Eerste raadsvergadering nieuwe raad Middelburg zoekt rondemiss finish Giro d'ltalia Julianabad gaat op 3 mei open Het woord aan (nieuw) raadslid Henriëtte Minekus Inschrijving voor kinderrommel markt op 5 mei Nieuw College Commissie Straatnaamgeving Wijzigingen ophalen huisvuil rondom de feestdagen dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 24 maart 2010 - Pagina 8 Foto Aart van Belzen Op woensdag 5 mei organiseert de Koninklijke vereniging Uit Het Volk - Voor Het Volk haar jaarlijkse kinderrommelmarkt. Ben je tussen de 7 en 15 jaar en heb je nog spulletjes waar je te oud voor bent geworden of spelletjes die je niet meer leuk vindt. Geef je dan op voor de kinderrommelmarkt op de Markt in Middelburg. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Daarom zijn er spelregels. Deze zijn: 1) De kinderrommelmarkt is van 8.00 -16.00 uur 2) De plaatsen zijn 2 bij 2 meter 3) ledereen moet zich vooraf schriftelijk aanmelden. 4) Aanmeldingen moeten uiterlijk 11 april bij de vereniging ontvangen zijn. 5) De vereniging stuurt uiterlijk 25 april een berichtje terug of je mee mag doen en enkele regeltjes waar je je op 5 mei aan moet houden. 6) In de aanmelding moet komen te staan: naam, leeftijd, adres, postcode woonplaats, telefoonnummer voor noodgevallen, e-mail-adres 7) De aanmelding sturen naar: Koninklijke Vereniging Uit Het Volk - Voor Het Volk, Schweitzerstraat 4, 4336 LJ Middelburg e-mail: uithetvolk@zeelandnet.nl Middelburg krijgt een nieuw college. Het college wordt gevormd door vier partijen: PvdA, LPM, CDA en WD. Deze vier partijen leveren ook de wethou ders, Albert de Vries (PvdA), Ed de Graaf (LPM), Hannie Kool-Blokland (CDA) en Frank Streng (WD). Onderling zullen ze nog de portefeuilles verdelen. Die taakverdeling leest u binnenkort op deze pagina. Op maandag 29 maart vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie Straatnaamgeving. Deze vergadering is van 14.00 tot 16.00 uur in het stadskantoor, Kanaalweg 3. Op de agenda staan onder andere de eventuele hernoeming van een deel van de Laurens Stommesweg (het ge deelte westelijk van de Laan der Verenigde Naties) in Laurens Stommespad en de gevolgen van geplande veranderingen bij de Oostperkweg. De gemeenteraad van Middelburg komt in de nieuwe samenstelling op maandag 29 maart bij elkaar voor haar maandelijkse vergadering. Die begint om 19.30 uur in het stads kantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stuk ken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informatie- hoek van het stadskantoor. 1. Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2. Vaststellen notulen raads vergadering 15 februari 2010 3. Ingekomen stukken 4. Herbenoeming voorzitter en (plaatsvervangende) leden van de Klachtencommissie 5. Bezwaarschriften tegen het besluit tot aanwijzing van de locatie aan de Kleverkerkseweg 17 als nieuw verkooppunt van softdrugs (coffeeshop) 6. Versterken governance gemeenschappelijke regelingen 7. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2010 8. Kredietverlening aanleg Cruijff Court in Meiveldpark 9. Aankoop perceel grond onder sportcomplex Van Cittersweg in Arnemuiden 10. Benoeming als lid van de Raad van Toezicht van de Stichting Beeldende Kunst Middelburg 11. Aanvraag krediet langzaam verkeerbruggen Mortiere 12. Zienswijze op ontwerpbegroting 2010 Archipelscholen 13. Vaststellen exploitatieopzet Noordweg 14. Vaststellen voorbereidings- besluit ex artikel 37 Wro Mortiere Op de radio Radiozender Coolfm is iedere raads vergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de vergadering van 29 maart en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 2 april van 20.00 tot 22.00 uur. Herhaling op maan dag 5 april om 20.00 uur. Middelburg is op zoek naar een rondemiss voor de aan komst van de Giro d'ltalia. Zeeuwse schonen kunnen zich vanaf nu inschrijven. De organisatie is in handen van Miranda Slabber, voorma lig Miss Nederland. Wint Basso, Leipheimer, Cancel- lara of Contador de 3e etappe van de Giro d'ltalia? Welke wielergroot- heid wordt door onze Zeeuwse winnares van deze zoektocht voor het oog van de hele wereld ge kust? De deelneemsters moeten spor tief, avontuurlijk en in voor een uitdaging zijn; tussen de 18 jaar