Walcheren Eetcafé Roots in finale Nieuw wandelpak van Sofra Nieuwe kinderopvang Totaalgemak bij Sima De Berk Uitzendbureau Uit het Zakenhart van... ALTIJD ACTUEEL: D EWEEKKRANT. N L Vlissings café gaat voor landelijke prijs Drvkkery in Zeeuws Museumcafé Writing4U Persprijs Geslaagde le editie Rondje Walcheren EH2H333Hn3 De Faam Woensdag 14 april 2010 - Pagina 17 Op het ZEP opent volgende maand De Zeppelin MIDDELBURG - Voor kin deren van nul tot vier jaar opent in mei het nieuwe kinderdagverblijf De Zep pelin op ZEP te Middel burg. Het kinderdagverblijf richt zich op de wijken Mortiere, Dauwendale en Reijershove. De ligging aan de uitvalswegen bij de A58 maakt de locatie ook inte ressant voor anderen die behoefte hebben aan kin deropvang. Momenteel wordt er hard gewerkt om de ruimte en de tuin gereed te maken voor de ontvangst van de eerste kinderen. Be langstelling kunnen con tact opnemen met Catalpa Kinderopvang via 0800- 0743. Info: www.catalpa.nl. Nico van Mastricht en zijn dochter Daphne VLISSINGEN - Totaalge mak Sima aan de Schelde- straat 24 in Vlissingen is op 1 maart heropend en heeft een nieuwe eigenaar. "Het assortiment is hetzelfde ge bleven, alleen verkopen we geen alcohol meer", vertelt Daphne, de dochter van de nieuwe eigenaar Nico van Mastricht. "De winkel heb ben we overzichtelijker ge maakt, want die stond te vol." Het assortiment be staat uit sigaren, sigaretten, pijpen, waterpijpen, tabak, kaarten, kranten, cadeauar tikelen en frisdranken. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 7.30 tot 18.00 uur, zaterdag van 7.30 tot 17.00 uur. John van Nuenen van De Berk Uitzendorganisatie VLISSINGEN- De Berk Uit zendorganisatie aan de Badhuisstraat 141 in Vlis singen heeft de activiteiten van het failliet verklaarde Uitzendbureau Signaal overgenomen. "We hebben het overgenomen omdat het bedrijf bij onze cultuur past en het een goede club mensen is", vertelt direc teur John van Nunen. Het nummer van Uitzendbu reau Signaal blijft nog be staan, zodat de omschake ling voor klanten minder groot is. De Berk is een uit zendorganisatie waar toe wijding, inzet en betrouw baarheid centraal staan. De Berk is gespecialiseerd in technische beroepen. Wie helpt bij de Giro? De Provincie Zeeland en de doorkomstgemeenten zoe ken ongeveer 200 vrijwilli gers die tijdens de Giro d Italia of de Tour de France het normale verkeer rond de route willen begeleiden. Op 10 mei rijdt het peloton van de Giro d Italia via Schouwen- Duiveland, de Oosterscheldeke- ring en Walcheren naar de finish in Middelburg. Op 4 juli rijden de renners van de Tour de France via Schouwen-Duiveland, de Oosterscheldekering, Noord-Be veland, Goes, Kapelle en Rei- merswaal door Zeeland naar aankomstplaats Brussel. Om op deze dagen het overige verkeer in goede banen te leiden zijn langs de route verkeersbege- leiders nodig. Zij hebben als taak om de gelijkwaardige kruisingen op de route met dranghekken af te zetten en om er voor te zorgen dat het verkeer de route niet op gaat. Op drukke punten worden naast vrijwilligers ook politieme dewerkers ingezet. Voor de Giro is de inzetduur ongeveer 4 uur en voor de Tour de France 6 uur. De exacte tijden zijn afhankelijk van de locatie aan het parcours en het wedstrijdverloop. Selectie Voorafgaand aan deze evene menten zullen selectie- en voor lichtingsbijeenkomsten worden georganiseerd om de vrijwilli gers te informeren en te instru eren als verkeersregelaar. De vrijwilligers staan tijdens deze evenementen eerste rang langs de route. Voor het laatste deel van de route van de Giro door de stad Middelburg op 10 mei zijn al verkeersbegeleiders geselec teerd. Iedereen die op 10 mei of 4 juli als verkeersbegeleider langs de route wil staan, kan zich aanmel den bij de provincie Zeeland via tour@zeeland.nl. De geïnteres seerden worden uitgenodigd voor een selectiebijeenkomst. Aansluitend krijgt iedereen een instructie, zodat duidelijk is wat iedereen moet doen en waar dat moet gebeuren. Milaan De Ronde van Italië is een wie lerwedstrijd, die na de Ronde van Frankrijk samen met de Ronde van Spanje als de belang rijkste rittenkoers van de wereld wordt gezien. Net als de andere twee Grote Rondes duurt de Ronde van Italië drieëntwintig dagen. Deze dagen bestaan