Rijschool Actief veilig onder weg met Renault Mégane EE Autoshows favoriet tijdens Pasen v^JXUTO De Huyndai ix35 geen volger maar trendsetter IN BEDRIJF www.zeeuwsautojournaal.nl Woensdag 31 maart 2010 - pagina 9 Door Marcel van der Voort VLISSINGEN - "Ik heb voor de Renault Mégane Hatchback ge kozen omdat deze auto er ont zettend goed uitziet en een makkelijke bediening heeft voor de leerlingen", aldus Jeannette Kerkhove-de Nooijer, franchise- houder bij autorijschool Actief in Middelburg. De nieuwe auto is vrijdag 19 maart aan haar overdragen bij Auto Cen trum Walcheren in Vlissingen. "Bo vendien is de Renault Mégane Hatchback goed voor het milieu en scoort wat betreft veiligheid hoog", gaat ze verder. "Dit is mijn derde Re nault. In 2002 ben ik met het merk gestart. Service is van groot belang en die is bij Auto Centrum Walche ren helemaal top. Als er iets met de auto is, kom ik bij de garage aanrij den en wordt meteen geholpen", vat Jeanette samen. Steeds veiliger Senior verkoper Cor de Rijke: "Het is een relatief jonge auto. Het lukt Re nault iedere keer om de auto's veili ger te krijgen", brandt hij los. "De auto komt steeds hoog uit testen. Met maximale punten. Dat is uniek gezien het formaat van deze auto. Het is een compacte middenklasser. De Renault Mégane Hatchback is veilig, rijdt comfortabel, zit goed, het overzicht blijkt prima, de auto zorgt voor een sportieve uitstraling en heeft vooral prettige rijeigenschap- pen." De auto van Jeanette gaat de weg op met een dubbele bediening, zodat ze kan ingrijpen tijdens een rij les. Die auto's zijn meestal niet op voorraad bij garages en daarom heeft ze voorrang bij reparaties. Cor: "Jeannette gebruikt de auto inten sief. Zonder auto kan ze niet werken. Het is immers een verlengstuk van haar werk. De beurten die gedaan moeten worden liggen behoorlijk uit elkaar." Renault Centrum Groep Auto Centrum Walcheren, aan de Vlissingse Gildeweg 16, is de tweede vestiging van de Renault Centrum h Groep. Het bedrijf is in Goes ont staan en heeft daar een vestiging. "Dit bedrijf wordt geleid door men sen met een scherpe visie op de markt. Het personeel dat er werkt is loyaal. De klantvriendelijkheid is hoog bij ons. De medewerkers van de receptie staan bekend als mee denkend. Bij ons is weinig verloop van personeel. Dat geeft aan dat de sfeer onder de medewerkers goed is", verklaart Cor. Ook hij heeft het naar zijn zin bij Auto Centrum Wal cheren in Vlissingen: "Ik heb zes jaar bij de vestiging in Goes gewerkt en ben inmiddels ruim een jaar in Vliss ingen. Dat bevalt mij uitstekend." Auto Centrum Walcheren heeft een overzichtelijke website. Welke rol speelt de website tegenwoordig bij de aanschaf van een auto? Cor: "Een belangrijke". De mensen oriënteren zich hierdoor vooraf goed. Met onze carconfigurator is het mogelijk om vooraf de auto naar wens samen te stellen. Voor gebruikte auto's is de website nog belangrijker. Alles kan actueel worden gehouden." Alle rijbewijzen Jeanette werkt bij Rijschool Actief met een team ervaren rijinstructeurs. "Onze rijschool verzorgt alle catego rieën rijbewijzen en bestaat sinds 1962." Is er in de loop van de jaren veel veranderd bij de rijopleidingen? Jeanette: "Qua veiligheid proberen wij de leerlingen te verbeteren. Ook rijden ze met navigatie, dat is niet verplicht, en leren hiermee overzich telijk en zelfstandig rijden. Zodat ze de situaties zelf kunnen inschatten". Instructrice Jeanette is te bereiken via: 06-51888096. Foto: Izaak Verkeste -JtM i&:. Tekst en foto Marcel van der Voort VLISSINGEN - De Paastijd is de pe riode van de autoshows, zo ook op Walcheren. Vrijwel alle Walcherse merkendealers houden rond deze tijd een paasshow waarop hun occa sions tiptop gepoetst wachten op een nieuwe eigenaar. In deze krant leest u precies waar en wanneer hun shows zijn. Johan Joosse van de gelijknamige Vlissing se Ford-dealer vertelt over het feno meen Paasshow: "Deze traditie is in de loop van de jaren gegroeid. Pasen is van oudsher een tijd van vernieu wen. De vooraankondiging van de lente. Dan willen mensen nieuwe dingen, zoals een auto." Hij legt uit dat de paasshow met auto's lang ge leden is begonnen. Er is een