Poes zonder kopje gevonden in Souburg Moon is 13 jaar en zoekt een rustig baasje dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Sofie Jacht naar vossen in Middelburg 3e Stortemelkrace Woensdag 24 maart 2010 - Pagina 29 Vervolg van pagina 28 liggen van 25 maart t/m 5 mei 2010 ter inzage. Tijdens deze ter mijn kunnen belanghebbenden een schriftelijke zienswijze indienen bij het college. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunnen belanghebbenden binnen de ge stelde termijn contact opnemen met L. (Loes) Donders, tel. (01 18) 555 352. PROCEDURE ONTHEFFING VERLENING EN BOUWVERGUNNING Oostkapelle Wij zijn van plan om, overeenkom stig het bepaalde in artikel 3.6, lid 1sub c van de Wet ruimtelijke or dening en artikel 12 lid 3 sub f van het bestemmingsplan Kom Oostkapelle, ontheffing van de re gels van het bestemmingsplan Kom Oostkapelle en bouwvergunning te verlenen voor: - het vergroten van de kledingzaak en het wijzigen van de voorgevel op het perceel Dorpsstraat 46; Voordat wij een beslissing nemen op deze aanvraag liggen het ont werpbesluit, de aanvraag en de daarbij behorende stukken van 25 - maart t/m 7 april ter inzage. Tij dens deze termijn kunnen belang hebbenden een schriftelijke zienswijze indienen bij het college. Voor het indienen van een monde linge zienswijze kunnen belang hebbenden binnen de gestelde termijn contact opnemen met L. (Loes) Donders, tel. (01 18) 555 352. AANVRAAG BOUWVERGUNNING (bekendmaking op grond van artikel 41 Woningwet-tussen haakjes staat de datum van ont vangst) Aagtekerke - het oprichten van een bedrijfswo ning Zuidweg 1310-3 - het plaatsen van een woning met garage Zuidweg 5;(1 2-3) - het oprichten van een sanitairge- bouw/recreatieruimte Prelaatweg 67; 11-3) Dombura - het oprichten van een garage/berging/paardenstal Krommeweg 3;(1 1-3) Koudekerke - het oprichten van een toiletge bouw Dishoekseweg 39;( 12-3) - het tijdelijk plaatsen van een toi let-unit Dishoekseweg 39,(12-3) - het veranderen van de voorkant van een carport van Speijkstraat 16,(11-3) Oostkapelle - het veranderen van een woning Westhovenseweg 2;(1 1-3) - het veranderen van een paarden stal/schuur Westhovenseweg 2;(1 1-3) - het vergroten van een woning Brouwerijstraat 30;(16-3) - het vernieuwen en vergroten van tuinhuis Halve Maanstraat 1 2A;( 17-3) Vrouwenpolder - het (tijdelijk) oprichten van een brug Vrouwenpolderseweg;(l 5-3) Tegen deze aanvragen kan pas een bezwaarschrift ingediend wor den nadat op de aanvraag is be slist (in principe binnen 12 weken) AANVRAGEN KAPVERGUNNING Oostkapelle - Öosterpark 63, één boom. - Domburgseweg 53, één spar. Zoutelande - Stroming 21één esdoorn. Belanghebbenden kunnen van 24 maart t/m 7 april 2010 een ziens wijze indienen bij de gemeente Veere, afdeling Openbare Ruimte, postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Centrale Publieksbalie, tel. (0118) 555 447. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN (tussen haakjes staat de datum van verzending) Domburg - het plaatsen van een kap op een gebouw Zuidstraat 2,(15-3) - het wijzigen van een vergunning voor het oprichten van een brede school Roosjesweg ongenum merd,^ 11-3) Grijpskerke - het bouwen van 1 2 starters- en 7 levensloopbestendige woningen Bakkersland 2 t/m 24a;(l 1-3) Koudekerke - het plaatsen van een carport Mid delburgsestraat 211 1-3) - het oprichten van een dierenver blijf Dishoekseweg 331 1-3) Zoutelande - het plaatsen van een kozijn in de achtergevel Stormvogel 9;(1 1-3) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen). U kunt de stukken inzien in het gemeentehuis te Domburg. OVEREENKOMST OVER GRONDEXPLOITATIE Wij maken op grond van het be paalde in artikel 6.24 lid 3 van de Wet ruimtelijke ordening be kend, dat wij op 9 maart 2010 een overeenkomst over grondex ploitatie als bedoeld in ae Wet ruimtelijke ordening zijn aange gaan met de heer J. Francke uit Grijpskerke. De overeenkomst