BLAUW GERUITE KIEL agenda SCHELDEGEBOUWEN EEN DAG EXCLUSIEF TOEGANKELIJK VOOR PUBLIEK VLISSINGEN WERK IN UITVOERING BETAALD EN VERGUNNING PARKEREN OOK OP ZONDAG KALENDER FOTOWEDSTRIJD NATIONAAL LANDSCHAP ZUIDWEST ZEELAND VAN UW BURGEMEESTER BEKENDMAKINGEN GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 7 APRIL 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Riolering Paauwenburg De gemeente is bezig met het reinigen van de riolering in Paauwenburg. Het gaat om het gedeelte ten westen van de Paauwenburgweg. Het is mogelijk dat u tijdelijk enige stankoverlast in uw woning krijgt. U kunt dit verhelpen door alle kranen even open te draaien. Hoewel het zelden voorkomt, is het niet uitgeslo ten dat in het riool overdruk ontstaat, waardoor water terugvloeit. Het is verstan dig om uw toilet af te sluiten met het deksel gedurende de reinigingswerkzaamheden. Meer informatie: Ferry Kra mer, cluster Nieuwe werken en beheer, tel. 0118 487412. Doorgaand verkeer Bachlaan gestremd Van dinsdag 6 april tot en met vrijdag 30 april 2010 wordt de Bachlaan afgesloten voor doorgaand verkeer. Dit in ver band met groot onderhoud aan de asfaltrijbaan. Het door gaande verkeer wordt omge leid. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Let op, 1 april 2010 is het betaald parkeren en het ver gunning parkeren op de zon dagen van kracht gegaan. Van april tot en met oktober 2010 geldt het betaald parkeren van maandag tot en met zon dag van 09.00 tot 18.00 uur. De tijden voor vergunning parkeren gelden van april tot en met oktober 2010 van maandag tot en met zondag van 09.00 tot 21.00 uur. www.vlissingen.nl/ parkeren iïlïl Donderdag 8 april 2010 20.15 uur De Nachtclub Cabaretvoorstelling Arsenaaltheater Vrijdag 9 april 2010 20.15 uur Piet Paaltjens Muziektheater Arsenaaltheater Zaterdag 10 april 2010 19.00 uur Terra Gotha rev 2.0 Muziekfestival De Piek www.vlissingen.nl/uit Op zaterdag 10 april 2010 vindt van 11.00 tot 17.00 uur de open dag 'Oude Scheldege- bouwen' plaats in het Stads park Scheldekwartier. Voor één dag zijn dan de Zware Plaat werkerij, de Machinefabriek en de Oude Verbandkamer open gesteld voor publiek. U kunt onder leiding van een gids een kijkje nemen achter de scher men en u laten informeren over de historie en de plannen van de toe komstige gebruikers van de gebou wen. Zo geeft Panorama Walcheren alvast een voorproefje van hun opstelling in de Zware Plaatwerke rij, geeft de Stichting Scheeps- bouwgeschiedenis uitleg over hun plannen met de Verbandkamer en ziet u de imposante Machinefa briek van binnen. Speciaal voor kinderen van 6 tot 12 jaar zijn er gratis speurtochten. Deze worden begeleid door de 'Kidsclub Schelde- vertier'. Deelname U kunt zich alleen op de dag zelf (10 april 2010) inschrijven bij kiosk 'Alles Stroomt' (ter hoogte van de gekleurde containers in het Stads park Scheldekwartier) voor de excursies. Dit is tevens het vertrek punt. Ieder gebouw heeft zijn eigen gids en dus zijn eigen excursie. De rondleidingen duren gemiddeld een uur. Iedere 20 minuten vertrekt er een groep van maximaal 15 per sonen. www.vlissingen.nl/ scheldekwartier Maak een foto van üw mooiste plekje in het Nationaal Landschap Zuidwest Zeeland, bestaande uit de drie deelgebieden: Walcheren, Zak van Zuid-Beveland en West Zeeuws-Vlaanderen. Lever de foto in en maak kans op een mooie prijs. De prijswinnaar ontvangt voor 1 juni 2010 bericht en een uitnodiging voor de prijsuitreiking op zater dag 26 juni 2010. Meer informatie over de fotowedstrijd vindt u op de website van de Provincie Zeeland: www.zeeland.nl/verkort/nationaallandschap. Ambon - Vlissingen Op 30 maart 2010 werd het boek "Molukkers in Zeeland, 1951- 2009" in het Zeeuws Archief gepresen teerd. Onze Oost-Souburgse Molukse gemeenschap maakt deel uit van de geschiedenis van de Molukkers. Het is een enerverende geschiedenis. Indonesië wilde de Molukse mili tairen niet, dus werden ze tijdelijk naar Nederland gehaald. Dat tijde lijk werd permanent. Aanvankelijk werden ze in woonoorden onderge bracht, later werden de 600 Moluk kers op Walcheren ondergebracht in wijken, zoals in Oost-Souburg. Het boek beschrijft de relatie tussen Zeeuwen en Molukkers, die van wege de verstoorde relatie tussen Molukkers en overheid en de radi calisering van diverse groepen, soms erg moeilijk was. In de jaren tachtig kwam de relatie tussen Vlissingen en Ambon tot stand via samenwerking tussen de Hogeschool Zeeland en de univer siteit van Ambon. Er volgde een stedenband en de relatie is nog steeds springlevend. Er is veel con tact over onderwerpen zoals gezondheidszorg, economie en handel, beroepsonderwijs, afvalbe heer en toerisme. We moeten die relatie in stand houden, we leren van elkaar, mede dankzij de grote inzet van de vele vrijwilligers van de Stichting Samenwerking Vlis singen Ambon. Lees dit boek. Tot bevordering van wederzijds begrip. Wim Dijkstra Burgemeester van Vlissingen Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwver gunning: 1. slopen carport en bouwen schuur Westerzicht 598 2. uitbreiden woning Vrijburgs traat 39 3. plaatsen dakkapel Constantijn Huygenslaan 7 B) Aanvraag reguliere bouw vergunning: 1. plaatsen reclameobjecten Kanaalstraat 73 2. splitsen woning in 2 apparte menten Badhuisstraat 142 en 142 A 3. splitsen woning in 2 woningen Ritthemsestraat 64 en 66 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. verwijderen asbesthou dende materialen Vincent van Goghlaan 9 2. verwijderen asbesthoudende materialen en slopen woningen Arbeidsstraat 2 t/m 44 en Sotte- gemstraat 83 t/m 121 3. verwijderen asbesthoudende materialen en slopen woningen Nijverheidstraat 1 t/m 59 4. verwijderen asbesthoudende materialen en slopen woningen Bonedijkestraat 51 t/m 1515. 5. verwijderen asbesthoudende materialen Van Dishoeckstraat 107 6. verwijderen asbesthoudende materialen Vlissingsestraat 5 t/m 39 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. plaatsen tijdelijk bouwwerk ten behoeve van expositie op voor malige Koninklijke Scheldeter- rein Glacisstraat 165 (26-03- 2010) 2. verwijderen asbesthoudende materialen Geulstraat 59 (26- 03-2010) 3. verwijderen asbesthoudende materialen Rembrandtlaan 50 (26-03-2010) 4. uitbreiden woning Wibautlaan 2 (31-03-2010) 5. vergroten woning Dongestraat 54 (31-03-2010) 6. slopen kleedgebouw "atlethiek" aan Baskensburgplein (onge nummerd) (31-03-2010) 7. verwijderen asbesthou dende materialen Vincent van Goghlaan 9 (31-03-2010) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaarter mijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 8 en 22 april 2010. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet mili eubeheer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor in richtingen milieubeheer van Hotel Bed by the Sea voor het oprichten van een inrich ting. De inrichting is gelegen op het perceel Spuistraat 59 te Vlissingen. Verkiezing Tweede Kamer Stemmen voor Nederlanders die in het buitenland werken De burgemeester van Vlissingen brengt het volgende ter openbare kennis: Voor de verkiezingen van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal op woensdag 9 juni 2010 zal het stemmen per brief mogelijk

de Faam | 2010 | | pagina 10