geza menlijke occasionshow in Vlissingen geweest en tegenwoordig zijn de meeste autodealers op tweede paas dag geopend. Dit jaar is dat op maandag 5 april. Johan: "In de paas- periode houden verschillende auto dealers acties. Dat trekt vaak men sen. Het gaat tijdens de paasshow niet uitsluitend om occasions. Maar om zowel nieuwe als gebruikte au to's." Even later vertelt hij: "Tijdens de autoshow is er een paassfeer, dankzij chocolade eitjes en aange past decoratiemateriaal. Zo'n evene ment is geschikt als familie-uitje op tweede paasdag." En hoe pakt Johan dit jaar uit tijdens de paasshow? "Er zijn met name scherpe aanbiedingen op de nieuwe auto's. In de eerste plaats op de Li mited Editions series Ford Fiesta, Fo cus, Mondeo en Semax", meldt Jo han. Rond de Pasen komt overigens ook de nieuwe uitvoering van Ford Ka. De paasshow bij Autobedrijf Joosse is van 10.00 tot 17.00 uur in de showroom, aan de Gildeweg 20 in Vlissingen. Door Marina Meijers Met de Hyundai ix35 is de op volger van de populaire Tucson op de markt gekomen. En zoals het er nu naar uitziet wordt de ix35 zeker net zo succesvol. Hyundai omschrijft de nieuwste aanwinst als een crossover. Een indrukwekkende auto waar maar liefst vijf jaar volledige garantie voor geldt van bumper tot bumper, onge acht het aantal kilometers.Tijd dus om deze auto eens te testen. De auto is enkele weken geleden gearriveerd bij Auto Sturm in Middelburg en het is nu al duidelijk dat de belangstel ling groot is. Gelukkig kunnen wij hem tussen de proefritten door aan een testrit onderwerpen. Allereerst de vormgeving. De ix35 is een stijl volle auto met een vloeiend design. Met zijn imposante profiel straalt hij zelfvertrouwen uit en is hij het toon beeld van baan brekend design. Het is een auto van een flink for maat. De lengte is 4410 mm en de breedte is 1820 mm. En zoals het hoort bij een crossover zit je lekker hoog en heb je een goed zicht op de weg. Het sportieve karakter van de Hyundai ix35 is zichtbaar in de cilin dervormige wijzerplaten van het hightech blauwverlichte instrumenta rium. Ertussenin bevindt zich de 3,5 inch Icd-dispplay van de tripcompu ter, waarop belangrijke informatie in tekst of met behulp van symbolen wordt weergegeven. Bovendien heeft de auto waar wij deze middag in rij den als extra optie een navigatiesys teem inclusief achteruitrijcamera. Ook dit hebben we getest en dat werkte prima. Een duidelijk kleuren- display van 6,5 inch laat precies zien hoe de situatie achter de auto is. Er kan eventueel ook gekozen worden voor een achteruitrijcamera in de binnenspiegel. Wat er ook over een auto wordt ge zegd, uiteindelijk gaat het om de rij- eigenschappen. Met zijn variabele schokdempers blinkt de Hyundai ix35 uit op elke ondergrond door een stabiel en comfortabel wegge drag. Tegelijkertijd ben je door de servogestuurde stuurbekrachtiging verzekerd van een messcherpe stuurrespons en een uitstekende wegligging. Een niet onbelangrijk voordeel is dat de motor van de stuurbekrachtiging alleen actief is wanneer u aan het stuurwiel draait, wat een brandstofbesparing Van 3,5 procent oplevert. Goede bescherming geeft gemoeds rust. Goed om te weten dus dat alle inzittenden in geval van een aanrij ding worden opgevangen door een dubbele airbag en dat de Hyundai ix35 ook is voorzien van zij-airbags en gordijnairbags en dat de actieve hoofdsteunen bij een aanrijding van achteren omhoog en voorwaarts be wegen om de kans op hoofd- en nekletsel tot een minimum te beper ken. De Hyundai ix35 is verkrijgbaar in verschillende types en kan indien ge wenst uitgerust worden met tal van extra opties. De 2.0i ActiveVersion beschikt standaard onder andere over 6 airbags, airconditioning en elektrisch bedienbare buitenspiegels en is verkrijgbaar vanaf 23.995 euro. Daarnaast zijn er nog de Dynamic- Version, de StyleVersion en de i- Catcher. Deze laatste variant heeft een zeer uitgebreide standaarduitrus ting waaronder cruise control, regen sensor, panoramisch zonnedak en verwarmbare stoelen. Voor dit type moet 29,795 euro neergelegd wor den. Meer informatie over deze Hyundai bij Auto Sturm in Middel burg (Sint Laurens) en in Goes.

de Faam | 2010 | | pagina 43