www.middelburg.nl Werkzaamheden in de Griffioen Wijkspreekuur Griffioen en KlarenbeeK/Veersepoort Informatiecentrum N57 zaterdagmiddag open Staandehoudactie Spinhuisweg met leerlingen Petrus Immensschool Ruimen van fout geparkeerde fietsen Eerste vergadering wijktafel Mortiere Laat Middelburg versteld staan van jouw creatief talent! de Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Kan jij Middelburg WAKker schudden? mm Woensdag 31 maart 2010 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Woensdag 31 maart worden de fietsen, die rondom het NS-station in Middel burg niet in de daarvoor bestemde beugels staan, verwijderd. Mist u een fiets die op 31 maart rondom het station gestald was? Eigenaren, die hun fiets missen en die tijdens de ruimingsactie verwijderd is, kunnen die ophalen tegen betaling van 15 euro en op vertoon van legitimatiebewijs en passende fietssleutel van maandag tot en met donderdag van 09.00 uur en 15.00 uur bij Stichting Gered Gereedschap aan de Arnesteinweg in Middelburg. Het ruimen van fout gestalde fietsen wordt nog enkele keren herhaald en wel op 22 april, 20 mei, 22 juni en 2 augustus. Voor meer inlichtingen over deze actie kunt u bellen met de back-office Par keerbeheer, telefoon (0118) 67 57 41. Dinsdag 6 april komt de wijktafel Mortiere voor de eerste keer bij el kaar. De bijeenkomst is in de Voetbal Experience. Op donderdag 8 april vergadert wijktafel Zuid in het Palet aan de Johan van Reigers bergstraat 2. Tijdens de wijktafel Mortiere wordt uitleg gegeven over de werkwijze van de wijktafel en wijkbeheergroep en wordt onder andere de stand van zaken gege ven over het consortium/gemeente Middelburg. Erik Mostert van Rijkswaters taat praat bij over de N57. Op de agenda van wijktafel Zuid staan een tweetal presentaties. Een presentatie door mevrouw H. Joosse, coördinator Welzijn Extramuraal van de SVRZ en een pre sentatie door bewoners pleintje Vuurtoren-Seintoren-Watertoren. Verder staat er op de agenda Kunst in de wijk en het onderhoudsplan straten. Een wijktafel vormt het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. U heeft als deelnemer op de wijktafel de mogelijkheid om nieuwe voorstellen in te dienen op het gebied van bijvoorbeeld groen en speelplekken, wegen en verkeer, overlast en activiteiten in de wijk. De wijktafels beginnen om 20.00 uur en de zalen zijn open vanaf 19.30 uur. De wijktafels zijn vrij toegankelijk. In de periode van 21 tot en met 30 mei worden negen Zeeuwse ge meenten overdonderd door talent en creativiteit. Iedere amateur kunstenaar, groep of vereniging wordt uitgenodigd én uitgedaagd om met een artistieke productie, workshop of evenement naar bui ten te treden. In Middelburg wordt het Weekend Amateur Kunst (WAK) op zaterdag 22 mei ge houden. Dit jaar zal het WAK onderdeel zijn van het Jazzfestival op het Abdijplein met zijn unieke combinatie van muziekconcerten van tal van nationale en internatio nale toppers, de finale van (Zeeuwse) jazzsolisten-competitie workshops en clinics door artiesten van naam. Tijdens het WAK mag en kan alles: toneelopvoeringen, tentoonstellingen, kunstrou tes, openbare repetities, open dagen, workshops, muziekoptreden. Het WAK biedt de mogelijkheid voor amateuristische kunstbeoefenaars (nieuwe) relaties aan te gaan met de centra voor cultuureducatie in de regio, muziekscholen, cultuurpodia en professionele kunstbeoefenaars. Amateurkunstenaars die graag hun creatieve talenten aan het publiek willen laten zien worden van harte uitgenodigd om aan het WAK deel te nemen. Afhankelijk van het aantal deelnemers wordt beoordeeld wie in