Zwartepoorte en Auto Ventuna^a»fgftflin bedrup zijn officieel Epkend Duupzaam Kiadealerstrip naar het Koreaanse Seoul Supersportscar Mercedes SLS AMG 7 april in Goes 2W logistiek schaft bijzondere Mercedes AXOR aan www.zeeuwsautojournaal.nl Woensdag 31 maart 2010 - pagina 13 Zwartepoorte GoesRoosen daal en Auto Ventura, respec tievelijk BMW/MINI en Land Ro ver dealer, zijn sinds februari 2010 een officieel Erkend Duur zaam autobedrijf. Anja Joossen-Vermeulen uit Goes en Saco Melse uit Vlissin- gen zijn als Zeeuwse Kiadealers naar de Kia moederfabriek in Seoul geweest. De meest spectaculaire super- sportwagen van dit moment, de Mercedes SLS AMG, staat op woensdag 7 april in de showroom bij Van Oeveren in Goes. mmm m m mm m M DOOP Rob StPating Het certificaat Erkend Duurzaam werd afgelopen dinsdag 2 maart uit gereikt door de heer Cor van Bezuije, accountadviseur van de BOVAG en is het bewijs dat deze drie bedrijven in alle facetten van de bedrijfsvoering duurzame verbeteringen hebben doorgevoerd. Zowel in de BMW- als in de Land Roverorganisatie lopen deze 3 bedrijven voorop en zijn dus als eerste in Nederland die dit certifi caat uitgereikt hebben gekregen. Wat betekent Erkend Duurzaam con creet in de dagelijkse praktijk van het autobedrijf? Op die vraag heeft vestigingsdirecteur William Re- meeus een helder antwoord: "Wij hebben maatschappelijk verant woord en duurzaam handelen in on ze bedrijfsvoering verankerd. Dat betekent dat wij bijvoorbeeld al leen nog maar stille en zuinige ban den verkopen en de gebruikte ban den op een milieuvriendelijke wijze afvoeren. Datzelfde geldt voor de smeermiddelen en andere materia len, zoals papier, metalen, plastic en bijvoorbeeld vuile poetsdoeken. We hebben bovendien groene stroom en gaan zuinig om met energie." Ook als werkgever hebben Zwarte poorte en Ventura hun zaken goed op orde. William Remeeus: "Duur zaam betekent in dat opzicht dat er aandacht is voor het welzijn van on ze medewerkers door goede ar beidsomstandigheden en zekere toe komstperspectieven te bieden. We zorgen voor adequate trainings- en doorgroeimogelijkheden voor hen." Uiteraard draait het bij duurzaam on dernemen in het autobedrijf ook om het aanbieden van duurzame mobili teit. In de showroom van de BMW/MINI en Land Rover dealer staan dan ook alle schone en zuinige modellen Algemeen directeur John Zwarte poorte daarover: "Wij merken dat er steeds meer vraag is naar auto's met een lage C02-uitstoot en laag brand stofverbruik. Als geen ander kunnen wij onze klanten informeren over de mogelijkheden van schone mobili teit. Daarbij denken we verder dan de auto's die we nu moeten verko pen; ook in onze werkplaats wordt op een duurzame manier gewerkt met duurzame materialen." Het certificaat Erkend Duurzaam is onderdeel van de BOVAG Duurzaam Ondernemen Scan en wordt getoetst door het Instituut voor Duurzame Mobiliteit. Het certificaat is een jaar lang geldig. John Zwartepoorte: "Dit certificaat dwingt ons elke dag scherp te blij ven en te zorgen dat onze kwaliteit zo blijft of zelfs beter wordt!" Op de foto reikt W. Besuyen (rechts) van de Bovag de certificaten uit aan, van links naar rechts W.A. Remeeus - vestigingsdirecteur Zwartepoorte Goes, K.Baas vestigingsdirecteur Zwartepoorte Roosendaal en J. Zwartepoorte - algemeen directeur. Ik sprak met Anja Joossen: "Dat was een geweldige ervaring! We waren uitgenodigd door de Kia Motor Cor poration. Van de 103 genodigden