Walcheren Nieuw Café De Herberg Amuse Me zoekt koks Uit het Zakenhart van... Profiline comfort wellness Nieuwe stek voor Le Bazar Alles voor kamperen fl l i I ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL A Domani luidt de lente in met ijsjes Klaverjastoemooi bij Café 2xBellen! Voorjaarsmodeshow Bobbe Mode Talkshow Drvkkeiy Woensdag 31 maart 2010 - Pagina 20 door tara de vriend MIDDELBURG - Bekend en toch helemaal nieuw: Café De Herberg aan de Potten markt 2 in Middelburg is weer open! MIDDELBURG - IJssalon a Domani aan de Lange Delft 125 in Middelburg heeft vori ge week aan 3000 basisscho lieren gratis zelf bereid Itali aans ijs uitgedeeld. De eige naren Christaan en Yvette Smit vieren hiermee dat de lente is begonnen. Eieren schudden door marcel van der voort ders. Het is vrijdagochtend en een groepje ganzen waggelt de Paauwenburgweg over richting een huis waar ze regelmatig eten krijgen. Sarah Boone heeft jarenlang vlakbij de omstreden ganzen gewoond: "Ik vind die dieren geweldig. Veel mensen komen met brood." Ze praat met Corrie Bos en op de achter grond vragen de ganzen om aandacht. "Ik vind ze gezellig en leuk. Zelf heb ik er geen last van. Vaak zie ik de ganzen in een rij tje de weg over steken. Dan stoppen de auto's. Nog nooit heb ik er één zien doodrijden", meldt Corrie. Chantal van Wes- tende maakt zich evenmin druk om de grote groep ganzen in haai' buurt. "Ik vind het leuk. Er zit weliswaar en beetje poep op de stoep, maar verder niets. Het schudden van de eieren is geen oplossing. Ze kunnen een aan tal beesten beter ergens anders neerzetten", vat ze samen. Lian- da laat weten dat de gemeente geen mogelijkheden heeft om de ganzen een ander thuis te ge ven. Robert Terlaak tenslotte: "Dat schudden van de eieren is niet nodig. Wij moeten de na tuur op zijn beloop laten." foto: jasper karman VLISSINGEN - Café 2xBellen! aan de Walstraat 9 in Vlissin- gen houdt zondag 4 april een klaverjastoemooi. Inschrij ven kan als koppel of alleen. Het is van 13.00 tot 17.30 urn en deelname kost 5 euro. Ie dere eerste en tweede zondag van de maand is dit toernooi. VLISSINGEN - Bobbe Mode heeft 19 maart drie mode shows gehouden. Er waren diverse stijlen, materialen en kleuren te bewonderen. Vooral de natuurprinten, sor- betkleuren, nautische look, treggings en tunieken in mooie voilestoffen vielen op. De uitgebreide collectie jas sen van onder andere Green stone, Easy Comfort, Mc. Gregor en Geisha met de bij passende, aparte shawls had den veel succes. Ook het gro te aantal accessoires zoals hoeden, tassen, ceintuurs en sieraden viel in de smaak. De belangstelling voor de shows was zeer groot. VLISSINGEN - "De gemeen te Vlissingen huurt Hofgan- zen, Ganzenbescherming en Stichting Akka's uit Coe- vorden in om de ganzenei eren te schudden in Paau- wenburg en West-Souburg Dat doen onze eigen mede werkers niet, omdat die daarmee geen ervaring hebben. Het is belangrijk dat het op een diervriende lijke manier gebeurt", ver klaart gemeentevoorlichter Lianda van Balen. Volgens de gemeente raken de watergangen aan de Paauwen burgweg en bij de Louise de Co- lignyschool overbevolkt met ganzen. Hetzelfde geldt voor West-Souburg, ten noorden van het Keizer Karelhof en de Dwarsstraat. Lianda: "Er ligt poep in de tuinen en straten en spelende kinderen hebben last van de ganzen. Soms zijn de dieren agressief naai" de kinde ren en ook naar andere dieren. Ze trekken zich nergens iets van aan." Het ingehuurde bedrijf gaat dit voorjaar eens in de twee weken de eieren in de nesten schudden. Daardoor komen ze niet uit en komt er geen verdere overbevolking. Volgens Lianda kunnen omwonenden er ook voor zorgen dat de ganzenfami- lie niet explosief blijft groeien: "Absoluut niet voeren!" Geweldig De werkelijkheid is totaal an- Astrud en Rick van woonwinkel Le Bazar. foto: p.r. Cor Zandee van Profiline Knipping. foto: leon janssens GOES - Een nieuwe stek voor Le Bazar Wonen, de woonwinkel die dik 14 jaar aan de Pasteurstraat in Goes te vinden was. Le Bazar is verhuisd naar de Woonbou levard