auto'smotoren De Audi R8 Spyder komt eraan Van Oeveren nu ook Smart verkoopdealer Land Rover Defender krijgt oergenen terug Skoda Fabia gunstig geprijsd Seat Ibizia Ecomotive Prijs Volvo S60 nu al bekend voorraad op Opel ruimt Een V10-krachtbron, 525 pk, 530 Nm trekkracht, Quatrro vierwielaandrijving en dat alles verpakt in een smakelijk jas. Showroom Van grote patsers tot kleine mini's WOENSDAG 31 MAART 2010 De nieuwe Seat Ibizia Ecomoti ve bedient zich van dezelfde techniek als de VW Polo Blue Motion. De 1.2 TDI-motor stoot bij de Seat 95 g/km aan C02 uit en dat levert het model een vrij stelling van BPM en wegenbe lasting op en bovendien komt de auto in aanmerking voor 14 procent bijtelling bij zakelijk ge bruik. De prijs is met 14.995 eu ro uitermate gunstig. Naast de driedeurs is er vanaf 15.395 euro een vijfdeurs. In augustus van dit jaar staat de nieuwe Volvo S60 bij de dealer, maar wat de nieuweling gaat kosten is al bekend. De 1.6 tur bo (150 pk) start namelijk bij 34.995 euro. De 115 pk sterke 1.6 diesel heeft een vanafprijs van 35.395 euro en krijgt 20 pro cent bijtelling. De 2 liter diesel met 163 pk kost 38.395 euro en de D5 diesel start bij 43.995 eu ro. Verder nog een 180 pk 1.6 turbo, 203 pk 2.0T en vijf- en zescilinder turbo. Opel heeft van de nieuwe Astra op dit moment alleen de vijf deurs hatchback beschikbaar. De andere varianten zijn nog van de bestaande generatie en worden met een aantrekkelijke korting aangeboden. De prijzen zijn 1.400 euro omlaag gegaan en dat betekent dat er al een As- tra Stationwagon 1.4 111 Edi tion beschikbaar is voor 18.595 euro. De diesel begint bij 22.245 euro. Ook de Astra GTC profi teert mee vanaf 17.745 euro. Classic heet een speciale uitvoering van de Land Rover Defender. En net zoals zijn naam, zo klassiek is ook de uitstraling van dit oermodel. De auto is geïnspireérd door de eerste Land Rover uit 1948, bijgenaamd Huey. Daarom is het een groene Land Rover met een beige softtop, heeft de auto oude badges en een metaalkleurige grille. Verder mist deze special moderne futiliteiten als lichtmetalen wielen, elektrische raambediening en centrale ver grendeling. Wel zijn een radio/CD-speler, stoffen bekleding en een opbergbox tussen de voorstoelen standaard. De Defender Classic is een tweezitter en kost inclusief BTW en BPM 39.000 euro (25.288 eu ro exclusief belastingen). Er worden er speciaal voor Nederland maar tien stuks van geleverd. Ver koop in andere landen wordt overwogen. Van Oeveren in Goes was al smart servicedealer en iedereen kan daar nu ook terecht voor de aankoop van een Smart. Daarbij kunnen ze rekenen op de service en kwaliteit van de Mercedes-Benz-dealer- organisatie. Aan de scherpe tarieven en snelle ser vice voor smart rijders verandert dit uiteraard niets. Voor de Mercedes-Benz dealer is de komst van de ze ultrazuinige en fiscaal vriendelijke stadsautoeen aantrekkelijke uitbreiding van het programma. De introductie van smart bij de Mercedes-Benz dealers wordt extra aantrekkelijk gemaakt met spe ciale verkoop- en onderhoudsacties. Skoda houdt ondanks een facelift de prijzen van de Fa bia uiterst concurrerend. In de loop van de maand mei staat het model bij de Sko dadealer en start onver minderd gunstig bij 9.990 euro in de Go-uitvoering. Voor de Comfort moet bij deze driecilinder 11.590 euro worden neergeteld. De 85 pk 1.2 TSI viercilinder is er vanaf 13.440 euro en ook dat is gunstig. Het die selprogramma start met de 1.6 TDI vanaf 20.440 euro. Verder geldt er een meer prijs van 900 euro voor de Fabia Combi, De stoere Scout versie begint als 1.2 TSI bij 17.540 euro. Audi heeft niet zomaar klak- km/u neemt slechts 4,1 tel- te openen, zodat je de formi- kleding voor het meubilair is keloos het dak van de R8 ge- len in beslag en met een top- dabele sound te allen tijde tot standaard, zaagd. De Spyder is net zo snelheid van 313 km/u ben je je kunt nemen. Met de R tro- Nog een bijzondere gadget is stijf als zijn dichte broer en verzekerd van een 'ontplofte' nic transmissie als dirigent de gordelmicrofoon. Audi dat komt op het conto van de haardos. Met de kap naar be- komt het concert uit beide heeft in beide veiligheidsgor- vele carrosserieverstevigin- neden dan. Om het motorge- uitlaten nog beter tot zijn dels drie microfoons geïnte- gen. luid beter te kunnen horen, recht. greerd, zodat ook op snelheid De prestaties van de Spyder hoef je het dak overigens niet Bij terugschakelen is name- met de kap open een hands zijn van topniveau: de accele- op te vouwen. De glazen ach- lijk een dot tussengas gepro- free telefoongesprek gevoerd ratie van stilstand naar 100 teruit is namelijk afzonderlijk grammeerd. Nappaleren be- kan worden.

de Faam | 2010 | | pagina 51