Opvolgers huisartsen zijn moeilijk te vinden STAP NU OVER EN SURF 2 MAANDEN GRATIS! Super deBoer De Faam g //(A FAST4WARD INTERNETVAN ZEELANDNET tot 80 Mb/s - mm De geheime wereld van de chakra's Doopsgezinde gemeente opent deuren voor kunst Linedancemiddag in De Regenboog Open dag voor moeder en kind in ziekenhuis Goes ^gjjZ^elandNet. Lezing verschillen Nederland en Italië Ervaar het zelf op www.zeelandnet.nl/fast4ward of bel 0113 - 377 770 voor meer informatie. Abonnementen vanaf €14,95 (2Mb/s) LLlil Shoarmavlees voordeelpak Spa Fruit koolzuurvrij alle soorten, 3 pakken a 1.5 liter naar keuze aclie-literprljs 0.51 njppcL- Page toiletpapier zacht sterk of dubbel lang, voordeelpak 16-32 rollen MIDDELBURG - Stichting voor Praktische Filosofie Zeeland houdt zondag 18 april een themadag over de geheime wereld van de chakra's. Het Chakrasys- teem ontstond vierduizend jaar geleden in India. Vol gens dit systeem zijn Chak ra's plaatsen van het li chaam waarop we onze energieën gewaar kunnen worden en waarlangs de impulsen uit de buitenwe reld opgenomen en ver werkt worden. Door mid del van Yoga, ademha lingsoefeningen en medi tatie kunnen mensen een positieve invloed uitoefe nen op hun chakra's, ge zondheid en persoonlijke ontwikkeling. Tijdens deze themadag on derzoeken deelenemers de plaats en betekenis van de chakra's voor hun welbe vinden en hun persoonlij ke groei. Er zullen oefenin gen worden gedaan om contact te maken met de chakra's en deze te erva ren. De bijeenkomst is van 9.30 uur tot 16.00 uur en in de pauze wordt een vegeta rische lunch geserveerd. Het Padma-centrum ligt aan de Verwerijstraat 51a te Middelburg. Meer inlich tingen over deze dag en aanmelden via 06- 33041366 of spfz@zeelandnet.nl. MIDDELBURG - In de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat te Mid delburg wordt 15 april om 17.30 uur een expositie ge opend met werk van de Zeeuwse kunstenaars Wil lem Behr, Gerda Rutters, Marian Siereveld en Narda Wille. De werken van deze kunstenaars zijn iedere donderdagmiddag van 13.45 u tot 15.15 uur te be zichtigen, op deze tijden wordt er ook gemusiceerd. De toegang is vrij. OOST-SOUBURG - Stich ting Palladium houdt op zondag 18 april een line- dance-middag in wijkcen trum De Regenboog aan de Middelburgsestraat 113 in Oost-Souburg. De zaal gaat open om 13.00 uur en er kan worden gedanst vanaf 13.30 uur. Verzoekjes en ei gen cd's zijpwelkom. Deel name kost 2,00 euro. GOES - Op de vernieuwde moeder- en kindafdeling van het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis, locatie Goes is zaterdag een open dag. De moeder- en kind afdeling is de eerste afde ling, die vernieuwd is en dat wordt gevierd met een feestje. Op zaterdag 17 april zijn alle bezoekers, patiënten en overige be langstellenden van harte welkom de vernieuwde af deling te bezoeken tijdens een feestelijke open dag. 's Morgens is er om 11.00 uur De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 15 april t/m zondag 18 april. PrIJ jwljzlglngen en/of drukfoulon voorbehouden. Wederverkoop verboden. Voor alle aanbiedingen geldl OP«OP. www.superdeboer.nl MIDDELBURG - Het lukt Walcherse huisart sen die willen stoppen amper om een opvol ger te vinden voor hun praktijk. Dat probleem speelt zich af in zowel de dorpen van ge meente Veere als in de stedelijke gebieden Middelburg en Vlissin- gen. Dit is bevestigd door manager Auktje Reiffers van de Wal cherse Huisartsencoö peratie. In Middelburg vertelt Auktje: "Het heeft meerde re redenen. Veel pas afge studeerde huisartsen wil len geen praktijk waar ze vijf dagen moeten werken. In gemeente Veere bij voorbeeld hebben ver schillende huisartsen ook een apotheek en doen ver loskunde. Daar moet een nieuwe huisarts voor wil len kiezen." Er is nog een belangrijke oorzaak voor het uitblijven van nieuwe huisartsen op Walcheren. Auktje: "Meestal werkt de partner ook. Die moet hier een baan kunnen vinden. Zo is er op Walcheren vo rig jaar een nieuwe huis arts begonnen. Haar part ner heeft uiteindelijk een baan gevonden bij Hoge school Zeeland. Anders was het niet doorgegaan." Hoe is het gebrek aan op volging op te lossen? "Pe ter Oey van Management Support in Vlissingen ver zorgt ondersteuning bij het vinden van een baan voor de partner", verklaart ze. "Het is een middel om de drempel te verlagen. De huisarts zal sneller naar Walcheren komen als er actief naai- een baan voor de partner wordt gezocht", zegt Peter over het part nerprogramma van Ma nagement Support. "Als er niemand wordt gevonden, dan blijft de huisarts vaak doorwerken tot de opvol ger er is. Als dat niet lukt worden de patiënten op alfabet verdeeld over an dere praktijken", laat Aukt je weten. "Er is op Walche ren een behoorlijke groep huisartsen die ouder dan vijfenvijftig jaar zijn en de komende vijf tot zes tot acht jaar wil stoppen", ver klaart ze. Volgens woord voerder Esther Boomsma van de Nederlandse Maat schappij ter bevordering van de Tandheelkunde (NMT) zijn er op Walche ren geen problemen be kend bij tandartsen wat betreft de. opvolging van hun praktijk. "Maar de ge middelde leeftijd van de tandarts is wel vijftig plus", bekent ze. Auktje zet een vraagteken bij de bewering van Esther dat er geen te kort aan tandartsopvolgers is. "Ik weet dat er voor Middelburg en Goes tan dartsen uit België moesten komen", verduidelijkt Auktje. En Peter stelt: "Ik vermoed dat de eneens moeilijk een baan op Wal cheren kunnen vinden." Pitloze witte druiven bak 500 gram een officieel gedeelte voor genodigden. De kinder burgemeester en het colle ge van B&W uit Goes ope nen samen met Prof. dr. Pieter Vierhout de ver nieuwde afdeling, 's Mid dags zijn er vanaf 13.00 uur verschillende activiteiten voor patiënten en bezoe kers. Alle feestelijkheden zijn gericht op kinderen. Elk half uur is er een rond leiding voor belangstellen den. Verder is er een clown, muziek, een spring kussen en kinderen kun nen zich laten schminken. Er zijn ook verschillende optredens. MIDDELBURG - Dante Alighieri, vereniging voor taal en cultuur van Italië, verzorgt op woensdag 21 april om 19.00 uur in Loge La Compagnie Durable Stationsstraat 16, Middel burg een lezing. Het thema is cultuurverschillen tus sen Nederland en Italië. De lezing wordt gegeven door Wilfred Ploeg, docent en vertaler Italiaans-Neder lands.

de Faam | 2010 | | pagina 13