Filmvoorstelling en lezing in Autismeweek dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Autisme Woensdag 31 maart 2010 - Pagina 53 Vervolg van pagina 52 Amnestylaan 134: uitbrei den woning met berging. Ciasinastraat 5, Arne- muiden: ged. veranderen winkel. Hoogstraat 19: vervangen trap en wijzigen trapportaal. Kalverstraat 1: aanbren gen lichtbak. Laurens Stommesweg 1: aanpassen t.b.v. brandveilig heid. Noordweg 382: vervangen ramen en kozijnen en wijzi gen indeling ramen. Willie Dixonstraat 5: plaatsen berging. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouw vergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeente lijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Akkerlaan 41Arnemuiden: plaatsen kap op garage (22-3). Akkerlaan 43/ Arnemuiden: plaatsen kap op garage (22-3). Arnesteinweg 37: uitbreiden opslagloods (19-3). Baljuwlaan 27: dichtmetselen raamopening zijgevel (.19-3). Beddewijkstraat 11uitbrei den woning met een verdieping (24-3). Breeweg 46: uitbreiden wo ning achterzijde (24-3). Buitenhove 161: sloop over kapping fietsenstalling (19-3). Langeviele 69, 71, 73 en 75: verbouwen voorgevels (19- 3). Markt 65/65A: plaatsen 1 Velux dakraam (19-3). Molendijk 28-30, Nieuw en Sint Joosland: verbou wen/uitbreiden panden tot 1 woning (19-3). Nieuwlandseweg 15, Ar nemuiden: bouw garage en erfafscheiding (19-3). Park Veldzigt, veld F: plaat sen tijdelijk bouwbord (1 jaar) (24-3). President Wilsonlaan 33: plaatsen tuinhuisje (24-3). Schoutstraat 40: uitbreiden berging (24-3). Stadhuisstraat 6: saneren as besthoudende lijmlagen (24-3). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belangheb benden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van me ning is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlo pige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. ONTWERPBESLUITEN WAARTEGEN GEEN ZIENS WIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inzake de onderstaande ontwerp besluiten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswij zen naar voren zijn gebracht: Hoogstraat 21/23: verle nen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor intern verbouwen pan den tot 3 appartementen. Markt 83: verlenen van. vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor veranderen glazen pui (rook ruimte). Park Veldzigt, veld F: ver lenen van ontheffing op grond van artikel 3.22, lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening voor plaatsen bouwbord. ONTWERP-MONUMENTEN- VERGUNNINGEN Gedurende zes weken, van 1 april tot en met 12 mei 2010 liggen bij de vakbalie in het stadskantoor het ontwerp van de vergunningen op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: Kinderdijk 40, Turfkaai 35, Rotterdamsekaai 7, Gort straat 43 en Blindenhoek 5: aanbrengen geschilderde tekst. Korte Giststraat 3: aanbren gen screen. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het geven van een monde linge zienswijze binnen de ge noemde periode is het nood zakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer (0118) 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden ver klaard in hun beroep bij de admi nistratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be stuursrecht naar voren hebben ge bracht. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening van het be paalde in artikel 3.7 van de Wet ruimtelijke ordening (WRO) bekend dat de gemeenteraad in zijn verga dering van 29 maart 2010 heeft ver klaard dat een herziening van het bestemmingsplan Portiere' wordt voorbereid voor de gronden die bestemd zijn voor 'Perifere detail handelsdoeleinden - PDV'. In het besluit is een verbodsbepa ling opgenomen, die aangeeft dat het verboden is de op de te kening aangegeven gronden zon der of in afwijking van een vergunning van burgemeester en wethouders bepaalde werken, geen gebouw zijnde, of werk zaamheden uit te voeren, bouw werken te slopen en/of het gebruik van de gronden of bouw werken te wijzigen. De raad heeft tevens besloten dat dit voorbereidingsbesluit in werking treedt met ingang van 3 1 maart 201 0. Het voorbereidingsbesluit met de bijbehorende verbeelding, waarop is aangegeven voor welk gebied het voorbereidingsbesluit geldt gedurende zes weken, van 31 maart tot en met 1 1 mei 201 0 ter visie. Het besluit is in te zien via www.ruimtelijkeplannen.nl. Een analoge (papieren) versie van het besluit en bijbehorende tekening ligt tevens ter inzage bij de vak balie in het stadskantoor. