De Vlijt bin n9n uit Tijdelijk extra genieten: 2e M Line matras voor de halve prijs! Droppie als dijkwacht Demonstratie in 't Gasthuis van Aaihondenvereniging Vendu Veiling matras 1/2 prijs! ■BmV/sTsIMMlfeliH De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Westkapelle bestaat 50 jaar Nieuwe start Eetcafé Dorpszicht Uitbreiding AH XL Vlissingen Kinderworkshop gezichten Campagne Nederland Leeft Met Water 30 maart^ «8®®, Als een varken kon kiezen, kocht hij zijn vlees bij slagerij Brouwer Varkens afkomstig van een Walcherse boerderij (op stro en met liefde afgemest). Er is weer vers Zeeuws zuig lamvlees en schapenkaas 2e bedden slapen Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 232213 www.binnenuit.nl Woensdag 24 maart 2010 - Pagina 7 Kinderrevalidatie Zeeland 100 jaar door leon janssens OOSTKAPELLE - Kinderrevali datie in Zeeland viert 31 maart het honderdjarig bestaan. In 1909 stichtte Lize van den Broecke het Zeehospitium Zon neveld in Oostkapelle. Een eeuw later is er een hoog gekwa lificeerd kinderrevalidatiecen trum in Zeeland dat kinderen en jongeren in staat stelt zich zo zelfstandig mogelijk voor te be reiden op de toekomst. Zonne veld werd met particulier geld opgericht. Peter Hofstede, di recteur van mytylschool De Sp- rienke: "In de beginperiode werden de kinderen verzorgd en in het gunstigste geval bezig gehouden. In de jaren dertig kwamen de eerste scholen met speciaal onderwijs en dat heeft zich positief ontwikkeld. Maar vooral de laatste tien, twintig jaar heeft door de inhoudelijke kennis, kinderrevalidatie een enorme vlucht genomen." De instellingen veranderden van instituten met een grote opna me- en verblijfscapaciteit gele gen in een gezonde, rustige om geving tot de huidige kinderre validatiecentra met vooral poli klinische behandelcapaciteit. Deze behandelcentra werken nauw samen met mytylscholen en zijn centraal gelegen, mid den in de samenleving. De kin- derrevalidatiegeneeskunde ontwikkelde zich tot een sub specialisme binnen het vakge bied. Verschillende paramedi sche en psychosociale profes- WESTKAPELLE - De afdeling Westkapelle van Passage vierde vo rige week het 50 jarig jubileum. Passage is een landelijke vrou wenbond, ontstaan uit de fusie tussen NCVB en CPB. "De vie ring is geslaagd", stelt voorzitter E. Reijnhoudt. Zij vertelt dat van de 51 vrouwen nog vijf de Walcherse streekdracht dragen. sionals hebben specifieke aan vullende opleidingen ontwik keld gericht op de kinderrevali datie. Unitmanager kinderreva lidatie Reigerbos in Goes Renee Poelman: "Kinderrevalidatie onderscheidt zich in drie groe pen. Therapeutische peuter- groepen, kinderen met een ge stoorde motoriek; kinderen die thuis wonen en kortere of lan gere tijd hier met een of meer dere therapieën behandeld worden, en als derde kinderen die onderwijs volgen op de my tylschool. Wanneer kinderen zich ontwikkelen, er iets bereikt wordt, dan wordt de therapie bijgesteld. Dat maakt kinderre validatie zo bijzonder. Ouders en verzorgers zijn daar steeds bij betrokken." WESTKAPELLE - Uitgelaten verlieten 40 kinderen van groep 7 en 8 van basisschool De Lichtboei vorige week Dijk- en Oorlogsmuseum 't Polderhuis in Westkapelle. Met het nieuwe lespakket 'Droppie als dijkwacht' onder de arm en een leuke én leerza me ervaring als kinderwacht rijker. "We organiseren deze dag om kinderen te leren over waterveiligheid. Ze leven nu achter een veilige dijk, maar dat ontstaat natuurlijk niet vanzelf. Het vak van dijkin- specteur zal dan ook