BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERGADERINGEN GEEN INTERNET? GEEN NOOD! VIER ZWARE JAREN 2010-2014 BRUIKBARE INPUT OVER PARKEERBELEID LENTEFEEST! GEMEENTE WOENSDAG 14 APRIL 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Stadhuis Vlissingen Aanvang 19.30 uur Commissie Financiën en algemene zaken Donderdag 15 april 2010 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Presentaties 3.1 Veiligheidsbeleid 4. Raadsvoorstellen 4.1. Veiligheidsregio Zee land: 3e begrotingswij ziging 2010 4.2. Stedenbouwkundige uitwerking en grondex ploitatie oostelijk deel van de Kenniswerf 4.3. Publiceren van raads voorstellen m.b.v. een E-reader 4.4. Instellen van een audit- commissie 5. Rondvraag 6. Sluiting www.vlissingen.nl/ commissie Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen.nl bekijken? Ga dan naar het stad huis, bibliotheek 't Spui of bibli otheek Oost-Souburg, daar kunt u Vlissingen.nl gratis bekijken. De nieuwe raad van Vlissingen staat aan de vooravond van vier zware jaren. We dragen een loodzware rentelast van circa 20.000 euro per dag. Als gewoon mens kun je het je bijna niet voorstellen. En alsof dat niet genoeg is, zijn rijksambtenaren - in opdracht van voormalig PvdA-minister Bos, die eerst zei 'ga rustig slapen' en later bedacht dat er misschien toch wel een economische crisis gaande was - aan de slag gegaan om een waslijst aan bezuinigingsmaatregelen voor te stellen. Het nieuwe kabinet en Tweede Kamer komen straks mede op basis daarvan met maatregelen waarvoor u diep in de por temonnee moet tasten. Als gemeente zullen we minder geld krij gen, en ook dat komt uiteindelijk weer ten laste van u. Zo voelt u zich straks dubbel 'gepakt' en krijgt u vast het gevoel te moeten bloeden voor beslissingen van anderen... Als VVD ontlopen we onze verantwoordelijkheid niet. Onder de deskundige leiding van Jacques Suurmond als wethouder van financiën willen we Vlissingen klaar stomen voor de toekomst. We kunnen dat niet alleen. Van u hebben we het vertrouwen nodig, van onze coalitiegenoten LPV, PvdA en CDA de loyaliteit en van de overige politieke partijen in de gemeenteraad het urgentiebesef dat er keuzes gemaakt moeten worden, die pijn doen. Als VVD willen we niet alleen besparen, maar ook kijken naar wat levert het ons op èn waar kunnen we geld met geld maken. Van belastingverho gingen zijn we geen voorstander, zo vinden we dat de onroerend zaakbelasting geen melkkoe is... Daarbij houdt de VVD oog voor sociale rechtvaardigheid, één van onze motto's: iedereen die dat echt nodig heeft, mag rekenen op onze steun. De VVD gaat voor een duurzame samenleving Marianne Reinders-Stijnman, fractievoorzitter VVD marianne.stijnman@vvdvlissifigen.nl SHBSB9SSBBBRa« Maandag 19 april 2010 09.00- 11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 20 april 2010 09.00-11.30 uur Bloemenlaan (zuidzijde basketbalveld) 13.00- 15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) Woensdag 21 april 2010 09.00-11.30 uur Karolingenburg (tegenover supermarkt) 13.00-15.30 uur Oranjeplein Donderdag 22 april 2010 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 23 april 2010 09.00- 11.30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00-15.30 uur Fonteyne De gemeente Vlissingen heeft tij dens de inloopbijeenkomst over het nieuwe parkeerbeleid van 6 april 2010 veel bruikbare input ontvangen van haar inwoners. Na de invoering van het gewijzigde parkeerbeleid in januari van dit jaar, kreeg de gemeente veel vra gen over de nieuwe regels. Tijdens de inloopbijeenkomst werd de gemeente gewezen op enkele knel punten. Bovendien kwamen er ook goede ideeën naar voren om het beleid te verbeteren en eendui diger te maken. En dat was precies de bedoeling van de bijeenkomst. Input van inwoners telt mee De SP heeft op 6 april 2010 een zwartboek aan wethouder Rob van Dooren aangeboden. Ook daar uit blijkt dat er vragen zijn. Door dat er in één keer een heleboel wij zigingen zijn doorgevoerd, is het voor veel mensen niet meer dui delijk wanneer en waar ze mogen parkeren en of ze moeten betalen. En er zijn enkele nieuwe knelpun ten ontstaan door de aanpassin gen van het beleid. Deze zijn op 6 april naar voren gebracht en wor den op dit moment geanalyseerd. De mensen die tijdens de inloop dag hun reactie op papier heb ben gezet, krijgen persoonlijk ant woord. Aanpassing voor de zomer Het college van B&W beziet bin nenkort, met de informatie dje zij nu heeft, welke aanpassingen er nog nodig zijn, om het parkeerbe leid nog voor de zomer duidelijker te maken. Na de zomer, in okto ber 2010, organiseert de gemeente opnieuw een inloopbijeenkomst om te toetsen hoe het nieuwe par keerbeleid is ervaren in de zomer maanden. Drie redenen vernieuwing parkeerbeleid Het nieuwe parkeerbeleid is in oktober 2009 door de gemeente raad vastgesteld. Hiervoor waren drie redenen: 1. De inkomsten die de gemeente uit parkeergelden krijgt, moe ten de kosten voor het parkeren dekken. In het verleden was er jaarlijks een tekort van enkele tonnen. 