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de datum van pu blicatie van het besluit een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad. Tegelijker tijd met of na indiening van het bezwaarschrift kan, indien de on verwijlde spoed dit vereist, een voorlopige voorziening worden aangevraagd bij de Voorzienin genrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke infor matiepagina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekstpagina 830. RILLAND - Na de diagnose autisme bij haar zoon Thierry, begon Nancy Broos uit Rilland met het schrijven van korte verha len. Hier kon zij haar dage lijkse zaken in kwijt waar zij door het autisme van haar zoon tegen aan liep. Uitgever Free Musketeers heeft haar verhalen nu ge bundeld. Op de omslag van het boek met als titel Klassiek geval van moe derliefde staat een pakkende foto van zoon Thierry. Het zijn korte verhalen, dagelijkse za ken, waarover Nancy Broos vertelt. Het hoofdonderwerp is niet enkel autisme. Het zijn verhalen die voornamelijk gaan over het leven als moeder en wat je als moeder tegen komt in een gezin met drie kin deren, twee honden en een kat. Na twaalf jaar gemoederd te hebben heeft Nancy Broos haar liefde voor het schrijven gebundeld. Vaak zijn het hilari sche schetsen van alledaagse dingen, maar soms ook ver drietige en voor vele herkenba re gebeurtenissen. Zoals dit stukje uit het boek: 'Sinds en kele dagen heeft Thierry een nieuwe hobby. Stratego! Ieder een die hij ziet, wordt aange klampt met de vraag of ze een spelletje Stratego met hem wil len spelen. Zijn spelvaardig- heid gaat zienderogen vooruit. De eerste keer, dat ik in de buurt van zijn vlag kwam, trok hij een gezicht dat nog het meeste te omschrijven valt als, het gezicht, dat Malcauly Cul- kin trok, toen hij ontdekte dat hij home alone was. Ik probeer zo weinig mogelijk gebruik te maken van alles wat hij per on geluk verraadt, en om af en toe een beetje verlost te zijn van al het strategische gewauwel gaan we tussendoor ook eens een wandeling doen met de honden. Het enige wat hij dan wil doen, is over al het 'ijs tes ten' wat hij alleen volgens mijn strategie mag doen: Alleen op plaatsen waar het zo ondiep is en liefst niet te ver van de kant zodat ik zonder al te natte voe ten een reddingsactie kan hou den. Hij slaagt er altijd in om die plekken te vinden waar je er nog net doorheen kan zakken en als hij dan kniediep te water is geweest, klimt hij er gewoon uit en gaat gewoon verder waar hij gebleven was.' Klassiek geval van moederliefde is te bestellen op: www.freemusketeers.nl. GOES - De VN hebben 2 april uitgeroepen tot Wereld Autis me Dag, een dag waarop autis me wereldwijd in de schijn werpers staat. Het Autisme- Fonds en de Nederlandse Ver eniging voor Autisme organi seren van 2 tot en met 10 april de Autismeweek: in het hele land worden activiteiten geor ganiseerd om aandacht te vra gen voor autisme. In Heinkenszand geeft Sylvie Carette op 13 april de lezing 'Autisme en angst en dwang'. Zij is educatief medewerkster van Autisme Centraal in bin nen- en buitenland en geeft theoretische en praktische cursussen omtrent autisme. Daarnaast is zij werkzaam als zelfstandig psycholoog. Deze lezing is bestemd voor ouders, familieleden en iedereen uit het speciaal onderwijs en de zorg. De lezing is van 19.30 tot 22.00 in De Stenge aan het Stengeplein. Entree kost 5 eu ro. Reserveren is noodzakelijk en kan bij Ester Kok, 0118- 418863 (tussen 19.00 en 20.00 uur) of per e-mail: esther.naturechild@hetnet.nl. Meer informatie: www.autismecentraal.com. i-T Y°w coulA say 'tfi words c-W. 4*- OJ 'jr *►- wet tXJX -re CU»9C' K'S-iQJT Sm v UG CKa %mO. 'int' l Ortsï 'KXVS W De andere Zeeuwse activiteit in de Autismeweek is de verto ning van de film If You Could Say It In Words in fiZi in Zierik- zee op 8 april. Dit romantisch drama is van regisseur Nicho las Gray, met in de hoofdrollen Marin Ireland en Alvin Keith. Het verhaal draait om Nelson, een schilder die lijdt aan het syndroom van Asperger en die worstelt met zijn onvermogen zijn gevoelens te uiten. Sadie, een gedesillusioneerde jonge vrouw, probeert zich staande te houden met een uitzicht loos baantje. Als de twee elkaar ontmoeten, ontluikt een intie me relatie. Hun verhouding komt onder druk te staan door Nelsons obsessie op het doek te willen uitdrukken wat hij niet met woorden kan zeggen. Deze film is niet eerder in Eu ropa vertoond en is Engels ge sproken met Engelse onderti teling. De film draait vanaf 19.30 uur in fiZi (filmtheater Zierikzee) aan de Korte Nobelstraat 37- 39. De toegang is gratis. Reser veren kan via 0111 -411223. Autisme is een stoornis in de informatieverwerking van de hersenen. Hierdoor heb ben mensen met autisme problemen met communi catie, sociale interactie en verbeelding. De stoornis is al aanwezig voor de geboorte, maar voor het derde levensjaar niet duidelijk zichtbaar, en het niet genezen worden, is dan ook een le venslange, vaak onzichtba re, handicap die invloed heeft op alle levensgebieden in alle levensfasen. Ruim één procent van de Nederlan ders kampt met een vorm van autisme. Meer informatie over autis me is te vinden op de websi te van de Nederlandse Ver eniging voor Autisme. Nancy Broos uit Rilland schreef een boek met hilarische en ontroerende verhalen over haar autis tische zoon Thierry. foto: carrie frederiks ■moeder

de Faam | 2010 | | pagina 73