f www.middelburg.n De Beverburch op de bres voor verkeers veiligheid Stromenwijk Ruimen van fout geparkeerde fietsen Onthulling borstbeeld Roosevelt Laat Middelburg versteld staan van jouw creatief talent! f Wijktafel Stromenwijk/t Zand Hulp bij belastingaangifte dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Kan jij Middelburg WAKker schudden? Woensdag 24 maart 2010 - Pagina 9 In de periode van 21 tot en met 30 mei worden negen Zeeuwse gemeenten overdonderd door talent en creativiteit. Iedere ama teurkunstenaar, groep of vereniging wordt uitgenodigd én uitge daagd om met een artistieke productie, workshop of evenement naar buiten te treden. In Middelburg wordt het Weekend Amateur Kunst (WAK) op zaterdag 22 mei gehouden. Dit jaar zal het WAK onderdeel zijn van het Jazzfestival op het Abdijplein met zijn unieke combinatie van muziekconcerten van tal van nationale en internationale toppers, de finale van (Zeeuwse) jazzsolisten- competitie workshops en clinics door artiesten van naam. Tijdens het WAK mag en kan alles: toneelopvoeringen, tentoonstellingen, kunstroutes, openbare repetities, open dagen, workshops, muziekoptre- den. Het WAK biedt de mogelijkheid voor amateuristische kunstbeoefe naars (nieuwe) relaties aan te gaan met de centra voor cultuureducatie in de regio, muziekscholen, cultuurpodia en professionele kunstbeoefe naars. Amateurkunstenaars die graag hun creatieve talenten aan het publiek wil len laten zien worden van harte uitgenodigd om aan het WAK deel te nemen. Afhankelijk van het aantal deelnemers wordt beoordeeld wie in aanmerking komt om op te treden. Alle activiteiten verschijnen in de WAK promotiecampagne; op de website www.wakzeeland.nl, in de dag- en weekbladen, op verschillende uitgaans sites en in een flyer van de gemeente. Voor meer informatie kun je contact opnemen met Anthonie van den Buuse, beleidsmedewerker cultuur gemeente Middelburg, telefoon (0118) 67 56 41. Voor deelname dient u zich voor maandag 12 april 2010 op te geven bij Renny Minnaert, directeur van Stichting Jazzpodium Zeeland. Telefoon 06-55808906, info@jazzmiddelburg.nl Niet een bekeuring, maar het aanspreken op gedrag is de sleu tel tot een succesvolle aanpak van hardrijders in 30km/uur-ge- bieden. Dit aanspreken op ge drag doen kinderen van basisscholen in de campagne "Gewoon 30" door middel van staandehoudacties. Een staandehoudactie is dinsdag 16 maart gehouden aan de Grevelin- genstraat met medewerking van leerlingen van Archipelschool de Be verburch. Janiek, Nadia, Fiorucci en Nino van groep acht hebben zich vol enthousiasme ingezet voor de ver- keerveiligheid in hun wijk. Er werden dit keer net zo veel groene als gele kaarten uitgedeeld. Groene kaarten zijn bestemd voor mensen die keurig 30 km/uur rij den. Deze bestuurders kregen als waardering een reflecterende veilig heidsband. Er werden ook gele kaarten uitgereikt, die zijn bedoeld als waarschuwing. Echte hardrij ders, dat waren er vier, waaronder twee scooters, kregen direct een bekeuring van de politie. De staandehoudacties komen tot stand door medewerking van Veilig Verkeer Nederland, Verkeerspolitie Zeeland en diverse basisscholen uit Middelburg, Arnemuiden en Nieuw en St. Joosland en de gemeente Middelburg. Waarom 30? Gemeente Middelburg heeft hard ge werkt alle woongebieden in te richten als 30km-zone. Doel is het vergroten van de verkeersveiligheid en de leef baarheid in de wijken. Veel voertuigbestuurders vinden 30km/uur veel te langzaam. Maar wist u dat u bij een snelheid van 30 km/uur een remweg heeft van 13 meter en bij 50 km/uur een remweg Foto: Aart van Belzen van maar liefst 28 meter! De snelheid is ook vaak bepalend voor de ernst van het ongeval. Een aanrijding met een auto die 30 km/uur rijdt, kost één op de tien voetgangers het leven. Bij een snelheid van 50 km/uur is het fataal voor 50% van de voetgangers, wandelaars en spelende kinderen. Wilt u meer informatie over de staan dehoudacties? Dan,kunt u zich wen den tot Anja Jonkman-Kuijl van de gemeente Middelburg, telefoonnum mer (0118) 67 50 00. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelbu rg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Woensdag 31 maart vergadert wijktafel Stromenwijk/t Zand om 19.30 uur in de Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat 42. De zaal gaat om 19.00 uur open. Op de agenda staat een presentatie over sportaccommodatie Voorborch en de aanwending van het wijktafelburget. Een wijktafel vormt het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethou der en diverse maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. U heeft als deelnemer op de wijktafel de mogelijkheid om nieuwe voorstellen in te dienen op het gebied van bijvoorbeeld groen en speelplekken, wegen en verkeer, overlast en acti viteiten in de wijk. De eerstvolgende wijktafel is donderdag 8 april. Wijktafel Zuid komt dan bij elkaar in het Palet. Deze wijktafel begint om 20.00 uur. De wijktafels zijn vrij toegankelijk. Tot en met donderdag 1 april 2010 verleent de Belastingdienst/Zuidwest hulp bij het invullen van het aangiftebiljet inkomstenbelasting/premie volksver zekeringen 2009. In deze periode is de Belastingdienst met balies aanwezig in de hal van het stadskantoor, Kanaalweg 3 in Middelburg, om burgers te ondersteunen bij het invullen van hun belastingaangifte. Hulp bij het invullen van de aangifte wordt uitsluitend op afspraak gegeven. Eventuele afspraken kunnen gemaakt worden via de Belastingtelefoon 0800 - 0543. Bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 20.00 uur en op vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Foto: Aart van Belzen Woensdag 31 maart worden de fietsen, die rondom het NS-sta- tion in Middelburg niet in de daarvoor bestemde beugels staan, verwijderd. Waarom deze actie? Buiten de fietsenstallingen staan da gelijks tientallen fietsen geparkeerd. Hierdoor zijn perrons, stationsrestau ratie en kaartautomaten lastig bereik baar. Vooral ouderen, gehandicapten en hulpdiensten ondervinden hier hin der van. De gemeente en NS willen middels ruimingsacties de overlast verminderen. Mist u een fiets die op 31 maart rondom het station gestald was? Eigenaren, die hun fiets missen en die tijdens de ruimingsactie verwij derd is, kunnen die ophalen tegen betaling van 15 euro en op ver toon van legitimatiebewijs en pas sende fietssleutel op werkdagen van 09.00 uur en 15.00 uur bij Stichting Gered Gereedschap aan de Arnesteinweg in Middelburg. Het ruimen van fout gestalde fiet sen wordt nog enkele keren her haald en wel op 22 april, 20 mei, 22 juni en 2 augustus. Voor meer inlichtingen over deze actie kunt u bellen met de back office Parkeerbeheer, telefoon (0118) 67 57 41 Op vrijdag 19 maart onthulde de ambassadeur van de Verenigde Staten, mevrouw Fay Hartog Levin een beeld van Franklin D. Roosevelt op de Helm naast het stadhuis. Het is een beeld van het hoofd van Roos evelt geplaatst op een stenen sokkel waarin de Four Freedoms zijn gegra veerd.

de Faam | 2010 | | pagina 9