2. Het aanpakken van enkele knelpunten in de bestaande parkeersituatie. Deze knel punten zijn destijds door de s bewoners via een enquête, tij dens een bijeenkomst en via inspraakreacties gemeld. Op basis daarvan zijn bijvoorbeeld de tijden voor vergunning par keren verlengd. 3. Het verminderen van het aan tal vervoersbewegingen in de binnenstad. Door eenduidig heid in het betaald- en vergun ning parkeren te scheppen moet het aantal zoekbewegingen naar parkeerruimte afnemen. www.vlissingen.nl/parkeren het besluit bekend is gemaakt, schriftelijk bezwaar indienen bij het Ministerie van Onderwijs Cul tuur en Wetenschap, t.a.v. CFI, Postbus 606, 2700 ML Zoetermeer. Meer informatie over het maken van bezwaar vindt u op de website www.bezwaarschriftenocw.nl. Wijziging Kinderopvang Vlissingen Het register Kinderopvang Ge meente Vlissingen is gewijzigd per 14 april 2010. Het gewijzigde regis ter is terug te vinden op www.vlis- singen.nl/registerkinderopvang. Verkiezing Tweede Kamer 2010 Stemmen in een andere ge meente met een kiezerspas De burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat het bij de aan staande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal op woensdag 9 juni 2010 een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een andere gemeente binnen het gebiéd waar voor de verkiezing geldt. Daarbij gelden de volgende bepalingen: a. Schriftelijke aanvraag 1. Bij Vlissingen van de gemeente zijn kosteloos formulieren ver krijgbaar voor verzoekschriften om in een ander gemeente aan de stemming te mogen deelne men. 2. Het verzoekschrift, alsmede de stempas (indien reeds ver strekt), moeten uiterlijk op woensdag 26 mei 2010, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 27 april 2010 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewil ligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht of per brief aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stem pas gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. b. Mondelinge aanvraag 1. De kiezer dient hiertoe, na ont vangst van de stempas, doch uiterlijk op de vijfde dag voor de stemming de stempas over te leggen bij Vlissingen van zijn haar woonplaats waar hij/zij op dinsdag 27 april 2010 als kiezer is geregistreerd. 2. Het verzoek wordt niet ingewil ligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht of per brief aan de stemming te mogen deelnemen. 3. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stem pas gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Een eenmaal verstrekte kiezerspas kan bij verlies niet worden vervan gen. Als u gaat stemmen moet u naast uw kiezerspas ook een geldig identiteitsbewijs overleggen. Als u zich niet kunt identificeren mag u niet stemmen. Nadere inlichtingen worden verstrekt door gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1 Verkiezing Tweede Kamer 2010 Stemmen bij volmacht De burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat het bij de aan staande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal op woensdag 9 juni 2010 een kiezer is toegestaan bij vol macht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. a. Machtiging door schriftelijke aanvraag: 1. Bij Vlissingen van de gemeente zijn kosteloos formulieren ver krijgbaar voor de verzoekschrif ten om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiter lijk op woensdag 26 mei 2010, door de kiezer worden inge diend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 27 april 2010 als kiezer is geregistreerd. 3. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op dinsdag 27 april 2010 als kiezer zijn gere gistreerd. 4. Het verzoek wordt niet inge willigd, wanneer het de verzoe ker is toegestaan om met een kiezerspas of per brief aan de stemming deel te nemen. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. 6. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trek ken of zelf aan de stemming deel te nemen. b. Machtiging door overdracht van de stempas 1. De kiezer kan een andere kie zer die in dezelfde gemeente als kiezer is geregistreerd, machti gen om voor hem/haar te stem men. 2. De kiezer tekent daartoe het formulier dat voorkomt op de stempas en laat de kaart door de gemachtigde mede ondertekenen. 3. De kiezer draagt de, aldus in een volmachtbewijs omgezette, stempas aan de gemachtigde over. 4. Tevens moet de kiezer een kopie van een geldig identi teitsbewijs aan de gemachtigde meegeven. Dit kopie moet de gemachtigde aan de voorzitter van het stembureau laten zien. 5. Het overdragen, van de in vol machtbewijs omgezette stem pas, kan tot en met de dag van de stemming. 6. Een volmacht dat is verleend door overdracht van de stem pas kan, tot het uitbrengen van een stem door de gemachtigde, door de volmachtgever worden ingetrokken. Een kiezer mag niet meer dan 2 (twee) volmachten aannemen. De volmachtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitge bracht. Nadere inlichtingen worden ver strekt door gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1 Vlissingen, 14 april 2010 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2010 | | pagina 11