Portefeuilleverdeling nieuw college Win een topplek langs wandelroute Koningin Het woord aan (nieuw) raadslid Mehmet Kav^itli Vlaggen Koninginnedag en Giro te koop Oproep ooggetuigen Bombardement Middelburg 17 mei 1940 Wijzigingen ophalen huisvuil rondom de feestdagen De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL KONINGINNESTAD 30 APRIL Ltlil Woensdag 31 maart 2010 - Pagina 8 Middelburg heeft een nieuw col lege. Het college wordt gevormd door vier partijen: PvdA, LPM, CDA en WD. Deze vier partijen leveren ook de wethouders, Albert de Vries (PvdA), Ed de Graaf (LPM), Hannie Kool-Blokland (CDA) en Frank Streng (WD). Portefeuilleverdeling 2010 - 2014 Burgemeester Koos Schouwenaar: - Algemeen bestuurlijke coördinatie - Algemene representatie - Openbare orde en veiligheid - Wijkwethouder van Arnemuiden Albert de Vries (Partij van de Arbeid), loco-burgemeester: - Bouwen en wonen - Jeugd en onderwijs - Sport - Wet maatschappelijke ondersteuning - Grondbedrijf en accommodaties - Projecten Molenwaterpark, herontwikkeling bouwput, herstructurering Stromenwijk en woonservicezones. - Wijkwethouder van 't Zand/ Stromenwijk, Nieuw Middelburg en Mortiere Hannie Kool - Blokland (CDA): - Economische zaken - Financiën - Monumenten en archief - Ruimtelijke ordening - Projecten Ramsburg Arnestein, - Stationsgebied en Mortiere (bedrijven ZEP) - Wijkwethouder van Sint Laurens, - Middelburg-Zuid en Nieuw en Sint Joosland Ed de Graaf (Lokale Partij Middelburg): - Wijkaanpak - Sociale zaken - Welzijn en volksgezondheid - Onderwijshuisvesting - Cultuur - Milieu - Projecten Roosevelt Academy en visievorming Dauwendaele - Wijkwethouder van Dauwendaele en de Binnenstad Frank Streng (WD): - Infrastructuur verkeer - Recreatie en toerisme - Reiniging en groenbeheer - Communicatie en stadspromotie - Personeelszaken, organisatie en automatisering - Projecten N57 en Veerse Meer - Wijkwethouder Klarenbeek Veersepoort en Griffioen Vlnr: Frank Streng, Koos Schouwenaar, Hannie Kool-Blokland, Ed de Graaf en Albert de Vries. Foto: Jan Koole De koningin en de familie op 30 april van heel dichtbij zien? De beste plek is een speciaal publieks- vak op de Nieuwe Burg waar de fa milie u van dichtbij passeert. Wilt u kans maken op twee kaarten voor in het vak? Stuur dan voor maan dag 12 april een e-mail met als onderwerp 'Kaarten Koninginnedag' samen met uw naam, adresgege vens en telefoonnummer naar koninginnedag@middelburg.nl. Wees er snel bij, want vol is vol. Wanneer u de gelukkige bent, neemt de gemeente contact met u op. Bij mijn aantreden als raadslid heb ik vele waarderende en bemoedigende berichten mogen ontvangen. Ik dank u allen daar zeer voor. Het is nu bijna een halfjaar geleden dat ik me voor het eerst verkiesbaar stelde. Enkele vrienden zeiden dat ik mij kandidaat moest stellen. Ik praatte met mijn vrouw, besloot op de lijst te gaan staan voor de PvdA en deed wat iedere nieuwe kandidaat doet: Ik praatte met iedereen die wilde luisteren. Ik ging de straat op en bezocht bijeenkomsten, wijktafels, evenementen en ondernemers. En overal waar ik kwam, kreeg ik min of meer dezelfde twee vragen. "Hoe kom je aan die moeilijke naam?" En daarna: "Je lijkt me best een aardige vent. Waarom wil je die onbetrouw bare en gemene politiek in?" Ik kende die vraag wel. Als antwoord lachte ik dan meestal en knikte, en zei dat ik de scepsis wel begreep, maar dat er nog een andere politieke traditie bestaat en altijd bestaan heeft. De traditie die uitgaat van het simpele idee dat we een belang heb ben in elkaar, en dat hetgeen ons verbindt groter is dan hetgeen ons scheidt, en dat als genoeg mensen in dat idee geloven en ernaar handelen, dat we dan misschien niet elk pro bleem kunnen oplossen maar dat we wel iets gedaan kunnen krijgen. Ik vond het best wel een overtuigend verhaal. Ik weet niet of de mensen die mij aanhoorden er zo van onder de indruk waren, maar er waren er in elk geval genoeg die mijn ijver en jeugdige woorden konden waarde ren. Als raadslid moet je, zoals dat heet, steeds je oor te luisteren leggen, om Foto: Jan Koole goed te weten wat er leeft. Soms gaat dat makkelijk, wanneer mensen je aanspreken omdat ze weten dat je in de raad zit. Je voert de meest uit eenlopende gesprekken met vaak heel verschillende mensen. Wat me daarbij opvalt is dat veel mensen zich erg betrokken voelen bij hoe de dingen gaan in Middelburg. Dat is tegelijk ook wat mij