en 24 jaar; langer dan 1.75 m; en beschikbaar zijn in de periode van 23 april tot en met 10 mei. Belangstellenden kunnen zich voor 1 april aanmelden door een mailtje te sturen naar giro@middelburg.nl met adres, telefoonnummer, twee foto's en een motivatie waarom juist zij de rondemiss moet worden. Het Julianabad aan de Koningin Julianalaan in Arnemuiden gaat maandag 3 mei weer open. Er kan iedere dag, behalve op zon- en feestdagen, in het buitenbad gezwommen worden tot en met zaterdag 4 september. Openingstijden: Het zwembad is voor het vrijzwemmen open van maandag tot en met zater dag van 13.15 uur tot 17.00 uur. Volwassenuurtje is van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 13.00 uur. Wilt u een abonnement? U kunt u dan laten inschrijven op maandag 19 april van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur in het Julianabad. Neem bij de inschrijving een recente pasfoto mee en graag met gepast geld betalen. Na twee jaar als fractieassistent bij de commissie Ruimte, ben ik 11 maart jl. geïnstalleerd als raadslid voor de SP. We gaan de nieuwe raadsperiode in. De SP had gehoopt op een linkse coalitie, maar de kiezer en de PvdA heeft, als grootste partij, anders beslist. Als oppositiepartij hopen we dat andere partijen onze suggesties en voorstellen overne men. Drie stappen verder denken is een visie, wat de komende raadspe riode nog belangrijker wordt. De kosten voor een middagje ple zier inzake de Giro, de Tour de France en Koninginnedag kan de gemeente maar één keer uitgeven en getuigt van een korte termijnvi sie, want men wist dat er bezuinigd moest worden. De SP is geen voor stander van prestige projecten. Samenwerking tussen gemeenten en provincie moet op alle terreinen gestimuleerd worden. Dit leidt tot vergaande bezuinigingen. Het bin nenhalen van subsidie eveneens. Percelen in eigendom van de ge meente met cultuur- of natuur waarde kunnen verkocht of verpacht worden aan Natuurmonu menten of Staatsbosbeheer. De SP wil niet beknotten op de zorg of op het minimabeleid. Daarnaast willen we gedurende deze raads periode dat de bouw van het theater en het verlichtingsplan uit gesteld wordt en dat de aanleg van de langzaam verkeersbrug ge schrapt wordt. De SP is voorstander van een stad spark en groen in de wijken en dor pen. Dit draagt bij aan het woongenot van alle inwoners van de gemeente Middelburg. Een auto- luwe binnenstad eveneens. Een tweede transferium moet actief op gepakt worden, want het oneindig rondrijden van toeristen is geen optie. Daarnaast dient actief ingezet te worden op duurzaamheid van be staande woningen. Er wordt te lang over gepraat. We lopen als ge meente hierin ver achter. Het bouwen van een tweede kern centrale of een anderszins zijnde centrale dat elektriciteit opwekt is een gelopen race. Het uitdelen van jodiumpillen is een farce. Investeren in zonne- wind- en getij- denenergie, want duurzaamheid is de toekomst. Buurtbemiddeling is een zinvolle organisatie, dat nauw samenwerkt met de politie, maar dient niet de taak van een wijkagent over te nemen. Daarom pleiten we voor de terugkeer van de wijkagent. Belvedère Sint Laurens dient uitge voerd te worden. De dorpse karak ters moeten behouden blijven in onze dorpen. We pleiten voor meer zeggenschap voor de inwoners als het gaat om de inrichting van de woonomge ving. Laat je stem horen tijdens de wijktafels. Daarnaast is er gelegen heid om tijdens de commissiever gaderingen in te spreken. We hopen als SP iets te kunnen betekenen in de komende raads periode. Henriëtte Minekus Raadslid SP hchminekus@zeelandnet.nl Op Goede Vrijdag 2 april en tweede paasdag 5 april wordt geen huisvuil op gehaald. Het huisvuil van vrijdag 2 april wordt een dag eerder opgehaald, dus op don derdag 1 april. Het huisvuil van maandag 5 april halen de medewerkers van de gemeentelijke reiniging dinsdag 6 april op. Wij vragen u het huisvuil op 2 en 5 april voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde ophaaldata ook op de afvalkalender. Stadskantoor Gemeente Middelburg is gesloten op Goede Vrijdag 2 april en tweede paas dag 5 april. De Sociale Dienst Walcheren is ook op beide dagen gesloten. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2010 | | pagina 8