Paasbrunch A 22 50 Paas Diner Buffet Project Doorbreek huiselijk geweld start ScheidingsMakelaar helpt bij nieuw begin ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Bowl land Goes www.bowlland.nl Sociale Dienst tElV/aa'ui/iiiil De Faam Woensdag 31 maart 2010 - Pagina 12 prijs per petsoon Mooi t-shirt In viscose met wijde hals. Voorkant dubbel met top eraan vast. Vest met vleermuismouw in viscose. In wit, zwart, marine, felroze en paars. Open gebreide gilet met punten Lange blouse In wit en grijs. Sjaal in vele mode kleuren, Crêpe jurkje met hemdje gevoerd. In marine, felroze en paars. Bolero in viscose met knoop, in wit, grijs zwart, felroze en paars. Lak riem Dames jeans in wit en grijs. Dames stretchjeans. in wit en grijs Legging met ritsjes opzij. Uitgebreid heerlijk paasbuffet voor de hele familie met een speciaal kinderbuffet (vanaf 1130 uur) Jf Jgü 9 prijs per persoon Kinderen t/m 12 jaar voor maar 9,95! CulinairTafelen tijdens de paasdagen met een speciaal kinderbuffet (vanaf 17.00 uur) Kinderen t/m 12 jaar voor maar 9,95! DaVinciplein 14 4462 GX Goes E: goes@fitland.nl Kijk voor de inhoud van het buffet op Vanwege de komende feestdagen (Goede Vrijdag en Pasen) is de Sociale Dienst Wacheren gesloten op vrijdag 2 april en op maandag 5 april. WWW.VANDEVENfASllIONSHOpS.NL KAPELLE - Biezelingsestraat 6 - Tel. 0113-330136 OOST-SOUBURG - Kanaalstraat 9 - Tel. 0118-474313 MIDDELBURG - w.c. Veersche Poort - Fazantenhof 10 - Tel. 0118-640779 VLISSINGEN - Het Zeeuws Vrouwen Platform en de Stichting Dunya beginnen donderdag 8 april het project Doorbreek huiselijk geweld. Het startsein geeft gedepu teerde George van Heukelom om 13.00 uur in de Govan Mbekizaal van het Vlissingse Stadshuis te Vlissingen, aan de Paul Krugerstraat 1. Het doel van het project is het bin nen vrouwenorganisaties be spreekbaar maken van ge weld in de relationele sfeer. Er voor zorgen dat de vrouwen elkaar steunen. En het bieden van mogelijkheden voor pro fessionele ondersteuning en opvang. De Nederlandse Vrouwenraad zet zich als koe pel voor vrouwenorganisaties al in voor het bestrijden van geweld tegen vrouwen. De omvangrijkste geweldsvorm in onze samenleving is vol gens hen het huiselijk geweld. De middag is een introductie voor vrouwengroepen in heel Zeeland over het bespreek baar maken van huiselijk ge weld. MIDDELHARNIS - Scheiden is een nieuw begin, de Schei dingsMakelaar helpt zijn cliën ten bij een solide nieuwe start. Ruud Serraarens is Scheidings Makelaar in Zeeland. Hij is een onpartijdige bemiddelaar die zowel juridisch, financieel ais fiscaal advies geeft.. "Ik help mensen bij het proces van scheiden. Er komt zoveel op je af en er zijn zoveel zaken uit te zoeken. Ik verzeker beide par tijen dat ik er voor allebei ben, onpartijdig en objectief!" Te regelen is: de omgangregeling met de kinderen, huisvesting, verzekeringen, hypotheken en bijvoorbeeld het testament. Al le afspraken worden vastge legd in een echtscheidingscon venant en ik zorg voor de cor recte juridische afwikkeling tot en met inschrijving in het ge- meenteregister." De ScheidingsMakelaar is een landelijke franchise organisa tie en de grootste in echtschei dingsbemiddeling in Neder land. De ScheidingsMakelaar heeft een groot netwerk aan specialisten op het gebied van pensioenen, hypotheken, het ouderschapsplan en alimenta tieberekening. De organisatie werkt met een vast tarief en handelt alle formaliteiten ge middeld binnen 3 tot 4 maan den af. Meer informatie: www.scheidingsmakelaar.nl of Ruud Serraarens: 06-54395012. DOOR MARINA MEIJERS VROUWENPOLDER - Het duurt even voordat we bij Yvette Lardinois op de bank zitten, want eerst krijg ik een rondleiding door haar prachtige atelier en haar riante werkplaats. Vanaf zondag worden haar kera mische wandobjecten, te keningen en schalen met als thema Tranen tentoon gesteld in Galerie WYTS in Middelburg. Lardinois studeerde in Tilburg aan de lerarenopleiding hand vaardigheid en textiele werk vormen. Haar hart lag vooral bij het keramiek en beeldhouwen. "Ik werk heel graag 3-dimen- sionaal en vooral met keramiek kunnen dan heel speelse din gen ontstaan. Maar juist voor het vak keramiek waren niet veel uren weggelegd. Na mijn lerarenopleiding ben ik toen naar de Hoge School in Den Bosch gegaan om me verder te specialiseren in keramische vormgeving." Hier studeert Lardinois in 1988 Cum Laude af en sindsdien is haai' werk in het binnen- en buitenland geëxpo seerd. Haai" verschillende col lecties hebben titels als Middel burg, Tranen en Noorwegen. Ook het Zeeuwse is belangrijk in haar werk. De van oorsprong Brabantse Lardinois woont en werkt sinds 2003 in Zeeland. "Ik woon hier dicht bij de kust en het licht is hier prachtig. Veel van mijn werk is geïnspireerd op Zeeland, vooral de 17e eeuwse tegels zijn heel bijzon der en die zie je ook terug in mijn werk. Ik krijg ze inmiddels in brokstukken van verschillen de kanten aangeleverd." Het werk uit de Zeeuwse periode roept een meditatieve sfeer op. De collectie Tranen die vanaf volgende week is te zien, is ont staan na het overlijden van haar man in 2005 en roept een sfeer van herinneringen op. Zo wel in de wandobjecten, de te keningen en de schalen zijn op verschillende manieren tranen tot uiting gebracht. Haar laatste collectie Noorwegen luidt een nieuwe fase in het leven van Yvette Lardinois in en laat ook duidelijke de Scandinavische invloeden zien. anaf zondag 4 april is de llectie Tranen van Yvette dinois te zien in Galerie S aan de Londensekaai 9 in Middelburg. Hier rordt ook om 14.00 uur het gedicht van de maand april voorgedragen door stads dichter loop Buma. Zoals ie dere eerste zondag van de maand zijn er ook op Paas zondag tussen 13.00 en 17.00 uur weer veel galeries, musea, antiquariaten, ate liers en antiekwinkels in Middelburg geopend. De deelnemers zijn te herken nen aan de blauwe vlag. Het thema is deze keer 'van klas siek tot populair'. Verder zijn er op diverse locaties in de stad muziekoptredens tegen een achtergrond van uiteen lopende artistieke decors. Yvette Lardinois zit deze week op de bank. foto: marina meuers

de Faam | 2010 | | pagina 12