boeit: aan de ene kant de raad en de ge meente, die op al die terreinen het beleid moeten uitstippelen, aan de andere kant de ervaringen van inwo ners die in de praktijk ervaren hoe dingen anders zouden moeten. Uw ervaringen zijn voor de PvdA heel be langrijk, dus schroom niet en stuur ons uw ervaringen. Het levert de PvdA veel nuttige aandachts- en ver- beterpunten op waarmee aan de slag gegaan kan worden. Het raadswerk vraagt veel tijd en het combineren van gezin, werk en raad betekent soms 'schipperen'. Ik vind het heel bijzonder om het te mogen doen. Mehmet Kav§itli Raadslid PvdA info@mekabouwadvies.nl Op 30 april viert Middelburg samen met Hare Majesteit en haar familie Ko ninginnedag. Na Koninginnedag wordt de stad - vanwege de komst van de Giro d' Italia - in Italiaanse en roze sferen gehuld. Een feestelijke aankleding van de stad kan dan niet ontbreken. Wie ter ere van Koninginnedag of de Giro zijn gevel wil versieren, kan tegen een voordelige prijs vlaggen aanschaffen bij de gemeente Middel burg. Prijzen Het Koninginnedagpakket bestaat uit een Nederlandse vlag van 100 x 150 cm, inclusief oranje wimpel (zonder kwast), vlaggenstok van 200 cm met knop. De prijs voor dit pakket bedraagt 7,50 (incl. BTW). Voor de Giro d'ltalia kunt u verschillende producten afnemen: Italiaanse vlag, 100 x 150 cm. De prijs voor deze vlag bedraagt 7,50 (incl. BTW). Effen roze vlag, 150 x 225 cm. De prijs voor deze vlag bedraagt 7,50 (incl. BTW) Roze papieren vlaggenlijn of een papieren vlaggenlijn in Italiaanse kleuren, 20 meter met vlaggetjes van 20 x 30 cm. De kosten per lijn zijn 20,-. U kunt ook losse vlaggenstokken en houders bestellen. De kosten hiervoor bedragen respectievelijk 3,50 en 1,-. Bestellen U kunt u bestelling voor 16 april doorgeven via info@middelburg.nl of 0118-67 53 98. Van 22 tot en met 28 april zijn de vlaggen af te halen bij de TouristShop in De Drvkkery. U kunt uw vlag betalen bij het ophalen. Maandag 17 mei 2010 is het precies 70 jaar geleden dat Middelburg werd beschoten en gebombardeerd. Grote delen van het stadshart gingen in vlammen op. Om te voorkomen dat het bombardement in de vergetelheid raakt, vindt er dit jaar een breed opgezette herdenking plaats met uiteenlo pende activiteiten voor jong en oud. Speciaal voor ooggetuigen is er 17 mei een bijeenkomst in de Burgerzaal van het Stadhuis aan de Markt. Aanmelden bijeenkomst Bent u ooggetuige geweest van het bombardement? Dan bent u van harte welkom op de bijeenkomst voor ooggetuigen. Vanwege de grote belang stelling zijn er twee bijeenkomsten gepland; van 13.00 uur - 15.15 uur en van 15.30 uur - 18.00 uur. U kunt zich inschrijven via het formulier op de website www.vergetenbombardementmiddelburg.nl of telefonisch aanmel den bij projectmedewerker van Het Vergeten Bombardement mevrouw Thü- mann, (0118) 67 55 30. Gelieve vermelden indien u slecht ter been bent en niet met de trap naar boven kunt. Stadswandeling Behalve dat er gelegenheid is ervaringen uit te wisselen kunnen de belang stellenden een bezoek brengen aan de verschillende exposities over het bombardement en de wederopbouw en eventueel de aan de herdenking verbonden stadswandeling lopen. Deze wordt tijdens de bijeenkomst over handigd aan de zoon van de toenmalige burgemeester Van Walré de Bor des en aan alle aanwezige ooggetuigen. Initiatief herdenking De herdenking rondom Het Vergeten Bombardement Middelburg is een ini tiatief van de Adriaan van Westreenen Stichting. De heer C.J.P. van Wes- treenen, oprichter van deze stichting, was als 14-jarige jongen ooggetuige van het bombardement op Middelburg. De organisatie van de herdenking is in handen van het Zeeuws Archief en de gemeente Middelburg. Het project is onderdeel van de landelijke en provinciale manifestatie over 65 jaar be vrijding van Nederland. Op Goede Vrijdag 2 april en tweede paasdag 5 april wordt geen huisvuil opge haald. Het huisvuil van vrijdag 2 april wordt een dag eerder opgehaald, dus op donderdag 1 april. Het huisvuil van maandag 5 april halen de medewerkers van de gemeentelijke reiniging dinsdag 6 april op. Wij vragen u het huisvuil op 1 en 6 april voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde ophaaldata ook op de afvalkalender. Stadskantoor Gemeente Middelburg is gesloten op Goede Vrijdag 2 april en tweede paas dag 5 april. De Sociale Dienst Walcheren is ook op beide dagen gesloten.

de Faam | 2010 | | pagina 8