in verreweg de meeste gevallen uit 21 etappes, inclusief een eventu ele proloog. De renners hebben in dik drie weken dus maximaal twee rustdagen. De laatste etap pe van de Ronde van Italië ein digt traditiegetrouw in Milaan. VLISSINGEN - Eetcafé Roots uit Vlissingen is doorgedrongen tot de fina le van de verkiezing 'Vrien denkring Hertog Jan Café van het Jaar1. Op basis van publieksstem- men via internet en bezoeken door mystery guests zijn 13 fi nalisten geselecteerd. Tijdens de Vriendenkring Hertog Jan dag deze week wordt bekend of Eetcafé Roots de winnaar is. Gertjan Stolk van eetcafé Roots: "Natuurlijk gaat Roots voor de titel 'Vriendenkring Hertog Jan Café van het Jaar'. Maar we zijn al enorm trots dat zoveel gasten, vrienden en an dere mensen op ons café heb ben gestemd en we nu in de fi nale staan! Daar wil ik iedereen dan ook bij voorbaat hartelijk voor bedanken." Hertog Jan brouwmeester Ger ard van den Broek: "In 2006 heeft Hertog Jan de Vrienden kring opgericht om onze pas sie voor goed gastheerschap in een perfecte ambiance te de len met horeca-ondernemers die dat ook als hoogste goed beschouwen. Alleen cafés die aan de strenge selectiecriteria voldoen kunnen lid worden van de Vriendenkring." De winnaar van de prestigieu ze titel mag zich niet alleen een jaar lang' 'Vriendenkring Her tog Jan-Café van het Jaar 2010' noemen maar wordt ook uit genodigd om samen met Ger ard van den Broek een hoogst persoonlijke en bijzondere dag op de Hertog Jan brouwerij te beleven. Dit jaar is de tweede editie van de verkiezing 'Vrien denkring Hertog Jan Cafe van het Jaar'. Winnaar van de eer ste editie in 2009 was Café Momfer de Mol in Den Haag. VLISSINGEN - Wandel groep Bods (Blaren ont staan door slenteren) uit Oost-Souburg is twee we ken geleden helemaal in het nieuw gestoken. De trainingspakken werden ge schonken door het Turks spe cialiteiten restaurant SOFRA aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen. De wandelgroep be staat uit vier personen die iede re woensdag en zondag op Wal cheren of Zuid- Beveland hun tochten uitstippelen. De wan delaars lopen al zo'n drie jaar de mooiste routes en ze hebben al vele kilometers afgelegd. Iedere week is een ander lid aan de beurt om de route tussen de 18 en 25 kilometer uit te stippelen, waardoor ze iedere keer weer in een andere omgeving kilome ters maken. En na afloop is het natuurlijk heerlijk om voor een hapje en een drankje bij SOFRA aan te schuiven. MIDDELBURG - Vanaf deze maand exploiteert De Drvk kery in Middelburg het Zeeuws Museumcafé. Het Museumcafé is een zelfstan dig onderdeel binnen het Zeeuws Museum. Boekhan del de Drvkkery wil graag een belangrijke culturele functie vervullen. .Naast de hoofdlocatie op de Markt in Middelburg gaat de Drvkke ry nu een tweede locatie ont wikkelen waar gezocht wordt naai" een goede syner gie tussen horeca en culture le activiteiten. De Drvkkery heeft met haar Brasserie rui me ervaring en zal ook in het Zeeuws Museumcafé een uniek concept ontwikkelen. MIDDELBURG - De inschrij ving voor de tweede editie van de Writing4U Persprijs is geopend. De Writing4U Persprijs is ingesteld voor de freelancers die hun artikelen schrijven voor de huis-aan- huis nieuwsbladen. De win naar van deze persprijs ont vangt een bronzen beeldje van de kunstenaar Frans van der Veld. Deelnemers kun nen maximaal drie bijdragen inleveren in het jaar lopend van 16 juni 2009 tot 16 juni 2010. Inzendingen dienen voor 1 juli gezonden te worden aan joepderksen@live.com. De prijswinnaar wordt bekend gemaakt op zaterdag 24 juli. MIDDELBURG - Afgelopen weekend vond de eerste edi tie plaats van toertocht Rondje Walcheren, georga niseerd döor Zeeuwse vrij willigers van kindgerichte ontwikkelingsorganisatie Plan Nederland. Tientallen wandelaars, fietsers en rui ters spanden zich in voor het goede doel. Het sportieve event heeft een kleine dui zend euro opgeleverd voor de 'Because I am a Girl' cam pagne van Plan Nederland. Plan zorgt er door deze cam pagne onder andere voor dat meisjes in ontwikkelingslan den naar school kunnen. Hokflr I.WVl Voor de Giro d Italia en de Tour de France zijn nog vrijwilligers nodig. FOTO IZAAK VERKESTE Sofra steekt wandelgroep Bods in het nieuw.

de Faam | 2010 | | pagina 17