nooit uit sterven. Misschien kunnen we de kinderen vandaag ook inte resseren in het vak", vertelt Toine Poppelaars van de Zeeuwse waterschappen. KOUDEKERKE - Helaas zijn er wat foutjes geslopen in het artikel van vorige week, over de nieuwe start van Eetcafé Pension Dorpszicht aan het Dorpsplein 6 in Koudekerke. De eigenaar heet geen Fred maar Ferdi Klerks. Bovendien is er on duidelijkheid ontstaan over de precieze opening. Dorpszicht is sinds 3 maart geopend. En vanaf 29 maart gaat Dorpszicht al om 11.30 uur doordeweeks open in plaats van om 15.30 uur. Eetcafé Pension Dorpszicht heeft in het weekend alleen een lunch en verder dage lijks een grote kaart. Meer informatie is verkrijgbaar via: 0118-552638 en www.dorpszicht.nu. VLISSINGEN - De Albert Heijn XL aan de Gildeweg in Vlissingen heeft vanaf don derdag 25 maart een nieu we afdeling met non-food. Om dit te vieren zijn er de komende tijd leuke acties en interessante aanbiedin gen. Op de nieuwe afdeling zijn er ruim 1.200 artikelen zoals servies, comfortabele basiskleding voor het hele gezin, leuk speelgoed en handige kantoorartikelen. Allemaal van het eigen AH- huismerk. MIDDELBURG - EXPO 170 houdt zondag 4 april de kin derworkshop gezichten. Ook is er een expositie van Denz de Kroon met foto's, Giel Louws en Ireen met schilderijen te bekijken. De inloop kinderworkshop is een schminkworkshop waarbij het gezicht als schil dersdoek wordt gebruikt. Onder begeleiding mogen de kinderen zelf hun gezicht schminken. Deelname kost 5,00 euro. Het is van 13.00 tot 17.00 uur. Aanmelden kan via 06-19798408. WESTKAPELLE - De ldnderdijkwachtinspectie was georgani seerd door de campagne Nederland Leeft Met Water en de Zeeuwse waterschappen, in het kader van de ingebruikname van het nieuwe Droppie Water-lespakket 'Droppie als dijkwacht' in Zeeland. foto: p.r. door tara de vriend MIDDELBURG - De Aaihon denvereniging van 't Gasthuis geeft op vrijdag 26 maart een de monstratie in de hal. De Aaihon denvereniging bestaat uit vrij willigers en laat cliënten van 't Gasthuis elke week genieten van de liefde van een huisdier. In to taal nemen 14 honden deel aan de vereniging. De honden roule ren elke week. Tijdens de de monstratie stelt de vereniging de honden voor. Een kennisma kingsronde zorgt ervoor dat de cliënten kunnen wennen aan de honden en andersom. De hon den verschillen van ras, karakter en grootte, maar zijn allemaal goed geschikt voor deze vereni ging. Uiteraard zijn de honden vriendelijk en goed benader baar. Na het kennismakings rondje proberen de honden een brokje uit een bak met water te halen. De behendigheid en mo tivatie verschilt per hond. Ook zoeken de honden brokjes on der bloempotjes, happen brok jes van een touw en tot slot pro beren ze een schoen of porte monnee bij hun baasje terug te bezorgen. De vereniging heeft tot doel liefde, warmte en aan dacht van de dieren aan de cliënten te geven. Het is van 14.30 tot 15.15 uur. Daarna is de vereniging er elke vrijdagmid dagvan 14.00 uur tot 15.00 uur. Van 19.00 - 22.00 uur, Van der Spiegelstraat 92 in Goes Met ruim 500 artikelen. Van nieuw tot gebruikt, kasten tot gereedschap, brocante tot antiek, sieraden tot fietsen, kunst tot kitsch en nog veel meer. www.venduhuisdejager.nl De boer brengt met eigen vervoer de varkens weg. Geen stress tijdens vervoer. Vakkundig geslacht en klaargemaakt. U proeft het verschil. Helaas, een varken kan niet kiezen, u wel!!! Slagerij Brouwer Dam 79, Middelburg, 0118-612289 i

de Faam | 2010 | | pagina 7