimer Café ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL 'C 1 iaSasi j MIDDELBURG - Kinderen in de Archipel-Leonardoklassen krijgen naast de reguliere lessen ook andere vakken. Leren ondernemen is een van die vakken, waarin kinderen hun uitdaging vinden en creativiteit kwijt kunnen. In de aanloop naar Pasen hebben de kinderen van de Leonardogroep van de Uilenburch in Middelburg een onderneming opgezet, waarbij de opbrengst bovendien ten goede kwam aan een goed doelCliniClowns ontvangt de opbrengst van 290 euro! DOOR MARCEL VAN DER VOORT MIDDELBURG - De nieuwe Middelburgse wethouder Ed de Graaf (cultuur) heeft afgelopen vrijdag vanuit een bootje in de vijver aan de Stadhouderslaan het kunstwerk De Straat geo pend. Door een zeil van het drij vende bouwsel af te halen is er een rijtje huizen verschenen. Deze maand en later dit jaar ko men in overleg met de buurtbe woners in het kader van het project 'Kunst in de Wijken' nog vijf creaties. De Stichting Beel dende Kunst Middelburg voert het project uit in samenwerking met Mothership uit Rotterdam. Op vrijdag 16 april is de onthul ling van De Ontknopping, ge maakt door atelier Van Lies hout. Dit kunstwerk is aan de Zacharias Jansenstraat. Geïns- pireerd door het karakter van Nieuw Middelburg, maakte Atelier Van Lieshout de sculp- tuur De Ontknopping. Het beeld is ongeveer vier meter hoog. De stam van het beeld is grillig en verweerd, maar aan de uiteindes van de takken ont- knoppen gladde, gekleurde hoogglans bollen. Dé boom is als de oude wijk, met veel karak ter, levendig en veerkrachtig, meegegroeid in een nieuwe tijd. De Ontknopping is gemaakt van verschillende kleuren poly ester, en vormt daardoor een fleurige bloem en boomsculp tuur,bedoeld als een bijzondere ontmoetingsplek in de wijk. Precies een week later komt de Grote Sternstraat om 12.00 uur aan de beurt. Daar verrijst You Mean So Much To Me van Hendrik-Jan Hunneman. Het kunstwerk aan de waterkant bij het Vogelpark bestaat uit drie elementen: Een zwarte vlonder, een zin en een lantaarnpaal van spiegelend roestvrij staal. Voor meer informatie: http://vlees- hal.nl/nl/kunst-in-de-stad/. OOST-SOUBURG - De jaar lijkse busreis van de ANBO, afdeling Souburg/Ritthem is dit keer op woensdag 16 juni. In Etten-Leur wordt de as perge-wijnboerderij Sand- spui bezocht waarna de k tocht naai' Drimmelen gaat. j Hier wordt ingescheept fvoor een rondvaart door Nationaal Park De Bies- bosch. Inschrijven voor de tocht kan op woensdag 28 april in De Kwikstaart van 14.00 tot 15.00 uur. Het ver schuldigde bedrag van 55.00 Euro graag gepast betalen. REGIO - De campagne Let op, Val op is gestart. Met het betere weer komen ook de motorrijders weer terug in het verkeersbeeld. De mo torrijders zijn na de winter wel een stukje routine en vaardigheid kwijt. Boven dien moeten ze zich realise ren dat ze weer op een ui terst kwetsbaar vervoermid del zitten en defensief moe ten rijden. Niet te hard rij den, dimlicht voeren en zo danig een plek op de weg in nemen dat ze voor anderen zo veel mogelijk opvallen. MIDDELBURG - In 't Gast huis, Noordpoortplein 2 in Middelburg zaterdag Alzhei- mercafé van 14.30 tot 17.00 uur. Gastspreker is Maarten van den Driest, Manager Zorg 't Gasthuis. WALCHEREN - Twee posten van de Stadsgewestelijke brand weer Vlissingen-Middelburg zijn het afgelopen weekend winnaar geworden bij de wedstrijden in Bruinisse. De twee ploegen gaan verder naar de gewestelijke wed strijden in Maasdonk. MIDDELBURG - De finale voor de provincie Zeeland van de zeventiende editie van De Nationale Voorlees- wedstrijd wordt aanstaande zaterdag gehouden. Deze finale vindt plaats in de aula van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg en begint om 13.30 uur. Deze finale wordt georganiseerd door de Zeeuwse Bibliotheek. Op deze dag zullen 12 kandidaten uit de groepen 7 en 8 van basisscholen uit de provincie Zeeland strijden om de titel Provinciale Voorlees- kampioen 2010. De winnaar van de provinciale finale krijgt een boekenbom een medaille en een oorkonde. Tevens mag de winnaar op 19 mei het opne men tegen de 11 andere Provin ciale Voorleeskampioenen tij dens de landelijke finale van De Nationale Voorleeswed-strijd. De Walcherse finalisten zijn: Sjoerd Gillissen van basisschool Het Vlot uit Vlissingen, Lou van der Graaff van OBS de Uilen burch uit Middelburg en Elina Hus van de Herman Faukelius- school uit Middelburg. Woensdag 14 april 2010 - Pagina 37 OOST-SOUBURG - Om heel Nederland aan het sporten te krijgen en daarmee de ba sis te leggen voor de Olympi sche Spelen in ons land in 2028, is komende week de nationale Sport-week. Leer lingen van de Archipel school "De Tweemaster-Ka meleon" zijn al voor, maar ook tijdens de Nationale sportweek extra sportief. Vrijdag wordt een circuit uitge zet in de gymzaal naast de school, waar onder andere een tumblingmat wordt gebruikt. Tumbling is een aaneenschake ling van makkelijke en moeilij kere turnoefeningen op deze 26 meter lange mat. Volgende week vrijdag wordt de nationale Sportweek wordt door de leer lingen van de Archipelscholen afgesloten met een sponsorloop en bewegingscircuit. De op brengst van deze sponsorloop komt ten goede aan stichting "Kika" - Kinderen kankervrij. Shirtsponsor Om het belang van sport en be wegen extra onder de aandacht bij haar leerlingen te brengen heeft de school Sportpunt Vlis singen aan de Hertzweg in Vliss ingen bereid gevonden om alle leerlingen van de school in een nieuw schoolshirt te steken. MIDDELBURG - Van de 171 straten die in Zeeland mee deden aan de cam pagne, winnen 15 straten een gratis klimaatstraat feest. Het Gervinsland uit Middelburg wint de Zeeuwse hoofdprijs. De straat is landelijk op de 52de plaats geëindigd. Met 25 deelnemers is het Gervins land een terechte winnaar. Naast dat de bewoners zelf energie besparen in eigen huishouden, helpen ze in de vorm van een energieteam ook anderen in de straat met het nemen van energiemaat regelen. Met een infraroodcamera hebben bewoners warmtelek- ken in hun huizen opge spoord. De straat is nu in ge sprek met Woongoed Middel burg of deze warmtelekken ook zijn op te lossen. "Kli maatstraatfeest is echt een leuke manier om energie te besparen", aldus Melanie Ver wei uit het Gervinsland.

de Faam | 2010 | | pagina 37