was ik één van de 16 dames. We moesten elke morgen om 6.30 uur opstaan, want de dag zat aardig vol. Het is indrukwekkend om te zien hoe er in Korea gewerkt wordt, want de werknemers zijn elke dag 15 uur op de fabriek, ze eten en sporten er ook. Het valt op dat er door heel de fa briek Koreaanse muziek klinkt. We mochten overal foto's maken, behal ve in het ontwikkelingscentrum, dat is logisch. Het is Saco en mij wel duidelijk geworden dat de organisa tie in de Kiafabriek ten grondslag ligt aan het succes van Kia als mondiaal automerk. Natuurlijk hebben we ook heel wat van de stad Seoul gezien, overigens wonen hier ruim 10 miljoen men sen!. Het is weliswaar druk op straat, maar het verkeer is goed ge ordend. We hebben voorts musea bezocht en een bezoek gebracht aan het paleis van de voormalige vorst. Bij het afscheidsdiner in de bergen bij Seoul was ook de bekende Kore aanse schaatser Seung-Hoon Lee aanwezig." van 650 Nm ligt midden voor ge monteerd. Hij beschikt over een zo genaamde 7-traps dubbel-koppe- lingsbak die op de achteras is aange bracht. (transaxle principe). Dankzij het lage zwaartepunt, de compacte vorm en het relatief gun stige gewicht van 1620 kg gaat hij in 3,8 seconden naar de honderd. Top snelheid: 328 km/h! Hij reed afgelo pen zondag voor het eerst als pace- car bij de formule 1 race in Melbour ne. Geconditioneerd transport in de foodsector is één van de specialitei ten van 2W logistiek en om alle strand restaurants te voorzien heeft het bedrijf, dat voor de Sligro food- group rijdt, een bijzondere truck aangeschaft. Verkoopadviseur Erik de Vries van Automobielbedrijf Van Oeveren uit Goes was gepast trots, toen hij de Mercedes AXOR 1829 AK op het strandje bij Katseveer demonstreer de: "De 290 pk sterke vierwielaange- dreven 18 tonner staat op super singles, speciale banden die door de chauffeur van 8 naar 2 Bar kunnen worden gebracht. Daardoor worden ze twee keer zo breed en kan de auto alle strandpaviljoens bereiken. Na gedane arbeid - de klus moet vóór 11- uur 's morgens geklaard zijn - kan de chauffeur middels een pomp die is aangesloten op een extra luchtketel, de banden weer op nor male spanning brengen. Dat kost slechts vijf minuten!" 2W logistiek Ik sprak met de beide directeuren van het nog jonge en dynamische transportbedrijf uit Kapelle, Joost de Maat en Piet van der Stel. "2W logistiek is een unieke organi satie met een onderscheidende visie op de logistiek voor de foodsector," vertelt Piet van der Stel. Ons bedrijf is in 2009 opgericht om vorm te ge ven aan de samenwerking tussen twee door de wol geverfde logistieke organisaties, te weten Wondergem uit Kapelle en Van der Wekken Food Logistics uit Zierikzee." Joost de Maat kende ik nog uit de tijd toen hij een collega van Erik de Vries was. Hij vult aan: "We zijn erg blij met deze AXOR, want dankzij de separate compartimenten en de spe ciale apparatuur kunnen we koelen, vriezen en verwarmen. We hebben een bereik van min 28 tot plus 28 graden, allemaal te bedienen vanuit de cabine. Om de temperatuur in de laadbak tijdens het lossen constant te houden, maken we gebruik van een streamer, net als in winkels. We werken met een geluidswerende vloer en in woonwijken kunnen we de koelmotor uitzetten!" 55 jaar na dato is er weer een vleu geldeur Mercedes! Hij is voorzien van een aluminium spaceframe en de ongelooflijk dikke 6.3 liter V8 met zijn 571 pk en een immens koppel

de Faam | 2010 | | pagina 39