heeft betrekking op (delen van) de percelen kadastraal bekend gemeente Veere (kaart Marie- kerke.)sectie L, nummers 1457 ged. gelegen aan de Oostkapel- seweg te Grijpskerke. De zake lijke beschrijving van de inhoud van deze overeenkomst ligt van 26 maart t/m 7 mei 2010 ter in zage. VERKEERSBESLUITEN Zoutelande - vaststellen van een extra alge mene parkeerplaats voor gehan dicapten in de Borné ter hoogte van De Tienden. Dit verkeersbesluit ligt van 24 maart 2010 t/m 5 mei 2010 ter inzage. Tijdens deze termijn kun nen belanghebbenden een be zwaarschrift indienen bij het college Zoutelande, - afsluiting van de Langstraat. Het besluit houdt in: 1Het plaatsen van palen in het wegdek die de Langstraat voor een deel afsluitbaar te maken; 2. Het plaatsen van borden Cl (gesloten voor voertuigen, rui ters en geleiders van rij- en trek dieren of vee in beide richtingen met onderbord 'uitge zonderd fietsers') De maatregelen gelden voor de volgende periode: 1 april tot 1 november, dagelijks van 1 2:00 tot 24:00 uur. Dit verkeersbesluit ligt van 24 maart t/m 5 mei ter inzage. Tij dens deze termijn kunnen belang hebbenden een bezwaarschrift indienen bij het college. COMMISSIEVERGADERINGEN VAN EIND MAART VERVALLEN In het vergaderschema voor 2010 staan voor 29 en 30 maart 2010 een drietal commissievergaderin gen gepland. Besloten is deze commissievergaderingen, met name vanwege het op korte ter mijn aantreden van het nieuwe col lege, te laten vervallen. Dit zal meebrengen dat een aantal voor stellen rechtstreeks geagendeerd worden voor de raadsvergadering van 15 april 2010. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op don derdag tot 19.00 uur (met uitzonde ring van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten kan een bezwaarschrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk gebeuren, ondertekend zijn, bin nen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aanvrager) en moet tenminste het volgende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het be stuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de ge meenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De ge meente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de ge noemde argumenten en een nieuw besluit nemen. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat bij de sector bestuursrecht van de rechtbank. Niet iedereen kan tegen elk besluit een be zwaarschrift indienen, in de meeste gevallen moet iemand rechtstreeks gevolgen van dat be sluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlopige voorziening gevraagd worden bij de Voorzieningen- rechter. Voor informatie (0118) 555 444. Domburg, 24 maart 2010 Burgemeester en wethouders van Veere Dier in het Vizier DOOR KARIN 0CKÉ Moon is een echte lieverd en heel erg op zoek naar een lief baas je. FOTO: KARIN 0CKE FOTO: AMIVEDI MIDDELBURG - "Dag lieve lezers, lezeressen, vandaag is het de dag dat u met mij kennis mag maken. Ik heet Moon, wat Maan betekent. Ik ben erg blij met deze naam. Ik ben een hele lieve al wat oudere kat van het merk cyper. Dit jaar word ik alweer dertien lentes. En over de lente gesproken: daar heb ik heel veel zin in. Als ik zo op de vensterbank voor het raam in het zonnetje lig, dan droom ik helemaal weg. Ik lig dan ook het grootste deel van de tijd op de vensterbank. Behalve nu. Ik ben in het asiel terecht ge komen, omdat mijn baasje ziek is geworden en dat vind ik héél erg. Maar als kat kun je daar zo weinig aan doen en ik kan ook niet helpen of zo, anders had ik dat heel graag gedaan. Rustig baasje In het asiel zijn zo ook lief voor mij hoor, maar ik wil toch het al lerliefst een rustig baasje terug. Kinderen en andere dieren ben ik niet gewend en dat wil ik het liefst zo houden. Als ik alleen met mijn baasje ben, wil ik het liefst kroelen. Bent u al een beetje verliefd op me geworden zo met de lente voor de deur? Ik hoop het wel. Ruzie Zo af en toe dringt er wat