Marconi. Het nieuwe pand, aan de Marconistraat 30, biedt flink wat extra ruimte om het assortiment moderne meubelen goed te kunnen laten zien. Eigena ren Astrud en Rick zijn in hun nopjes met de verhui zing. "Het nieuwe pand is qua grootte echt perfect. Er is net even wat meer plaats om onze spullen te laten zien, maar compact genoeg om de persoonlijke sfeer te bewaren." Info: 0113- 220204, www.lebazai-.nl VLISSINGEN -Amuse Me Vliss ingen houdt zaterdag 1 mei een Amuse Me Kookwedstrijd voor hobbykoks die willen en durven te koken. Tijdens de kookwed strijd zal René Willems, eige naar van Culi Consult Kookstu- dio, de deelnemers ondersteu nen in de keuken. Ook zoekt de organisatie, in samenwerking met De Faam, een vijfde jurylid. Mensen die het leuk lijkt om mee te doen kunnen hun recept tot 15 april insturen via de web site www.amuseme.nl. Daaruit maakt de jury, bestaande uit Edith Ramakers (culinair redac teur PZC), Martijn van de Woe- stijne (Café-Restaurant SOIF), Jan Jacobs (Stichting Vlissingen Promotie en een nog nader te bepalen persoon een selectie van de zes beste en origineelste recepten. Voor deze jury zoeken wij nog een vijfde lid die helpt om de recepten te beoordelen. Iedereen die dit leuk vindt, kan zijn gegevens en kookervaring sturen aan: info@culiconsult.nl. Er zijn al een aantal reacties bin nengekomen. De koks mogen 1 mei hun amuse klaarmaken. Daarna kiest de jury het beste gerecht uit De winnaar krijgt een wisseltrofee die hij een jaar mag houden. Tevens ontvangt hij een luxe messenset ter waar de van 269 euro en vijf tickets voor Amuse Me. De winnende amuse wordt tijdens Amuse Me, op 22 en 23 mei in Vlissin gen, gepresenteerd aan de gas ten van Culi Consult Kookstu- dio als onderdeel van de drie ge rechten. Het winnende recept wordt door professionals ge maakt. Andere vijf deelnemers winnen een koksmes ter waar de van 45 euro en vijf tickets voor Amuse Me. MIDDELBURG - Profiline Knipping Kozijnen Dakka pellen opende 20 maart aan de Klarinetweg 2A in Middel burg. Profiline heeft een uit gebreid aanbod kunststof kozijnen, dakkapellen, rol luiken, schuifpuien met ge laagd glas, zonwering, spa's en sauna's. Eigenaar Cor Zandee; "Sauna's voor bin nen en buiten. Exclusief voor Zeeland levert onze fabri kant die ook met zout. Echt wellness! Wij geven advies op maat, leveren en plaat sen, alles met 10 jaar garan tie." In de ruime showroom is alles te zien. 2e paasdag open met mega paasactie. Maandag dicht, tel: 0118- 820220 en www.profiline.nl Kampeercentrum biedt nu nog meer. foto: tara de vriend VLISSINGEN - Kampeer centrum Mechielsen aan de Gildeweg 35 in Vlissingen is compleet verbouwd. "We zijn gestopt met het verko pen van randaccessoires en gaan ons helemaal richten op de caravans en de cam- pingmarkt. Ook hebben we weer een werkplaats, want die was voorheen op een andere locatie", vertelt eige naar Ko Mechielsen. Binnen zijn alle accesoires en nieu we caravans, op zolder staan alle tenten en buiten is er het vulstation voor gas flessen en de tweedehands caravans. Het kampeercen trum is geopend van maan dag tot en met zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur. "Wij hebben één van de mooi ste terrassen in de binnenstad, met zon van 's ochtends tot 's avonds", vertelt bedrijfsleider Haiko Bergen. "Om heerlijk te genieten van bijvoorbeeld een glas cava met Zeeuwse oesters, Belgische bieren van de tap, on ze bijzondere huiswijnen en binnenkort ook van Spaanse pinchos!". In De Herberg kunnen gasten de hele dag terecht voor koffie met taart, een drankje of lunch, Meer informatie via www.de- maar ook om 's avonds een herberg.info of info@deher- hapje te eten. berg.info MIDDELBURG - Rebecca van Wittene praat vrijdag 2 april uitgebreid met Marinus Boezem (1934) uit Middel burg. Over de grenzen van de traditionele beeldhouwkunst die hij zelf demonstratief overschrijdt door het hele universum als uitgangspunt voor zijn kunst te kiezen. De talkshow is van 16.30 tot 17.30 uur. Aan de Pottenmarkt 2 is De Herberg weer open.

de Faam | 2010 | | pagina 20