Overwinning op vrouwenhandel Naar werelden ver weg Koude winter leidt tot 20% meer gasverbruik êêm rfAV/SHIHTTiTl De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Afgelopen winter was één van de koudste winters van het laatste decennium. Ook in Zeeland was dit goed te merken. Zeeuwse huishoudens hebben voor het verwarmen van hun woning van december tot en met februari gemiddeld twintig procent meer gas verbruikt, ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dit betekent per gezin een gemiddelde stijging van de jaarfactuur met 60 tot 80 euro*. Wilt u niet voor verrassingen komen te staan? U kunt op www.DELTA.nl/voorschot uw maandelijkse voorschot aanpassen. Houd uw klantnummer en huidige maandbedrag bij de hand. Deze vindt u terug op uw laatste jaarfactuur. U kunt zelf bepalen hoeveel u uw maandbedrag ophoogt. Zo betaalt u iedere maand een klein bedrag meer en voorkomt u bijbetaling. Interesse in energiebesparing of een advies op maat in uw woning? Op www.DELTA.nl/eigenenergievindt u allerlei praktische tips en informatie hierover. Woensdag 24 maart 2010 - Pagina 37 Leven in een heel andere wereld. Altijd een dankbaar onder werp voor films. Moon be licht een wereld in de (na bije) toekomst, terwijl Nana het bij het hier en nu houdt. Hoewel de Japanse jeugd cultuur voor westerling misschien net zo vreemd is. In het door Duncan Jones gere gisseerde Moon leeft astronaut Sam Bell alweer bijna drie jaar op de maan. Door zijn werk is het energieprobleem op aarde zo ongeveer opgelost maar de prijs is hoog. Hij weet dat hij na drie jaar afgelost moet worden OON Oog&Oor Met Gerechtigheid komt, ook in de filmversie, een einde aan de Millennium-trilogie. Met het laatste deel van de ver filming van Stieg Larssons bestseller komt de kijker dich ter in de buurt van het duistere verleden van Lisbeth Salander (Noomi Rapace). Net als in de eerste twee delen zijn de hoof drollen weggelegd voor de jon ge onaangepaste computer hacker en de journalist Mikael Blomkwist (Michael Nyqvist) van het beroemde en beruchte tijdschrift Millennium. In Millennum 3: Gerechtigheid komen alle lijnen uit de vorige twee delen samen. Nadat Lis beth Salander een levensbedr eigende aanslag heeft over leefd, wordt ze in kritieke toe stand naar het ziekenhuis ge bracht, evenals de man die ver antwoordelijk is voor haar duistere, pijnlijke verleden: Alexander Zalachenko. Salander wordt gezocht voor moord en door de media is ze neergezet als een psychopaat, FOTO'S: BENELUX FILM DISTRBUTORS moordenaar en satanist. Al leen Blomkwist is overtuigd van haar onschuld. Hij ontdekt de relatie tussen de vrouwen handel, het verleden van Sa lander en de Zweedse veilig heidsdienst en wil daarover in zijn blad Millennium publice ren. Vooralsnog vertrouwt Salan der niemand en zeker Blom kwist niet, die haar als enige veel te goed kent. Uiteindelijk moet ze voor de rechtbank ver schijnen... maar de eenzaamheid heeft een zware tol geëist. De spaarzame videoboodschappen van vrouw en kind op aarde worden alleen aangevuld met de dagelijkse omgang met een robot. Mis schien wordt daardoor wel de aftakeling in gang gezet waar door hij met zijn maanwagen een ernstig ongeluk krijgt. Dat maakt echter wel veel meer dui delijk over zjin eigen rol, de maanexpeditie en het spel dat door Lunar Industries wordt ge speeld. Met een briljante Sam Rockwell als Sam Bell. Twee maal Nana Als Nana Osaki en Nana Ko- matsu elkaar in de trein ontmoeten kan het verschil niet groter zijn. Ter wijl de een met haar punkband de hele wereld (of in ieder geval Tokio) wil veroveren, wil de ander vooral bij haar vriendje zijn. Je zou verwachten dat het bij deze ene ontmoeting in de trein zou blijven maar een dag later staan de twee in dezelfde wo ning, die ze beiden willen huren. En ja, waarom dan niet samen, dat scheelt een hoop kosten. Wat volgt is een pakkend verhaal over overleven in de Japanse jeugdcul tuur en relaties die anders blijken dan .*7-- - gedacht. En dat al les met een portie stevige Japanse muziek. Deze berekening gaat uit van een gemiddelde situatie, hieraan kunnen geen rechten worden ontleend.

de Faam | 2010 | | pagina 37