tot me door van het asielleven. Zo weet ik bijvoorbeeld dat sommige asielbaasjes een speciale lade in hun kledingkast hebben, waar de asielkleren in gaan. Gewas sen en wel, om bijna gelijk daar na toch weer naar hond te rui ken. En vandaag was er in het kantoor een ruzie tussen een hond, die daar op bezoek was en één van de huiskatten. Veel geblaf en geblaas, maar uitein delijk is het toch nog goed geko men voor allebei. Kattenhuis Tja, dat is het leven hier. Kort om: wie komt me ophalen? Ik woon in het kattenhuis van het asiel aan de Oostperkweg 9 in Middelburg. Telefonisch ben ik bereikbaar via 0118-613579. Tot ziens!" "Hallo dierenvrienden. Als jullie dit lezen, ben ik, Sofie, de kat met het vele haar, bij mijn nieuwe baasje gearri veerd. Nadat mijn verhaal in De Faam stond, is er mas saal voor me gebeld. Er ont stond zelfs een wachtlijst. Kun je nagaan. Ik voelde me echt vereerd. Voordat ik op transport ging naar mijn nieuwe huis, zijn eerst mijn klitten uit mijn vacht ge schoren, want dat was toch wel nodig voordat ik hier wegging. Ik zie er nu weer beeldig en zeer knuffelbaar uit. Rest mij alleen nog alle bellers te bedanken, enne. er zitten nog genoeg andere katten in het asiel hoor" MIDDELBURG - Het Wereld Natuur Fonds regioteam Zee land houdt zaterdag 27 maart een vossenjacht in het cen trum van Middelburg. Op een aantal locaties in de binnen stad van Middelburg lopen wilde dieren. Ieder dier heeft een deel van een rebus. Als al le dieren zijn gevonden moet de rebus worden opgelost. Als de rebus goed is opgelost ont vangen de deelnemers een leuk prijsje van het Wereld Natuur Fonds. Beginnen aan de vossenjacht kan tussen 12.30 en 14.30 uur en een be gin formulier is af te halen bij de Milieuwinkel aan de Rei gerstraat 2 in Middelburg. Deelname kost 2 euro. Meer informatie via 0118-640174. VEERE - Afgelopen zaterdag is de 3e Stortemelkrace ge roeid. Het was een stevige en pittige wedstrijd door de vrij stevige wind. Het was voor de roeiers juist geweldig om te roeien in deze omstandighe den. Het zonnetje kwam er zelfs nog door. Dijkgraaf Toi- ne Poppelaars opende de wedstrijd en burgemeester Rob van der Zwaag reikte de prijzen uit. Tevens telt deze wedstrijd mee voor het Zeeuws klassement. In de da mesklasse werd het team Zeeuwse Deernen 1 in sloep Kaapse Pracht eerste. De tweede prijs ging naar team De Wilde Mossels in sloep Noordhoek. In het herenklas sement won het team Se ahorse in de sloep Seahorse en ging de tweede prijs naar team Snoque Deux, in sloep Guinevere DOOR ELLEN DE VRIEND OOST-SOUBURG - Afgelo pen vrijdagochtend is er voor de brug van Oost-Sou burg naar Vlissingen een dood poesje aangetroffen. Luguber is dat het beestje zonder kopje is gevonden. Marga van Amivedi is op zoek naar de eigenaar van het diertje. "Monique Arnois van de ge meente Vlissingen meldde dit poesje bij mij aan en vertelde het lugubere verhaal. Monique is ermee naar de dierenarts ge gaan, die meteen zag dat het mensenwerk was geweest. Geen spatje bloed te vinden op haar lijfje en haar lichaam was brandschoon. De gemeente heeft nog gezocht naar het kop je en bloedsporen maar niets gevonden. Het poesje had een chip. Ik heb de eigenaar gespro ken, maar zij vertelde mij dat ze het poesje 14 dagen geleden had verkocht aan een man in Oost-Souburg. Ze is vergeten om zijn naam op te schrijven. Onverstandig om een dier zo van de hand te doen! Ik heb van de nieuwe eigenaar nog geen melding gekregen dat het poes je vermist wordt en hij heeft de chipregistratie ook niet laten veranderen op zijn naam." Lies- je is slechts elf maanden gewor den. Wie weet meer? Amivedi wil graag mensen ho ren die meer weten over het poesje. En wie heeft het diertje daar neergelegd en waarom? Telefoon: 0118-639625 of 06- 11146100. Anoniem kan ook ge reageerd worden op de website www.de-faam.nl. Zoek dan dit artikel en zet uw informatie er bij.

de Faam | 2010 | | pagina 29