aanmerking komt om op te treden. Alle activiteiten verschijnen in de WAK promotiecampagne; op de website www.wakzeeland.nl, in de dag- en weekbladen, op verschillende uitgaanssites en in een flyer van de gemeente. Voor meer informatie kun je contact opnemen met Anthonie van den Buuse, beleidsmedewerker cultuur gemeente Middelburg, telefoon (0118) 67 56 41. Voor deelname dient u zich voor maandag 12 april op te geven bij Renny Minnaert, directeur van Stichting Jazzpodium Zeeland. Tele foon 06-55808906, info@jazzmiddelburg.nl De gemeente Middelburg gaat groot onderhoud plegen in de Ol menlaan en in de Pr. Kennedy- laan, Marshalllaan, Hammerskjöldlaan. In de Paus Johannes XXIII-laan komt een schoonwaterriool. Gemeente Mid delburg organiseert informatie avonden waar de plannen worden gepresenteerd en belangstellen den vragen kunnen stellen. Op donderdag 1 april om 19.30 uur is er een informatiebijeenkomst over de Olmenlaan. De bijeenkomst wordt gehouden in de zaal van het Olmen hof op Olmenhof 2. Rond de President Kennedylaan In de zomer en najaar van 2010 gaat de gemeente Middelburg een schoon waterriool leggen. Tevens wordt er een gedeelte van het vuilwaterriool in de President Kennedylaan vernieuwd. De informatiebijeenkomst is op woensdag 14 april om 19.30 uur in het zorgcentrum Eben-Haëzer aan de Briandlaan 2. Medewerkers van het Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg en van het Ingenieursbu reau Buro Infra presenteren daar de plannen. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Wegens te weinig belangstelling ver- Klarenbeek/Veersepoort. Indien u een afspraak bij het bestuurssecreta- valt vanaf april het maandelijkse wijk- wijkwethouder Frank Streng wilt spre- riaat telefoon (0118) 67 57 25 en/ spreekuur in de wijken Griffioen en ken op het stadskantoor, maak dan of email benw@middelburg.nl Elke eerste zaterdag van de maand is het informatiecentrum N57 van Rijks waterstaat open van 13.00 tot 17.00 uur. In het informatiecentrum kunt u terecht als u vragen heeft over of inte resse heeft in de aanleg van de N57 op Walcheren. U kunt er vragen stel len over de aanleg in het centrum zijn tekeningen, filmpjes, foto's en diverse presentaties te bewonderen. Het centrum is ook op dinsdag, woensdag, donderdag open van 13.00 tot 17.00 uur en op werkdagen telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 17.00 uur, telefoon (0118) 62 26 00. Een staandehoudactie is bedoeld om automobilisten te confronte ren met hun rijgedrag in een woonwijk waar de maximum snel heid 30 km/uur is. Kinderen spe len de hoofdrol in deze verkeersactie. Dinsdag 23 maart stonden Carolien, Jarno, Manilla en Jan Pieter van de Petrus Immensschool, in dikke mist aan de Spinhuisweg om groene, en gele kaarten uit te delen. Een groene kaart, inclusief een pre sentje, namelijk een reflecterende vei ligheidsband, werd uitgereikt op het moment dat de automobilist beneden of precies 30km/uur reden. Een gele kaart, een soort waarschuwing, werd door de basisschoolkinderen uitge deeld op het moment dat de automo bilist harder dan 30km/uur reed, maar onder de bekeuringgrens bleef. Bekeuringen bleven uit, dit waar schijnlijk vanwege de mist, omdat mensen dan extra voorzichtig rijden. De resultaten van de staandehoud actie in de Spinhuisweg: - Aantal groene kaarten 16 stuks - Aantal gele kaarten 12 stuks Foto: Aart van Belzen Wilt u meer informatie over de staan- dehoudacties? U kunt zich wenden tot Anja Jonkman-Kuijl van de ge meente Middelburg. Telefoonnum mer: (0118)67 50 00. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2010 | | pagina 9